• Spotkania z postaciami związanymi z Warszawą

1. 02.12.2015r Spotkanie z uczestnikami Powstania Warszawskiego – grupa rekonstrukcyjna

Dnia 02. 12. 2015 r. klasy 4a, 5a, 5c, 6a uczestniczyły w naszej szkole w spotkaniu z grupą rekonstrukcyjną z czasu II wojny światowej. Panowie Paweł Tywoniuk i Borys Kołaczkowski – przedstawiciele historycznej grupy rekonstrukcyjnej zaprezentowali nam umundurowanie i wyposażenie żołnierzy z czasów II wojny światowej oraz opowiadali o swojej pasji. Była to ciekawa lekcja historii.

2. Spotkanie z panią Moniką Kowaleczko – Szumowską autorką książki „Fajna ferajna”

Dnia 15.12.2015r uczniowie klas 4 – 6 wzięli udział w spotkaniu z p. Moniką Kowaleczko - Szumowską autorką książki „Fajna ferajna”. Spotkanie odbyło się w Klubie Kościuszkowiec w Wesołej. „Fajna ferajna” to opowieść o Powstaniu Warszawskim widziana oczyma dzieci, uczestników Powstania, obecnie osób w sędziwym wieku. Wielu z nich podjęło walkę z okupantem w różny sposób np. byli sanitariuszami, łącznikami lub przeprowadzali ludzi przez kanały warszawskie. Uczniowie, za sprawą i przy pomocy autorki, mogli wcielić się w postacie bohaterów książki, na scenie Klubu odpowiadali na pytania zadawane przez panią Monikę, wcielając się w wybranego powstańca. Następnie dzieci obejrzały film nakręcony w Muzeum Powstania Warszawskiego, oparty na powieści. Była to bardzo ciekawa, żywa lekcja historii Warszawy.