• Pozostały wspomnienia....

                   Dobra zabawa i duża dawka wiedzy – tak można określić wyjazd młodzieży gimnazjalnej  ze Szkoły Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica,  na zieloną szkołę .Wycieczka odbyła się w dniach 14-18 maja. Pierwszy dzień spędziliśmy, zwiedzając malowniczą  poznańską starówkę i Ostrów Tumski .  Drugi dzień to wyjazd do Berlina, tam podziwialiśmy panoramę miasta z wieży telewizyjnej, widok naprawdę zapierał dech w piersiach. Następnie udaliśmy się na tzw. „Wyspę muzeów”, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Pergamońskie, a w nim niezwykle piękne  budowle  z czasów antycznych. Kolejne miejsca, które znalazły się na naszym szlaku to Reichstag –siedziba niemieckiego parlamentu, Brama Brandenburska, Aleja pod Lipami , Pomnik Żydów pomordowanych w czasie II wojny światowej i na koniec bardzo ciekawe Muzeum Techniki. W trzecim dniu wycieczki przyjechaliśmy  do Poczdamu, tu zachwyciło nas miasteczko filmowe „Filmpark Babelsberg”, gdzie  mieliśmy doskonałą okazję do dobrej zabawy, uczestnicząc w różnych pokazach interaktywnych. Zwieńczeniem całego dnia w tej filmowej krainie  był niesamowity pokaz kaskaderski.  W Poczdamie podziwialiśmy  również piękne budowle pałacowe, w tym najbardziej znany pałac Sanssouci z pięknymi ogrodami.   W następnym dniu, już w naszym ojczystym kraju, byliśmy w   muzeum poświęconym  pisarzowi  i podróżnikowi Arkademu Fiedlerowi w Puszczykowie. Następnie celem naszej szkolnej  podróży  był przepiękny pałac w Rogalinie i osada w Biskupinie. Wieczorem  mogliśmy sprawdzić swoje kulinarne możliwości piekąc bułeczki . Ostatni dzień naszej wycieczki spędziliśmy zwiedzając Gniezno, Muzeum Pierwszych Piastów i gród Mieszka I w Ostrowie Lednickim. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, z bagażem ciekawych  przygód i niezapomnianych wrażeń, wróciliśmy do Warszawy. Wycieczka na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

  Kl 3b z wychowawcą

   

 • Dzień Mamy i Taty w klasach IIa i IIb

  Dzień Mamy i Taty to doskonała okazja do spędzenia wspólnie czasu rodziców z dziećmi. Uczniowie z klas IIa i IIb zaprosili swoich kochanych rodziców do świętowania tego dnia w szkole. Na początku spotkania rodzice rozpoznawali siebie w portretach, które dzieci wykonały wcześniej. Uczniowie przygotowali scenariusz, w którym wiersze dedykowane rodzicom przeplatały się z piosenkami dla mam i tatusiów. Na zakończenie grupa taneczna składająca się z uczniów, przygotowała pod kierownictwem Pana Jakuba Guta, tancerza scenicznego i choreografa układ taneczny, który zaprezentowała zebranym gościom. Zwieńczeniem uroczystości był wspólny poczęstunek w klasach przygotowany przez rodziców.

  Dzień Mamy i Taty w klasach IIa i IIb - Obrazek 1Dzień Mamy i Taty w klasach IIa i IIb - Obrazek 2 Dzień Mamy i Taty w klasach IIa i IIb - Obrazek 3

  Dzień Mamy i Taty w klasach IIa i IIb - Obrazek 4Dzień Mamy i Taty w klasach IIa i IIb - Obrazek 5 Dzień Mamy i Taty w klasach IIa i IIb - Obrazek 6

 • DZIEŃ DRZEWA

  Pokaz mody ekologicznej - Eco Fashion

  galeria zdjęć

  DZIEŃ DRZEWA - Obrazek 1

   

 • Nagroda za I miejsce w Konkursie Warszawskiego Festiwalu Języka Rosyjskiego

  Nagroda za I miejsce w Konkursie Warszawskiego Festiwalu Języka Rosyjskiego - Obrazek 1Nagroda za I miejsce w Konkursie Warszawskiego Festiwalu Języka Rosyjskiego - Obrazek 2Nagroda za I miejsce w Konkursie Warszawskiego Festiwalu Języka Rosyjskiego - Obrazek 3W

  Główna Gala Festiwalu Języka

  Rosyjskiego odbyła  się 23 kwietnia - poniedziałek, o godzinie 13.00 w SP nr 46 (budynek dawnego

  Gimnazjum nr 11). Nasi uczniowie : K. Żelazek, D. Kostrzębski,U. Korchemna i V. Scura ( z odziałów gimnazjalnych) zdobyli I miejsce w Konkursie "Gramy po rosyjsku" . Był to konkurs powiatowy, więc otrzymują punkty na świadectwie ukończenia szkoły. Victoria Scura zdobyła 2-gie miejsce w konkursie Piosenki Rosyjskiej, za  co również zdobywa punkty. Uczniom gratulujemy !

   

  J. Rosłoniec

   

 • Kolejny sukces naszych uczniów!

  W konkursie  „Warszawa  dama w  biało- czerwonej sukni” ,   w  którym brały udział, aż 33  warszawskie  szkoły,  uczennice naszego gimnazjum   Weronika Zając  z kl. III B i Weronika Dobrowolska z kl. IIB zdobyły 3 miejsce w kategorii praca plastyczna i praca fotograficzna , natomiast   wyróżnienie  otrzymała Weronika Kłoda z kl. II B . Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Szkole Podstawowej nr 322 na Ursynowie. Uczennicom serdecznie gratulujemy!

                                                                                                               E. Florczuk

 • Warsztaty na Politechnice Warszawskiej.

   


  W marcu uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w warsztatach kreatywnych na Politechnice Warszawskiej w ramach programu edukacyjnego Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha. Jest on  skierowany do uczniów w wieku 13-15 lat  i   organizowany przez firmę Robert Bosch od 2011 roku. Celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania uczniów przedmiotami ścisłymi, nauka przez zabawę i promocja uzdolnionej technicznie młodzieży. Akademia ma na celu także pokazanie, jak fascynujące może być zastosowanie wiedzy technicznej w tworzeniu funkcjonalnych i przyjaznych dla środowiska wynalazków. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pt." Zbudujmy własny samolot – czyli wykorzystanie styroduru nie tylko do ocieplania budynków" oraz "Elektomagnes a pociąg szybkobieżny".

  B. Tokarska

 • III PRZEGLĄD MŁODYCH TALENTÓW „ARTYSTYCZNA WESOŁA”

  W dniu 13 kwietnia 2018 r. w Klubie 1. Warszawskiej Brygady Pancernej „Kościuszkowca” został przeprowadzony III Przegląd Młodych Talentów Artystycznych – ARTYSTYCZNA WESOŁA. 

  Organizatorami wydarzenia byli: Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, 1. Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki oraz Dzielnica Wesoła m.st. Warszawy. 

  Jury nie miało łatwego zadania, bo poziom występów był bardzo wyrównany. Po długich i burzliwych naradach zdecydowało przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

   

  Kategoria – szkoły podstawowe klasy IV-VII

  • I miejsce – Justyna Galaszewska ze Szkoły Podstawowej nr 385. Nauczyciel: Małgorzata Sobieszek

  • II miejsce – Zuzanna Dudek ze Szkoły Podstawowej nr 171. Nauczyciel: Ewa Fromelc

  • III miejsce – Chór Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. W. Kilara. Nauczyciel: Beata Kozyra-Paulska

  J. Rosłoniec

 • 17.04.2018

  Nie wolno przechodzić obojętnie.

  Musimy zatrzymać się obok cierpiącego, bez względu na to, kim jest.

  To dar z nas samych.


                                                                                                  (Jan Paweł II)

 • TYLKO SZTUKA CIĘ NIE OSZUKA - czyli spotkanie z twórczością Pawła Jarodzkiego w Zachęcie.

  Za  nami kolejne warsztaty związane ze sztuką.Tym razem Zachęta zaprosiła nas na spotkanie ze street i pop artem , do których nawiązuje w swojej stylistyce Paweł Jarodzki.  Jego humorystyczne narracje stały się pretekstem do zastanowienia się nad sensem sztuki oraz stworzeniem prac streetartowych. Wiodącym motywem stały się ikoniczne dzieła słynnych malarzy. Uczniowie drugich klas gimnazjalnych oraz klas siódmych z zapałem tworzyli szablony , a następnie przenosili swoje interpretacje dzieł sztuki na ścianę. W efekcie stworzyliśmy małą galerię historii sztuki w wersji street art.  Trzeba przyznać, działo się ! Nauka , zabawa , radość , dyskusja, wybory, pomysły, tworzenie! Przeżycia niezapomniane , czekamy więc z niecierpliwością na następne ! 

  Beata Bielska-Karwot

  Galeria zdjęć

   TYLKO SZTUKA CIĘ NIE OSZUKA - czyli spotkanie z twórczością Pawła Jarodzkiego w Zachęcie. - Obrazek 1

 • Goście z Białorusi

  Goście z Białorusi - Obrazek 1Goście z Białorusi - Obrazek 2Goście z Białorusi - Obrazek 3Goście z Białorusi - Obrazek 4

  26 marca, w naszej szkole gościliśmy 12 uczniów i 5 opiekunów ze  Szkoły  nr 30 na Białorusi.

  Celem wizyty było pogłębianie wiedzy o polskiej kulturze, historii, rozwijanie patriotyzmu oraz integracja młodzieży poprzez uczestniczenie w zajęciach lekcyjnych,  wspólnie z uczniami naszej szkoły.

  Była wspólna z kl. 4b i 4c lekcja języka polskiego i historii, zajęcia artystyczne, na których nasi goście pod kierunkiem nauczycieli wykonali piękne dekoracje na Wielkanoc.

  Była lekcja biblioteczna, gdzie  odbyła się wspólna  recytacja wierszy. Uczniowie mieli okazję nauczyć się wiele polskich słów, poznać  wiersze polskich autorów, a my z zainteresowaniem wysłuchaliśmy wierszy w języku białoruskim.

  Dzieciom z Białorusi  daliśmy w prezencie polskie książki ( podarowane przez uczniów i nauczycieli) , słodycze, był słodki poczęstunek, na który ciasta upiekli uczniowie z klas gimnazjalnych.

  Od naszych  gości my otrzymaliśmy też wiele słodyczy i książek o Białorusi.

  Spotkanie z dziećmi zza wschodniej granicy  odbyło się w bardzo miłej, ciepłej i przyjaznej atmosferze.

  Przyjaźń i dobro nie znają granic.

  Wspólnie spędzony czas pozwolił wyzwolić wiele radości i dostarczył dzieciom z obu krajów wielu niepowtarzalnych wrażeń.

   Uczniowie z Mińska i ich opiekunowie  serdecznie podziękowali za mile spędzony czas Pani Dyrektor, uczniom i nauczycielom.

  J. Rosłoniec

 • Sukces gimnazjalistów.

  Sukces gimnazjalistów. - Obrazek 1Sukces gimnazjalistów. - Obrazek 2Sukces gimnazjalistów. - Obrazek 3Sukces gimnazjalistów. - Obrazek 4Sukces gimnazjalistów. - Obrazek 5Sukces gimnazjalistów. - Obrazek 6

  W konkursie "MÓJ POMYSŁ NA WIERSZ ROSYJSKI DLA DZIECI"

      W RAMACH III WARSZAWSKIEGO FESTIWALU JĘZYKA ROSYJSKIEGO,

  który odbył się 8 marca w LXXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Batalionu  ''Zośka'',

  uczniowie: Krzysztof Żelazek z kl.3a,  Dawid Kostrzębski, Victoria Scura  oraz Uliana Korchemna

   ( z oddziałów gimnazjalnych)  

  zajęli I MIEJSCE w Warszawie. 

  Uczniowie przygotowali inscenizację wiersza S. Marszaka.

  Był to konkurs pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

  J. Rosłoniec

 • 41 KONKURS RECYTATORSKI „WARSZAWSKA SYRENKA”

   41  KONKURS RECYTATORSKI „WARSZAWSKA SYRENKA” - Obrazek 1

  Dnia 16.03.2018 r. odbyły się dzielnicowe eliminacje do 41. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

  Jury w składzie: Dorota Gorjainow (przewodnicząca), Karolina Baranowska oraz Edward Kalisz postanowiło przyznać  

   I  miejsce  ( w kategorii klas (4-6)  Zofii Wrzosek uczennicy naszej szkoły z kl. 4 , która będzie brala udział w dalszym etapie konkursu.

  W konkursie brali udział i inni uczniowie: J. Wasilewska kl. 7c, D. Szostak kl.7c,K. Winiarz kl. 2a (gimnazjum),J. Marciniuk kl.6, T. Zielinski kl. 6 oraz O. Dąbrowska, F. Idzikowski i K. Rosik.

  Wszystkim uczniom dziękujemy za wspaniała interpretację przygotowanych wierszy oraz  reprezentowanie szkoły.

  Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Ujawnia on młode talenty recytatorskie, pobudza aktywność artystyczną i przyczynia się do rozwoju czytelnictwa.

  J. Rosłoniec

 • Konkursy w ramach III Festiwalu Języka Rosyjskiego

  7 lutego 2018 r. w III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Sowińskiego odbył się Konkurs Piosenki Rosyjskiej

   w ramach Festiwalu Języka Rosyjskiego.

  To już trzecia edycja tego konkursu!

  W konkursie wzięli udział uczniowie warszawskich szkół (szkól podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz uczniowie liceów. Zebrani mieli okazję wysłuchania pięknego wykonania piosenek rosyjskich.

   Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za udział oraz słodki poczęstunek prosto z Rosji. II miejsce w tym konkursie zajęła Victoria Scura z kl. 3c (oddział gimnazjalny) za wykonanie piosenki : „Анастасия – Вальс”.

  Vicorii serdecznie gratulujemy. Uroczysta Gala Festiwalu Języka Rosyjskiego i wręczenie nagród odbędzie się w kwietniu.

   

  Lista laureatów konkursu:

   

  I miejsce

  Katarzyna Gołecka

  LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego

  II miejsce

  Zofia Filińska

  Szkoła Podstawowa  nr 31

   Victoria Scura

  Szkoła Podstawowa  nr 171

   

  III miejsce

  Katarzyna Furmanek

  Szkoła Podstawowa  nr 31

   

  J. Rosłoniec

   

   

   

  Galeria zdjęć

   Konkursy w ramach III Festiwalu Języka Rosyjskiego - Obrazek 1

   

   

   

 • 08.03.2018


  Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.

  ( Joseph Conrad )

 • BAL KARNAWAŁOWY

  13.02.2018

  BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 1

 • 20.02.2018

  "Nawet kubek wody podany spragnionemu nie będzie wam zapomniany"

 • ZACHĘTA SARKIS I MY !

  Za nami  spotkanie w Galerii Narodowej  Zachęta  dotyczące twórczości  współczesnego ormiańskiego artysty Sarkisa. Część piewsza poświęcona była jego obecnej wystawie, natomiast druga to warsztaty w sali wystawowej , gdzie znajdują się prace artysty - olbrzymia neonowa tęcza oraz przechodzące przez całą salę kolorowe również neonowe wiersze haiku.  I właśnie zadaniem uczniów było stworzenie krótkich  haiku , a następnie przedstawienie ich w formie graficznej za pomocą neonowych  sznurków. Tworzenie i zabawa w jednym! Mogliśmy  przekonać się, iż stworzenie tak krótkiego wierszyka nie jest sprawą łatwą , tym bardziej , że należało wykorzystać określone słowa  występujące w tekstach prezentowanych na wystawie.   Oczywiście wszystkim zadanie udało się wykonać bardzo dobrze. Na zdjęciach prezentujemy fragmenty tekstów oraz   nasze twórcze zmagania.           

    Beata Bielska-Karwot        

  Galeria zdjęć

  ZACHĘTA SARKIS I MY ! - Obrazek 1

       

                                                                                 

 • Nauka jest fajna! - warsztaty naukowe

  Nastepnego dnia po uroczystej akademii z okazji święta szkoły najstarsi uczniowie przeprowadzili dla swoich młodszych kolegów doświadczenia naukowe udowadniając, że nauka naprawdę jest fajna.

  galeria zdjęć

  Nauka jest fajna! - warsztaty naukowe - Obrazek 1 Nauka jest fajna! - warsztaty naukowe - Obrazek 2 Nauka jest fajna! - warsztaty naukowe - Obrazek 3 

 • ŚWIĘTO SZKOŁY "Nauka jest fajna!"

 • SZOPKA WARSZAWSKA klasy 4c

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 171 im.Stanisława Staszica
  ul.Armii Krajowej 39
  05-075 Warszawa
 • 22 7739052

Galeria zdjęć