• Sekretariat

środa 8:00 - 16:00

czwartek 8:00 - 16:00

piątek 8:00 - 16:00

Sekretariat przyjmuje korespondencję, umieszcza pieczątkę wpływu i rejestruje w księdze korespondencji. Obok pieczątki wpływu, umieszcza się dyspozycję co do osoby, terminu i sposobu załatwienia sprawy. Załatwianie spraw może być:

a) tymczasowe - gdy zachodzi potrzeba przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego,
        b) ostateczne – gdy odpowiedź udzielona stronie załatwia sprawę, co do jej istoty.

W Szkole Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica w Warszawie obowiązuje system kancelaryjny oparty na jednolitym rzeczowym wykazie akt oraz instrukcji kancelaryjnej. W systemie kancelaryjnym dokonuje się tylko jeden raz rejestracji spraw w spisach dołączonych do teczek aktowych na podstawie pierwszego otrzymanego pisma lub sporządzonego w komórce organizacyjnej. Każde kolejne pismo w sprawie oraz zarejestrowane otrzymuje ten sam znak sprawy.

Rozpatrywanie spraw pisemnych np. w formie odręcznej (skrócona), korespondencyjnej.
        1. Zgodnie z K.P.A. sprawy można  rozpatrywać ustnie lub pisemnie.
        2. W przypadku rozpatrywania sprawy ustnie, treść i istotne motywy takiego rozpatrzenia sprawy, powinny być odnotowane w aktach i potwierdzone podpisem rozpatrującego sprawę.
        3. Przy pisemnym rozpatrywaniu sprawy stosuje się następujące formy:
        a) odręczną - polega na sporządzeniu, po zarejestrowaniu sprawy - zwięzłej odpowiedzi rozpatrującej sprawę lub na sporządzeniu na nim odręcznej notatki wskazującej sposób jej rozpatrzenia,
        b) korespondencyjną,
        c) inną (np. przy użyciu pieczęci z odpowiednim tekstem, na formularzu itd.). Przy pisemnym rozpatrywaniu sprawy przestrzegane są następujące zasady:
        - każdą sprawę rozpatruje się odrębnym pismem,
        - adresy należy pisać w pierwszym przypadku,
        - tytuł służbowy oraz imię i nazwisko podpisującego się umieszczamy z prawej strony pod treścią pisma.

Kolejność rozpatrywanych spraw:

1. Pracownicy rozpatrują sprawy według kolejności ich wpływu i stopnia pilności. Każdą sprawę rozpatruje się oddzielnym pismem bez łączenia jej z inną sprawą nie mającą z nią bezpośredniego związku.
        2. Jeżeli rozpatrzenie sprawy w określonym terminie nie jest możliwe:
        a) należy postąpić ze sprawą zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi terminów rozpatrzenia, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów K.P.A.
        b) gdy w konkretnej sprawie nie stosuje się przepisów wymienionych w pkt. 1, a sprawa dotyczy  organu nadrzędnego, należy zwrócić się do tego organu z wnioskiem o przesunięcie terminu, podając przyczyny uniemożliwiające rozpatrzenie sprawy w wyznaczonym terminie lub zaproponować nowy termin jej rozpatrzenia.

Opłatę za duplikat legitymacji szkolnej należy dokonać przelewem na konto Nr : 39 1030 1508 0000 0005 5036 3011.

Na przelewie należy wpisać:

1. numer szkoły
        2. imię i nazwisko dziecka
        3. klasę, do której uczęszcza

z potwierdzeniem wpłaty i zdjęciem dziecka należy przyjść do sekretariatu szkoły w celu wyrobienia duplikatu legitymacji szkolnej. Cena wydania duplikatu wynosi 9zł.