• Dzień Sportu

  Dzień Sportu

                   

                   galeria                                                     galeria 

  Dzień Sportu - Obrazek 1  Dzień Sportu - Obrazek 2

 • "Masz Talent"

  "Masz Talent"

        14 i 15 czerwca 2018 r. nasi starsi i młodsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejetności w szkolnym talent show - "Masz Talent". Mogliśmy podziwiać talenty wokalne, taneczne, malarskie, kabaretowe oraz gry na instrumentach (gitarze i ukulele), a także pokaz sztuki walk (judo), eksperymentów chemicznych oraz układania kostek Rubika na czas.

        Wszyscy bawili się doskonale, a zwyciezcami okazali się wszyscy uczestnicy hojnie nagrodzeni brawami przez publiczność. Jury rozdało mnóstwo nagród. "Masz Talent" stało się tradycją w naszej szkole.

             dzień pierwszy                                   dzień drugi

  "Masz Talent" - Obrazek 1   "Masz Talent" - Obrazek 2       Iwona Kardynał

 • "CISZA I WOLA ŻYCIA" - SPOTKANIE Z ARTYSTĄ KOJI KAMOJI W ZACHĘCIE.

  "CISZA I WOLA ŻYCIA" - SPOTKANIE Z ARTYSTĄ KOJI KAMOJI W ZACHĘCIE.

  W dniu 15 czerwca 2018 r. zostaliśmy zaproszeni przez Galerię Narodową Zachęta na konferencję z artystą japońskim od kilkudziesięciu lat mieszkającym w Polsce, związanym z polskimi ruchami awangardowymi- Panem Koji Kamoji. Konferencja była otwarciem jego wystawy pt. "Cisza i wola życia." Spotkanie było niezwykłe, bowiem sam artysta jest wyjątkowy. Jego twórczość jest pełna kontemplacji , prace są  bardzo proste, często składają się jedynie z prostych kresek i abstrakcyjnych elementów zawieszonych w pustej przestrzeni, zachwycają także, równie minimalistyczne, jego instalacje . Z twórczością artysty uczniowie drugich klas gimnazjalnych spotkali się już wcześniej na zajęciach artystycznych tworząc swoje prace nawiązujące do świata artysty. Jego twórczość  pokazała, że obraz nie musi być bardzo skomplikowany by oddziaływać na odbiorcę. Grupa dziewcząt, szczególnie zaangażowanych w działania na polu sztuki, spotkała się z artystą i mogła z nim porozmawiać. Byliśmy bardzo szczęśliwi , ponieważ twórca stroni od mediów i spotkań. Pokazaliśmy Panu Koji nasze prace i mogliśmy porozmawiać z nim o tworzeniu. Artysta był wzruszony i zaskoczony . W trakcie rozmowy zwrócił uwagę na ważny aspekt doświadczania świata i przemyśleń na jego temat, kontemplacji drobnych sytuacji , jak choćby smaku jedzonego  jabłka . Spotkanie dało nam wiele radości i zachęciło do innego spojrzenia na sztukę. Wszystkim polecamy wystawę artysty w Zachęcie pt. "Cisza i wola życia" , gdyż przenosi ona widza w zupełnie inny wymiar istnienia.

  Beata Bielska-Karwot

  Galeria zdjęć

  "CISZA I WOLA ŻYCIA" - SPOTKANIE Z ARTYSTĄ KOJI KAMOJI W ZACHĘCIE. - Obrazek 1

   

 • Gdzie jesteś piękna królewno ?

  Gdzie jesteś piękna królewno ?

  Gdzie jesteś piękna królewno ? - Obrazek 1Gdzie jesteś piękna królewno ? - Obrazek 2Gdzie jesteś piękna królewno ? - Obrazek 3

  Baśń to elementarz, z którego dziecko uczy się czytać we własnym umyśle, elementarz napisany w języku obrazów. Jest to jedyny język, dzięki któremu możemy rozumieć siebie i innych, zanim dojrzejemy intelektualnie”.

  Bruno Bettelheim

  Baśń przemawia obrazem, wprowadza w zaczarowany swiat marzeń, pragnień. Baśń przekazuje prawdę o życiu, pomaga wybrać dobro. Jest przykladem poznania siebie i mądrego kierowania uczuciami.. W taki zaczarowany świat przeniosła uczniów klas0-4 historia o pięknej Królewnie, złej Królowej, odważnym Księciu. Była to kolejna próba artystycznej interpretacji baśni  Braci Grimm " Królewna Śnieżka"w nowym wykonaniu uczestników zabawy w teatr. Przedstawienie odbyło się przed Dniem Dziecka jako prezent dla dzieci z klas młodszych od ich starszych przyjaciół.

  "Gdzie jesteś piękna królewno

  Tak trudno odnaleźć Cię

  Jesteś daleko, czy blisko ?

  Królewno, kocham cię "

  Śniżka śpiewała,  kukałuy kukułki, śpiewał książę,tańczyły kwiaty. Pocałunek Księcia  uratował piękną Królewnę.Wszystko skończyło się dobrze. 

  Baśnie ożywają pełnią blasku i szczegółów, a dzieci biorą z niej to, co dla nich najważniejsze. 

  J. Rosłoniec

   

 • Zielona Szkoła

  Zielona Szkoła

  W dniach 4 - 8 czerwca klasy czwarte, piąte, szósta i siódme wyjechały na zieloną szkołę do Kątów Rybackich.

  Zielona Szkoła - Obrazek 1 Zielona Szkoła - Obrazek 2 Zielona Szkoła - Obrazek 3 Zielona Szkoła - Obrazek 4 Zielona Szkoła - Obrazek 5 Zielona Szkoła - Obrazek 6 Zielona Szkoła - Obrazek 7 Zielona Szkoła - Obrazek 8 

 • Szkolna „Lekcja anatomii wg Rembrandta”

  Szkolna „Lekcja anatomii wg Rembrandta”

  „Happening i teatr” – pod takim hasłem  w dniu 22.05.2018 r. odbyło się spotkanie w naszej szkole poświęcone  wspomnianym dziedzinom sztuki.

  Tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością burmistrz naszej dzielnicy – Pan Marian Mahor oraz wybitny historyk sztuki – Pan Lech Stangret.

  Nim jednak znaleźliśmy się w tym miejscu, przeszliśmy pewną drogę.

  Happening w Polsce spopularyzował jako jeden z pierwszych  Tadeusz Kantor i właśnie on  stał się dla nas inspiracją. Zapoznaliśmy się z jego najważniejszymi happeningami, takimi jak „Cricotage”, „Linia podziału”, „Panoramiczny happening morski”, „ List”, ale największe wrażenie wywarła na nas „Lekcja anatomii wedle Rembrandta.”

  Zadaliśmy sobie pytanie - a jak wyglądałaby taka lekcja dzisiaj, czy bylibyśmy w stanie wykonać współczesną wersję, związaną z np. życiem nastolatków ? Odpowiedź nasunęła się sama - czemu nie?!

  Przewertowaliśmy zasoby internetu, by dowiedzieć się jak najwięcej , jak dokładnie wyglądał happening T. Kantora, ale efekt nas nie zadowolił. Postanowiliśmy udać się do źródeł czyli do słynnej Galerii Foksal, w której odbył się wybrany przez nas happening .

  Spotkaliśmy się z bardzo miłym przyjęciem ze strony Pana Lecha Stangreta, który jest znawcą twórczości Tadeusza Kantora, a także był  aktorem w teatrze „Cricot 2” i na dodatek jest powiązany rodzinnie z wybitnym artystą. Lepiej nie trzeba !!!

  Pan Lech  w sposób niezwykle ciekawy opowiedział nam o samym Tadeuszu Kantorze, o jego życiu , twórczości, a w szczególności o jego happeningach. Mało tego, udostępnił nam legendarne archiwum Galerii Foksal. W czarnych rękawiczkach, delikatnie wyjmował ze starych segregatorów unikalne dokumenty. W ten sposób na własne oczy zobaczyliśmy archiwalne zdjęcia opatrzone żywym komentarzem naszego gospodarza.

  „Wystarczy zrobić tylko pierwszy krok, odważyć się coś oddzielić, aby odkryć nagle nowy, wewnętrzny świat …” – tymi słowami zaczął swój happening Tadeusz Kantor.

  I można śmiało powiedzieć, że już mieliśmy za sobą nasz pierwszy krok. Teraz należało zrobić drugi czyli zabrać się za happening.

  W szkole rozległ się przejmujący dźwięk V Symfonii Ludwika van Beethovena zwiastując początek  niezwykłej lekcji. Pod kierunkiem głównego lekarza anatoma –Kaliny pochyliliśmy się nad naszym kolegą Kacprem , aby dokonać analizy jego psychiki. Krojąc jego sportową bluzę wyjmowaliśmy różne przedmioty, które mogły mieć z nim pewien związek. Cóż one mogły znaczyć dla naszego kolegi ?

  To był czas domysłów, przypuszczeń i  interpretacji, pomagała nam w naszych analizach publiczność. Było zabawnie i niestandardowo.

  Jednak nasz pacjent był innego zdania, wzburzony nadinterpretacją uciekł ze stołu goniąc jednego ze studentów . Na szczęście obaj wrócili cali i zdrowi. I ten humorystyczny akcent zakończył nasz  happening.

  Następnie głos zabrali nasi goście . Pan Lech Stangret opowiedział nam o historii happeningu w Polsce i na świecie, natomiast Pan Burmistrz Marian Mahor – jako znawca teatru, nawiązał do eksperymentalnych form i twórców teatralnych.

  Naprawdę byliśmy zdziwieni , że tyle niesamowitych pomysłów zostało już zrealizowanych.

  Ta niecodzienna „Lekcja anatomii” okazała się kopalnią wiedzy o teatrze i happeningu, a także  źródłem nowych pomysłów i interpretacji świata sztuki, z którego mamy zamiar  jeszcze skorzystać.

  „Sztuka jest tak obszerna i ciekawa, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.  Każdy może też spróbować wyrazić się poprzez sztukę; w każdym drzemie artysta, nawet jeśli nie odkryty” .

  Niech powyższe słowa  Manifestu wyrażone  przez Kalinę Nurzyńską, będą przesłaniem , by uczynić nasze życie pełniejszym i ciekawszym o te wartości , jakie niesie ze sobą sztuka .

   

                                                                Uczniowie drugich klas gimnazjalnych

                                                                oraz Beata Bielska-Karwot

  Galeria zdjęć

  Szkolna „Lekcja anatomii wg Rembrandta” - Obrazek 1

   

   

 • Pozostały wspomnienia....

  Pozostały wspomnienia....

                   Dobra zabawa i duża dawka wiedzy – tak można określić wyjazd młodzieży gimnazjalnej  ze Szkoły Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica,  na zieloną szkołę .Wycieczka odbyła się w dniach 14-18 maja. Pierwszy dzień spędziliśmy, zwiedzając malowniczą  poznańską starówkę i Ostrów Tumski .  Drugi dzień to wyjazd do Berlina, tam podziwialiśmy panoramę miasta z wieży telewizyjnej, widok naprawdę zapierał dech w piersiach. Następnie udaliśmy się na tzw. „Wyspę muzeów”, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Pergamońskie, a w nim niezwykle piękne  budowle  z czasów antycznych. Kolejne miejsca, które znalazły się na naszym szlaku to Reichstag –siedziba niemieckiego parlamentu, Brama Brandenburska, Aleja pod Lipami , Pomnik Żydów pomordowanych w czasie II wojny światowej i na koniec bardzo ciekawe Muzeum Techniki. W trzecim dniu wycieczki przyjechaliśmy  do Poczdamu, tu zachwyciło nas miasteczko filmowe „Filmpark Babelsberg”, gdzie  mieliśmy doskonałą okazję do dobrej zabawy, uczestnicząc w różnych pokazach interaktywnych. Zwieńczeniem całego dnia w tej filmowej krainie  był niesamowity pokaz kaskaderski.  W Poczdamie podziwialiśmy  również piękne budowle pałacowe, w tym najbardziej znany pałac Sanssouci z pięknymi ogrodami.   W następnym dniu, już w naszym ojczystym kraju, byliśmy w   muzeum poświęconym  pisarzowi  i podróżnikowi Arkademu Fiedlerowi w Puszczykowie. Następnie celem naszej szkolnej  podróży  był przepiękny pałac w Rogalinie i osada w Biskupinie. Wieczorem  mogliśmy sprawdzić swoje kulinarne możliwości piekąc bułeczki . Ostatni dzień naszej wycieczki spędziliśmy zwiedzając Gniezno, Muzeum Pierwszych Piastów i gród Mieszka I w Ostrowie Lednickim. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, z bagażem ciekawych  przygód i niezapomnianych wrażeń, wróciliśmy do Warszawy. Wycieczka na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

  Kl 3b z wychowawcą

   

 • Dzień Mamy i Taty w klasach IIa i IIb

  Dzień Mamy i Taty w klasach IIa i IIb

  Dzień Mamy i Taty to doskonała okazja do spędzenia wspólnie czasu rodziców z dziećmi. Uczniowie z klas IIa i IIb zaprosili swoich kochanych rodziców do świętowania tego dnia w szkole. Na początku spotkania rodzice rozpoznawali siebie w portretach, które dzieci wykonały wcześniej. Uczniowie przygotowali scenariusz, w którym wiersze dedykowane rodzicom przeplatały się z piosenkami dla mam i tatusiów. Na zakończenie grupa taneczna składająca się z uczniów, przygotowała pod kierownictwem Pana Jakuba Guta, tancerza scenicznego i choreografa układ taneczny, który zaprezentowała zebranym gościom. Zwieńczeniem uroczystości był wspólny poczęstunek w klasach przygotowany przez rodziców.

  Dzień Mamy i Taty w klasach IIa i IIb - Obrazek 1Dzień Mamy i Taty w klasach IIa i IIb - Obrazek 2 Dzień Mamy i Taty w klasach IIa i IIb - Obrazek 3

  Dzień Mamy i Taty w klasach IIa i IIb - Obrazek 4Dzień Mamy i Taty w klasach IIa i IIb - Obrazek 5 Dzień Mamy i Taty w klasach IIa i IIb - Obrazek 6

 • DZIEŃ DRZEWA

  DZIEŃ DRZEWA

  Pokaz mody ekologicznej - Eco Fashion

  galeria zdjęć

  DZIEŃ DRZEWA - Obrazek 1

   

 • Nagroda za I miejsce w Konkursie Warszawskiego Festiwalu Języka Rosyjskiego

  Nagroda za I miejsce w Konkursie Warszawskiego Festiwalu Języka Rosyjskiego

  Nagroda za I miejsce w Konkursie Warszawskiego Festiwalu Języka Rosyjskiego - Obrazek 1Nagroda za I miejsce w Konkursie Warszawskiego Festiwalu Języka Rosyjskiego - Obrazek 2Nagroda za I miejsce w Konkursie Warszawskiego Festiwalu Języka Rosyjskiego - Obrazek 3W

  Główna Gala Festiwalu Języka

  Rosyjskiego odbyła  się 23 kwietnia - poniedziałek, o godzinie 13.00 w SP nr 46 (budynek dawnego

  Gimnazjum nr 11). Nasi uczniowie : K. Żelazek, D. Kostrzębski,U. Korchemna i V. Scura ( z odziałów gimnazjalnych) zdobyli I miejsce w Konkursie "Gramy po rosyjsku" . Był to konkurs powiatowy, więc otrzymują punkty na świadectwie ukończenia szkoły. Victoria Scura zdobyła 2-gie miejsce w konkursie Piosenki Rosyjskiej, za  co również zdobywa punkty. Uczniom gratulujemy !

   

  J. Rosłoniec

   

 • Kolejny sukces naszych uczniów!

  Kolejny sukces naszych uczniów!

  W konkursie  „Warszawa  dama w  biało- czerwonej sukni” ,   w  którym brały udział, aż 33  warszawskie  szkoły,  uczennice naszego gimnazjum   Weronika Zając  z kl. III B i Weronika Dobrowolska z kl. IIB zdobyły 3 miejsce w kategorii praca plastyczna i praca fotograficzna , natomiast   wyróżnienie  otrzymała Weronika Kłoda z kl. II B . Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Szkole Podstawowej nr 322 na Ursynowie. Uczennicom serdecznie gratulujemy!

                                                                                                               E. Florczuk

 • Warsztaty na Politechnice Warszawskiej.

  Warsztaty na Politechnice Warszawskiej.

   


  W marcu uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w warsztatach kreatywnych na Politechnice Warszawskiej w ramach programu edukacyjnego Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha. Jest on  skierowany do uczniów w wieku 13-15 lat  i   organizowany przez firmę Robert Bosch od 2011 roku. Celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania uczniów przedmiotami ścisłymi, nauka przez zabawę i promocja uzdolnionej technicznie młodzieży. Akademia ma na celu także pokazanie, jak fascynujące może być zastosowanie wiedzy technicznej w tworzeniu funkcjonalnych i przyjaznych dla środowiska wynalazków. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pt." Zbudujmy własny samolot – czyli wykorzystanie styroduru nie tylko do ocieplania budynków" oraz "Elektomagnes a pociąg szybkobieżny".

  B. Tokarska

 • III PRZEGLĄD MŁODYCH TALENTÓW „ARTYSTYCZNA WESOŁA”

  III PRZEGLĄD MŁODYCH TALENTÓW „ARTYSTYCZNA WESOŁA”

  W dniu 13 kwietnia 2018 r. w Klubie 1. Warszawskiej Brygady Pancernej „Kościuszkowca” został przeprowadzony III Przegląd Młodych Talentów Artystycznych – ARTYSTYCZNA WESOŁA. 

  Organizatorami wydarzenia byli: Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, 1. Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki oraz Dzielnica Wesoła m.st. Warszawy. 

  Jury nie miało łatwego zadania, bo poziom występów był bardzo wyrównany. Po długich i burzliwych naradach zdecydowało przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

   

  Kategoria – szkoły podstawowe klasy IV-VII

  • I miejsce – Justyna Galaszewska ze Szkoły Podstawowej nr 385. Nauczyciel: Małgorzata Sobieszek

  • II miejsce – Zuzanna Dudek ze Szkoły Podstawowej nr 171. Nauczyciel: Ewa Fromelc

  • III miejsce – Chór Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. W. Kilara. Nauczyciel: Beata Kozyra-Paulska

  J. Rosłoniec

 • SP 171 dla Zuzi
  17.04.2018

  Nie wolno przechodzić obojętnie.

  Musimy zatrzymać się obok cierpiącego, bez względu na to, kim jest.

  To dar z nas samych.


                                                                                                  (Jan Paweł II)

 • TYLKO SZTUKA CIĘ NIE OSZUKA - czyli spotkanie z twórczością Pawła Jarodzkiego w Zachęcie.

   TYLKO SZTUKA CIĘ NIE OSZUKA - czyli spotkanie z twórczością Pawła Jarodzkiego w Zachęcie.

  Za  nami kolejne warsztaty związane ze sztuką.Tym razem Zachęta zaprosiła nas na spotkanie ze street i pop artem , do których nawiązuje w swojej stylistyce Paweł Jarodzki.  Jego humorystyczne narracje stały się pretekstem do zastanowienia się nad sensem sztuki oraz stworzeniem prac streetartowych. Wiodącym motywem stały się ikoniczne dzieła słynnych malarzy. Uczniowie drugich klas gimnazjalnych oraz klas siódmych z zapałem tworzyli szablony , a następnie przenosili swoje interpretacje dzieł sztuki na ścianę. W efekcie stworzyliśmy małą galerię historii sztuki w wersji street art.  Trzeba przyznać, działo się ! Nauka , zabawa , radość , dyskusja, wybory, pomysły, tworzenie! Przeżycia niezapomniane , czekamy więc z niecierpliwością na następne ! 

  Beata Bielska-Karwot

  Galeria zdjęć

   TYLKO SZTUKA CIĘ NIE OSZUKA - czyli spotkanie z twórczością Pawła Jarodzkiego w Zachęcie. - Obrazek 1

 • Goście z Białorusi

  Goście z Białorusi

  Goście z Białorusi - Obrazek 1Goście z Białorusi - Obrazek 2Goście z Białorusi - Obrazek 3Goście z Białorusi - Obrazek 4

  26 marca, w naszej szkole gościliśmy 12 uczniów i 5 opiekunów ze  Szkoły  nr 30 na Białorusi.

  Celem wizyty było pogłębianie wiedzy o polskiej kulturze, historii, rozwijanie patriotyzmu oraz integracja młodzieży poprzez uczestniczenie w zajęciach lekcyjnych,  wspólnie z uczniami naszej szkoły.

  Była wspólna z kl. 4b i 4c lekcja języka polskiego i historii, zajęcia artystyczne, na których nasi goście pod kierunkiem nauczycieli wykonali piękne dekoracje na Wielkanoc.

  Była lekcja biblioteczna, gdzie  odbyła się wspólna  recytacja wierszy. Uczniowie mieli okazję nauczyć się wiele polskich słów, poznać  wiersze polskich autorów, a my z zainteresowaniem wysłuchaliśmy wierszy w języku białoruskim.

  Dzieciom z Białorusi  daliśmy w prezencie polskie książki ( podarowane przez uczniów i nauczycieli) , słodycze, był słodki poczęstunek, na który ciasta upiekli uczniowie z klas gimnazjalnych.

  Od naszych  gości my otrzymaliśmy też wiele słodyczy i książek o Białorusi.

  Spotkanie z dziećmi zza wschodniej granicy  odbyło się w bardzo miłej, ciepłej i przyjaznej atmosferze.

  Przyjaźń i dobro nie znają granic.

  Wspólnie spędzony czas pozwolił wyzwolić wiele radości i dostarczył dzieciom z obu krajów wielu niepowtarzalnych wrażeń.

   Uczniowie z Mińska i ich opiekunowie  serdecznie podziękowali za mile spędzony czas Pani Dyrektor, uczniom i nauczycielom.

  J. Rosłoniec

 • Sukces gimnazjalistów.

  Sukces gimnazjalistów.

  Sukces gimnazjalistów. - Obrazek 1Sukces gimnazjalistów. - Obrazek 2Sukces gimnazjalistów. - Obrazek 3Sukces gimnazjalistów. - Obrazek 4Sukces gimnazjalistów. - Obrazek 5Sukces gimnazjalistów. - Obrazek 6

  W konkursie "MÓJ POMYSŁ NA WIERSZ ROSYJSKI DLA DZIECI"

      W RAMACH III WARSZAWSKIEGO FESTIWALU JĘZYKA ROSYJSKIEGO,

  który odbył się 8 marca w LXXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Batalionu  ''Zośka'',

  uczniowie: Krzysztof Żelazek z kl.3a,  Dawid Kostrzębski, Victoria Scura  oraz Uliana Korchemna

   ( z oddziałów gimnazjalnych)  

  zajęli I MIEJSCE w Warszawie. 

  Uczniowie przygotowali inscenizację wiersza S. Marszaka.

  Był to konkurs pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

  J. Rosłoniec

 • 41 KONKURS RECYTATORSKI „WARSZAWSKA SYRENKA”

   41  KONKURS RECYTATORSKI „WARSZAWSKA SYRENKA”

   41  KONKURS RECYTATORSKI „WARSZAWSKA SYRENKA” - Obrazek 1

  Dnia 16.03.2018 r. odbyły się dzielnicowe eliminacje do 41. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

  Jury w składzie: Dorota Gorjainow (przewodnicząca), Karolina Baranowska oraz Edward Kalisz postanowiło przyznać  

   I  miejsce  ( w kategorii klas (4-6)  Zofii Wrzosek uczennicy naszej szkoły z kl. 4 , która będzie brala udział w dalszym etapie konkursu.

  W konkursie brali udział i inni uczniowie: J. Wasilewska kl. 7c, D. Szostak kl.7c,K. Winiarz kl. 2a (gimnazjum),J. Marciniuk kl.6, T. Zielinski kl. 6 oraz O. Dąbrowska, F. Idzikowski i K. Rosik.

  Wszystkim uczniom dziękujemy za wspaniała interpretację przygotowanych wierszy oraz  reprezentowanie szkoły.

  Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Ujawnia on młode talenty recytatorskie, pobudza aktywność artystyczną i przyczynia się do rozwoju czytelnictwa.

  J. Rosłoniec

 • Konkursy w ramach III Festiwalu Języka Rosyjskiego

   Konkursy w ramach III Festiwalu Języka Rosyjskiego

  7 lutego 2018 r. w III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Sowińskiego odbył się Konkurs Piosenki Rosyjskiej

   w ramach Festiwalu Języka Rosyjskiego.

  To już trzecia edycja tego konkursu!

  W konkursie wzięli udział uczniowie warszawskich szkół (szkól podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz uczniowie liceów. Zebrani mieli okazję wysłuchania pięknego wykonania piosenek rosyjskich.

   Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za udział oraz słodki poczęstunek prosto z Rosji. II miejsce w tym konkursie zajęła Victoria Scura z kl. 3c (oddział gimnazjalny) za wykonanie piosenki : „Анастасия – Вальс”.

  Vicorii serdecznie gratulujemy. Uroczysta Gala Festiwalu Języka Rosyjskiego i wręczenie nagród odbędzie się w kwietniu.

   

  Lista laureatów konkursu:

   

  I miejsce

  Katarzyna Gołecka

  LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego

  II miejsce

  Zofia Filińska

  Szkoła Podstawowa  nr 31

   Victoria Scura

  Szkoła Podstawowa  nr 171

   

  III miejsce

  Katarzyna Furmanek

  Szkoła Podstawowa  nr 31

   

  J. Rosłoniec

   

   

   

  Galeria zdjęć

   Konkursy w ramach III Festiwalu Języka Rosyjskiego - Obrazek 1

   

   

   

 • Dzień spódnicy-Dzień kobiet
  08.03.2018


  Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.

  ( Joseph Conrad )

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 171 im.Stanisława Staszica
  ul.Armii Krajowej 39
  05-075 Warszawa
 • 22 7739052

Galeria zdjęć