• Nagroda w konkursie Eko - Dzieciaki
  Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców nasi uczniowie zdobyli I miejsce w konkursie zbierania makulatury. W nagrodę 17 czerwca mogliśmy wybrać się do kina oraz na lody.
   
  23.06.2016 01:30 | więcej »
 • Zabawa survivalowa
  Dzień Dziecka w naszej klasie był niezapomniany.Tuż przed wyjazdem na wycieczkę dzieci otrzymały lizaki ufundowane przez Radę Rodziców. Później uczniowie doskonale bawili się podczas zajęć w Klubie Sportowym Zakręt przechodząc szkolenie z zakresu przetrwania w lesie oraz sprawności bojowej. Dzieci nauczyły się, między innymi, rozpalać ognisko przy pomocy krzesiwa, pokonywały tor przeszkód komandosów, strzelały z repliki karabinków ASG, uczyły się maskowania i cichego poruszania w terenie. Część zadań wymagała współpracy w grupie i polegania na sobie nawzajem. Kiełbaski i słodycze były ukoronowaniem zabawy.

   
  23.06.2016 01:41 | więcej »
 • Nieborów: lekcja muzealna "Zabytki - zbytki", warsztaty "Z Babą Jagą w zawody"
  W maju nasza klasa poznawała historię, sztukę i dworskie obyczaje zwiedzając przepiękne wnętrza pałacu w Nieborowie. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach w chacie łowickiej, gdzie zetknęli się ze sztuką ludową.
   
  23.06.2016 01:49 | więcej »
 • Pod koniec kwietnia uczniowie klasy IV odkrywali sekrety radia podczas warsztatów w budynku Polskiego Radia. Zwiedzili studio „Jedynki” i „Czwórki”, a także mieli okazję nagrać swoją mini audycję. Dowiedzieli się również na czym polega praca dziennikarza radiowego, realizatora i dźwiękowca. 
  23.06.2016 00:01 | więcej »
 • Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem "Chrońmy pszczoły"
  Tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny upłynął pod znakiem ratowania pszczół.
  Cała szkoła wzięła udział w paradzie wiosennej zorganizowanej w ramach akcji społeczno - ekologicznej mającej na celu zwrócenie uwagi na trudną sytuację pszczół w rozwijającym się świecie. Nasza klasa zdobyła drugie miejsce w konkursie na hasło, które zostało zaprezentowane na paradzie. Dzięki nieocenionej pomocy mam: Olafa, Małgosi i Michała Sieńko pokazaliśmy, a później delektowaliśmy się ciastami i ciasteczkami z miodem.

  W drugiej części dnia odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęcycznej, w którym wzięły udział:
  Zuzia Jędrzejewska - zajęła I miejsce
  Julia Bogusz - zajęła III miejsce, a także zdobyła nagrodę publiczności
  Zuzia Zielińska, która również wspaniale się zaprezentowała.

   
  10.04.2016 19:06 | więcej »
 • Wycieczka do Muzeum Narodowego
  2 marca 2016, lekcja muzealna na temat "Warszawa - miasto legend, historii i ludzi".

  W Muzeum Narodowym w Warszawie można spędzić wiele godzin podziwiając wspaniałe dzieła z różnych epok.
  Nasi uczniowie mieli okazję spojrzeć na niektóre z nich pod kątem historii i rozwoju naszej stolicy. Sprawdzili, jak Warszawa zmieniała się przez wieki, czym zajmowali się jej mieszkańcy i jak wyglądały miejsca, w których dziś stoją szklane wieżowce. Zobaczyli jak dawniej wyglądało centrum handlowe, czyli targ uliczny, poznali jak działała komunikacja drogą wodną, gdy nie było jeszcze mostów. A później zobaczyli również pierwszy most żelazny na Wiśle. Dzięki niezwykłej lekcji historii i sztuki poznali dawne miasto, uwiecznione na obrazach Canaletta, Gierymskiego, Podkowińskiego i Zaleskiego. 
  04.05.2016 21:48 | więcej »
 • warsztaty wielkanocne
    1 marca 2016
  06.03.2016 20:24 | więcej »
 • Koncert Małej Orkiestry Dni Naszych
  26 lutego w naszej szkole odbył się spektakl muzyczny pt. "Po co nam zdrowie?"
  w wykonaniu Małej Orkiestry Dni Naszych.
  Koncert oparty był na piosenkach pochodzących z nowej płyty zespołu pt. "Piosenki zdrowych dzieci",
  której Patronem Honorowym jest Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Tematy piosenek oraz interakcja z publicznością nawiązywały do zdrowego trybu życia - mówiły o kulturze osobistej, aktywnym spędzaniu wolnego czasu lub, na przykład, o odpowiedzialności za domowe zwierzaki. Ważne treści przekazywane były w niezwykle zabawny sposób.
  06.03.2016 20:02 | więcej »
 • Święto szkoły
  28 stycznia nasza szkoła obchodziła swoje święto. Tym razem uroczystości odbywały się pod hasłem "Warszawo - moja Warszawo". Widowisko przygotowane przez uczniów i nauczycieli ukazywało historię powstania i burzliwych dziejów naszego miasta na tle historycznych wydarzeń całego kraju. 
  Nasza klasa przypomniała trudny czas drugiej wojny światowej. Uczniowie przebrani za uczestników powstania śpiewali pieśń "Warszawskie dzieci" przy gitarowym akompaniamencie taty Zuzi Jędrzejewskiej, który wystąpił razem z klasą. Serdecznie dziękujemy !
  Bardzo dziękuję również wszystkim rodzicom, którzy pomogli dzieciom dobrać wspaniałe stroje. Szczególne podziękowania składam tacie Olafa Szczypióra, który wyposażył artystów w opaski, nakrycia głowy i inne elementy oddające charakter tamtych czasów.
  Zapraszam na szkolny kanał YouTube: https:/www.youtube.com/user/sp171wesola/videos
  warsaw fest part 6
  06.03.2016 19:55 | więcej »
 • Konkurs "Masz Talent"
  W styczniu grupa dzieci z naszej klasy wzięła udział w eliminacjach do konkursu talentów MASZ TALENT organizowanego przez gimnazjum.
  W finałowym koncercie brawurowo wystąpili: Justyna Marciniuk (śpiew), Małgosia Lewkowicz (śpiew), Zuzia Jędrzejewska i Blanka Bocheńska (taniec i śpiew) oraz Michał Sieńko (gitara), Olek Kowalski (śpiew), Olek Lipiński (śpiew). Do finału zakwalifikowała się również Zuzia Zielińska, jednakże z powodu choroby nie mogła wystąpić.

  Z przyjemnością informuję, że III miejsce w konkursie zajął duet taneczno - wokalny, czyli
                                             Zuzia i Blanka !
  Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i zwyciężczyniom !
   
  06.03.2016 19:40 | więcej »
 • 15 grudnia 2015 roku uczniowie klas 4-6 brali udział w spotkaniu z p. Moniką Kowaleczko-Szumowską, autorką książki " Fajna ferajna".
  Jest to opowieść o Powstaniu Warszawskim widziana oczyma ludzi, którzy podczas powstania byli dziećmi. Wielu z nich podjęło walkę w różny sposób, np. byli sanitariuszami, łącznikami lub przeprowadzali ludzi przez kanały warszawskie. Uczniowie obejrzeli film nakręcony w Muzeum Powstania Warszawskiego, oparty na powieści.  Po spotkaniu można było zakupić książkę z dedykacją autorki.
   
  20.01.2016 21:28 | więcej »
 • Wigilia
  wigilia klasowa
  30.12.2015 20:59 | więcej »
 • Warsztaty bożonarodzeniowe - dekorowanie pierników
  Jak co roku w grudniu bawiliśmy się w dekorowanie pierników - tym razem dzięki inicjatywie Taty Darii Sikorskiej. Dzieciaki z ogromnym zaangażowaniem wypracowywały szczegóły dekoracji. Potem oczywiście z równie ogromnym apetytem zjadały pyszne ciastka!
  20.01.2016 20:24 | więcej »
 • Lekcja historii w Państwowym Muzeum Archeologicznym
  11 grudnia uczniowie naszej klasy wybrali się do Państwowego Muzeum Archeologicznego na lekcję historii o początkach państwa polskiego.
  Uczniowie poznali dzieje naszych ziem od początku VI wieku aż do czasów monarchii piastowskiej. Dowiedzieli się kim byli Słowianie, poznali ich wczesną kulturę, zwyczaje i budownictwo. Najbardziej zainteresowało ich stare uzbrojenie i ozdoby.
  Po lekcji dzieci wzięły udział w warsztatach tkackich, podczas których miały okazję poznać niecodzienne przedmioty, takie jak czółenko tkackie, krosno, wrzeciono, bardko, ciężarek tkacki itp. Poznali również technikę tkania na krosnach oraz surowce jakich używano do pozyskiwania włókien. Każdy utkał krajkę z kolorowej włóczki i zabrał sobie na pamiątkę.
  20.01.2016 21:14 | więcej »
 • Dzień Niepodległości
  10 listopada świętowaliśmy w szkole Dzień Niepodległości.
  W trakcie koncertu pieśni patriotycznych nasza klasa, przy akompaniamencie Zuzi Zielińskiej, zaprezentowała utwór "Przybyli ułani pod okienko". W finale koncertu przepiękną pieśń zaśpiewała Zuzia Jędrzejewska. Na zakończenie koncertu wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek.
  20.01.2016 20:33 | więcej »
 • Wędrówka Traktem Królewskim
  22 września wybraliśmy się na spacer fragmentem Traktu Królewskiego.
  Po drodze mijaliśmy ważne historycznie miejsca, takie jak Pałac Staszica, Pomnik Mikołaja Kopernika, budynki UW, Pałac Namiestnikowski  itd. Rozmawialiśmy o wojennych losach Warszawy, przypominaliśmy sobie znane warszawskie legendy, ogladaliśmy wystawy i słuchaliśmy Chopina dzięki "muzycznej ławce". Na Starówce pod Kolumną Zygmunta zjedliśmy lody i udaliśmy się na lekcję historii do Zamku Królewskiego.
  Obejrzeliśmy multimedialną wystawę ukazującą dzieje  Zamku w trzech odsłonach (budowa i lata świetności, unicestwienie przez hitlerowców oraz odbudowa po wojnie). Całość zaprezentowana w bardzo efektowny i nowoczesny sposób (filmy 4D, ekrany dotykowe z różnymi tematycznymi aplikacjami, np. gra w dekorowanie sal zamkowych ozdobami wybieranymi z menu). Zwiedziliśmy również sale zamkowe zwracając uwagę na najważniejsze miejsca i rzeczy (np. obrazy Canaletto i Matejki).
  Była to pierwsza nasza warszawska lekcja historii i kultury poza szkołą. (RA)
  18.10.2015 22:17 | więcej »

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 171 im.Stanisława Staszica
  ul.Armii Krajowej 39
  05-075 Warszawa
 • 22 7739052

Galeria zdjęć