• Odkrywamy świat Oskara i Zofii Hansenów- warsztaty w MSN

•

Wzięliśmy udział w warsztatch oraz wystawie poświęconej twórczości Oskara i Zofii Hansenów, prezentującej  różne aspekty teorii Formy Otwartej, która była osią ich działalności architektonicznej, artystycznej i pedagogicznej.
            Do założeń Formy Otwartej nawiązywała również architektura wystawy . W swoich formach i nielinearnej narracji dała możliwość swobodnego wyboru ścieżki zwiedzania. Sprawiło to, że samo zwiedzanie ekspozycji stało się przeżyciem w duchu Formy Otwartej. Uczniowie mogli doświadczyć na sobie samych wolności tworzenia poprzez ruch, , pewien układ w przestrzeni własnych ciał . Wszystkim uczestnikom warsztatów towarzyszyła radość ze wspólnego tworzenia i żal, gdy trzeba było tę twórczość kończyć i wracać do szkoły.