Spójrz inaczej! Nauka jest fajna! Śniadanie to podstawa Piramida zdrowego żywienia Kuchenne rewolucje? Zabawy integracyjne Chwytamy ostatnie promienie słońca! Czas zaklęty w bursztynie W królewskiej formiernii Stara Oranżeria Wiosna w Łazienkach Królewskich Centrum Nauki Kopernik Realizujemy projekt Weroniki Dzień Ziemi W szkolnym ogródku

Spójrz inaczej!

Jeżeli jesteście ciekawi, jak samodzielnie wykonać kalejdoskop, wystarczy zapytać uczniów 7b. Są ekspertami w tworzeniu tych optycznych zabawek, w których, dzięki wielokrotnym odbiciom obrazów drobnych elementów w odpowiednio rozmieszczonych zwierciadłach, obserwuje się różnobarwne, symetryczne figury, fantastyczne, baśniowe wzory oraz tajemnicze, niepowtarzalne i cudowne ornamenty. Wystarczy obrócić kalejdoskop, aby wyczarować ten magiczny świat!

Kalejdoskopy powstały w ramach realizacji projektu Erasmus+ Cool Goal i zostały zaprezentowane podczas wizyty w szkole partnerskiej z Kokkini Hani na Krecie. Każdy kraj otrzymał w prezencie kalejdoskop w swoich ojczystych barwach. Takie prezenty, łączące świat nauki (ten rok projektowych działań to rok nauk ścisłych) ze światem dziecięcych marzeń i wyobraźni, wszystkim obdarowanym bardzo się spodobały.