• Portret i autoportret artystów i uczniów SP 171 w Zachęcie

• Portret  i autoportret  artystów i uczniów SP 171 w Zachęcie!

W kwietniu  grupa uczniów  drugich klas gimnazjalnych oraz klas siódmych  z SP 171 wzięła udział w  wystawie prezentującej kolekcję Fundacji Sztuki Polskiej ING , na którą złożyły się prace żyjących polskich artystów powstałe po 1990 roku. Podziwialiśmy wystawę prezentującą  świat emigracji artystów, który  z jednej strony zachwycał się luksusem, postępem technologicznym, bogactwem,  zaś z drugiej   kierował się ciekawością intelektualną, chęcią zdobycia nowych doświadczeń oraz rozwojem. Odbyliśmy podróż przez świat pełen materialnych atrybutów by wreszcie wejść  w obszar natury i abstrakcji, w którym intuicyjnie i instynktownie artyści zwracali  się w stronę swoich korzeni.  Nasi uczniowie z ciekawością obserwowali różnorodność prac , starając się znaleźć tę jedną-swoją, która byłaby im najbliższa. To zadanie mobilizowało wszystkich do skupienia się i wejścia  głębiej w  nastrój, kolor, przekaz prezentowanych dzieł , a także w głąb  samego siebie. Część warsztatowa dotyczyła tworzenia portretów w formie minimalistycznej znanych postaci ze świata kultury. Skończone prace zostały wyświetlone na jednej ze ścian galerii, przez co stały się poniekąd częścią ekspozycji. Oczywiście towarzyszył nam wszystkim dobry humor i zabawa. Doświadczenie bezcenne! Przez wszystkie trzy spotkania w Zachęcie naszym przewodnikiem po świecie sztuki był niezwykle sympatyczny i pomocny Pan Marcin, któremu jeszcze raz dziękujemy  i pozdrawiamy serdecznie, zaś  w głowie mamy mnóstwo inspiracji !