•    Licytacja była bardzo emocjonująca, przyniosła wiele radości i satysfakcji. Niestety, polały się również łzy... Trudno było rozstać się z tak pracowicie wykonanymi laleczkami. W naszej klasie mamy 9 laleczek! Przedstawiamy: Gabrielę, Kidawę, Neymara. Na zdjęciu brakuje Luśki i Oskarka oraz Angel, Florencji, Tinatin i lalki wylicytowanej przez rodzinę Oliwki.

  10.03.2015 18:43 | więcej »
 • 25° 57' S 32° 35' E
       Czy umiecie rozszyfrować tytuł tego artykułu? To współrzędne geograficzne Maputo! Ostatnio mieliśmy okazję porozmawiać z dziećmi z Mozambiku oraz siostrą Rozalią, która z nimi pracuje. Dowiedzieliśmy się, że Mozambik jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie.
       Siostra Rozalia rozmawiała z nami w języku polskim. Dzieci nie znają naszego języka, mówią po portugalsku, więc siostra stała się naszym tłumaczem. Dzięki tej rozmowie dowiedzieliśmy się, jak żyją nasi rówieśnicy w Mozambiku. Dzieci uczą się, podobnie jak my, pięć dni w tygodniu. Uczniów jest tak wielu, a szkoły tak niewielkie, że jedna grupa uczy się od rana do południa, a druga od południa do wieczora. Nie siedzą, jak my, w ławkach, lecz zdarza się, że na konarach drzew, ponieważ tylko niektóre szkoły mają okna, ławki i tablice. Są takie, które zbudowane zostały z ziemi i trawy. Dzieci mają tylko zeszyty, podręczniki są bardzo drogie. Nie mają książek, więc uczą się wszystkiego na pamięć. Zapytaliśmy, jak wygląda w Mozambiku Boże Narodzenie. Usłyszeliśmy, że nieliczni obchodzą to święto, w dodatku bardzo skromnie. Byliśmy ciekawi, czy nasi koledzy mają jakieś zwierzęta w domu, jakie są ich ulubione potrawy i co robią w wolnym czasie. Odpowiedzi dzieci nas zaskoczyły. Ich posiłki są bardzo skromne, mleka nie piją, ponieważ jest bardzo drogie. Mięso gości u nich na talerzach bardzo rzadko, czasmi tylko raz do roku. Popularna jest mielona, prażona i gotowana kukurydza oraz fasola. W wolnym czasie pomagają rodzicom w obowiązkach domowych. Jeśli chodzi o domowych pupili, to dzieciom z Mozambiku trudno było w ogóle zrozumieć pytanie o zwierzeta domowe. W swoich gospodarstwach mają przeważnie koty, psy i kury, ale nie są chyba z nimi tak związane jak my z naszymi pieszczochami. Inną ciekawostką jest to, że  śluby w Mozambiku wyglądają zupełnie inaczej - podczas mszy goście tańczą. My również odpowiedzieliśmy na wiele pytań. Dzieci pytały o warunki jakie mamy w szkole, czy uczymy się muzyki. Poprosiły nas nawet, abyśmy coś im zaśpiewali.
       Trudno uwierzyć, że dzieli nas aż 15.000 km!
     
  Weronika Grodzka, Sylwia Łukaszewska, klasa IVb 
       
   
  10.12.2014 21:02 | więcej »
 • Spotkanie z dziadkiem Paulinki
        Pan Jerzy Dąbrowski opowiedział nam o bardzo ciekawej pracy inżyniera elektryka, swoim hobby - żeglarstwie i pasji historyka.
  10.12.2014 19:30 | więcej »
 • Poznajmy się lepiej!
  Przeprowadzić wywiad z koleżanką z klasy? Daleczego nie!
  08.12.2014 15:11 | więcej »
 • Spotkanie z tatą Mariki, trenerem tenisa
  Pan Michał Caruk odwiedził nas 17.11.2014r.
  17.11.2014 21:05 | więcej »
 • W greckiej szkole
       Polskie słodycze były bardzo miłą niespodzianką dla dzieci z Polisitou. Nasi greccy koledzy ucieszyli się również z listów i prac o wakacjch, które przygotowaliśmy już na początku roku szkolnego.
  17.11.2014 21:41 | więcej »
 • Słodkie niespodzianki dla dzieci z Grecji

        Przygotowaliśmy dla dzieci ze szkoły w Polisitou rożki wypełnione typowymi polskimi słodyczmi. Trudno było oprzeć się michałkom, krówkom, raczkom i innym pysznościom, ale byliśmy dzielni. Cieszymy się, że nasi greccy koledzy, realizujący z nami projekt Comenius "Dziecięce oczy, dziecięce serca", spróbują naszych polskich słodkości. Mamy też nadzieję, że teraz łatwiej będzie naszym kolegom z Grecji zapamiętać kolory polskiej flagi!
  17.11.2014 21:42 | więcej »
 • Jest już film na szkolnym kanale TV. Zapraszam do oglądania!
  www.youtube.com/user/sp171wesola
  20.10.2014 19:45 | więcej »
 • Uczniowie 4b w 1. Warszawskiej Dywizji Pancernej!
    
         10 pażdziernika 2014 r. braliśmy udział w niezwykłym wydarzeniu. Na poligonie wojskowym w Wesołej odbyło się święto 1. Warszawskiej Dywizji Pancernej im. Tadeusza Kościuszki. Zobaczyliśmy defiladę pojazdów wojskowych, atak czołgów, akcję odbicia informatora. Mogliśmy obejrzeć sprzęt wojskowy z bliska, wejść do czołgów i spróbować żołnierskich przysmaków np. grochówki. Święto bardzo mi się podobało, myślę, że moim koleżankom i kolegom również.
  Sylwia Łukaszewska 4b

   
   
  17.11.2014 20:06 | więcej »
 •     Dnia 22 września 2014r. zawitał do naszej szkoły żołnierz Wojska Polskiego z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki pan Gabriel Dębowiec.
       Gość o powiadał  nam o służbie wojskowej i panujących tam zasadach. Dowiedzieliśmy się, jakie są stopnie wojskowe, jak można zostać żołnierzem i jak wygląda codzienne życie wojskowych.  Jednostka stacjonująca w Wesołej to 1. Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki.  Przylega do niej bardzo duży teren leśny, potocznie nazywany Poligonem. Tam żołnierze wykonują szkolenia z zakresu taktyki i strzelectwa. Jednostka dzieli się na koszary, część szkoleniową i magazynową, park maszyn oraz plac apelowy.
       Uważam, że była to  interesująca lekcja, która przybliżyła nam ten ciekawy zawód. Spotkała nas również wspaniała niespodzianka -  mjr Dębowiec zaprosił nas na święto czołgistów!
  Matylda Szredzińska 4b
   
   
  20.10.2014 19:52 | więcej »

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 171 im.Stanisława Staszica
  ul.Armii Krajowej 39
  05-075 Warszawa
 • 22 7739052

Galeria zdjęć