• 2017/2018

•

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego Eko- Planeta w roku szkolnym 2017/2018

Zuzanna Zielińska kl.VI - bardzo dobry wynik

Igor Rogalski kl.IVa - bardzo dobry wynik

Wyróżnienia:

Joanna Dębek kl. IVa

Joanna Rytel - Andrianik kl. Va

Natalia Jarosiewicz kl. Vb

Maja Cichowlas kl. Vb

..................................................................................................
          Certyfikat z JĘZYKA ROSYJSKIEGO - C1

Uczeń kl 3c Dawid Kostrzębski 23 czerwca zdawał Międzynarodowy Egzamin z języka rosyjskiego, określający stopień znajomości języka - C1. Egzamin przeprowadzali wykładowcy Uniwersytetu im. A.S. Puszkina  z Moskwy.

Dawid  zdał egzamin, otrzymal Certyfikat . Gratulujemy i życzymy powodzenia w szkole średniej.

Warszawski Konkurs Języka Rosyjskiego

7 lutego 2018 r. w III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Sowińskiego odbył się Konkurs Piosenki Rosyjskiej w ramach Festiwalu Języka Rosyjskiego.

To już trzecia edycja tego konkursu!

W konkursie wzięli udział uczniowie warszawskich szkół (szkól podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz uczniowie liceów. Zebrani mieli okazję wysłuchania pięknego wykonania piosenek rosyjskich.

Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za udział oraz słodki poczęstunek prosto z Rosji. II miejsce w tym konkursie zajęła Victoria Scura z kl. 3c (oddział gimnazjalny) za wykonanie piosenki : „Анастасия – Вальс”.

Vicorii serdecznie gratulujemy.

************************************************************************************************************************************************************************************

41. KONKURS RECYTATORSKI „WARSZAWSKA SYRENKA”

Dnia 16.03.2018 r. odbyły się dzielnicowe eliminacje do 41  Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

Jury w składzie: Dorota Gorjainow (przewodnicząca), Karolina Baranowska oraz Edward Kalisz

postanowiło przyznać       I miejsce – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica –  Zofii Wrzosek z kl.4

(Kategoria: klasy IV-VI)

Zosia będzie reprezentować naszą szkołę w dalszym etapie konkursu. Serdecznie jej gratulujemy.

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Ujawnia on młode talenty recytatorskie, pobudza aktywność artystyczną i przyczynia się do rozwoju czytelnictwa

W konkursie "MÓJ POMYSŁ NA WIERSZ ROSYJSKI DLA DZIECI"

W RAMACH III WARSZAWSKIEGO FESTIWALU JĘZYKA ROSYJSKIEGO,

który odbył się 8 marca w LXXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Batalionu  ''Zośka'',

uczniowie: Krzysztof Żelazek z kl.3a,  Dawid Kostrzębski kl 3c, Victoria Scura kl.3c  oraz Uliana Korchemna kl. 2a

( z oddziałów gimnazjalnych)

zajęli   I   miejsce  w Warszawie.

Uczniowie przygotowali inscenizację wiersza S. Marszaka.

Był to konkurs pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.