• Nasze koleżanki i koledzy z klas szóstych przygotowali dla nas warsztaty, dzięki którym poznaliśmy historię najważniejszych miejsc w naszej dzielnicy , m.in.szkoły, straży pożarnej, sanatorium neurologicznego.Warsztaty były połączone z grą terenową w lesie. Po wyczerpującej wędrówce wszyscy zasłużyli na nagrodę w postaci lodów w miejscowej cukierni.
    26.05.2016 14:04 | więcej »
  • W naszej klasie gościliśmy Panie  z fundacji "Perspektywa", które realizowały projekt "Po co komu wiedzieć, czy pingwinom marzną stopy?". W ramach tego projektu przeprowadziły warsztaty zawodoznawcze pt."Weterynarz",dzięki którym mogliśmy poznać tajniki zawodu weterynarza

22.05.2016 15:30 | więcej »
  • 13 kwietnia razem z kl.III a wyruszyliśmy na wycieczkę po Warszawie pod hasłem "Legendy warszawskie". Pani przewodnik z wielkim zaangażowaniem i w sposób bardzo ciekawy zapoznała nas z legendą o Warsie i Sawie przy pomniku syrenki na Starówce, bazyliszku przy ul. Krzywe Koło. Poznaliśmy również historię krzyża w kościele św. Jana Chrzciciela, który ma już 500 lat, oraz skąd wziął się kamienny lew przy kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Łaskawej.Jednak najbardziej przyciągającym naszą uwagę był paw w Pałacu na Wodzie w parku Łazienkowskim, który prezentował swój wspaniały ogon.
    03.05.2016 16:40 | więcej »
  • 4 kwietnia odwiedziliśmy Polskie Radio. Mieliśmy okazję obserwować audycję "na żywo" Programu 1 ,Programu 2 i Programu Czatrego, czyli Czwórki.Dużym przeżyciem dla nas było wystąpienie na antenie w programie dla dzieci i wypowiedzenie się na antenie na temat sposobów powitania.
    05.04.2016 16:07 | więcej »
  • 8 marca wybraliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej na spotkanie z autorem ksiązek dla dzieci Marcinem Szczygielskim. Autor prezentował swoje najnowsze książki "Tuczarnia motyli" i Czarownica piętro niżej".
    05.04.2016 14:57 | więcej »
  • W dniu 26 listopada 2015r. w klasach III a i III b ratownicy WOPR, Pan Tomasz Dudek - tata Zuzi i Pan Michał Bodzański przeprowadzili zajęcia pokazowe z udzielenia pierwszej pomocy z użyciem specjalistycznego sprzętu. Uczniowie pod okiem ratowników ćwiczyli na fantomie, uczyli się użycia defilibratora, oraz opatrywania ran. Dziękujemy panom za bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.
    02.12.2015 19:49 | więcej »
  • Dnia 25 listopada razem z klasą III a wybraliśmy się do Muzeum Archeologicznego na lekcję muzealną pt."Na bursztynowym szlaku". Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika o pradawnych dziejach powstania bursztynu na terenach Polski, oraz w jaki sposób ten kruszec był wykorzystywany.

29.11.2015 20:21 | więcej »
  • w dniu 4 listopada br. dzieci brały udział w lekcji przyrody podczas wystawy w szkole pt."Owady i pajęczaki". Uczniowie poznali niektóre gatunki owadów i pajęczaków, ich wygląd, sposób odzywiania,naturalne środowisko. Szczególnie duże emocje zarówno pozytywne jak i negatywne u dzieci wzbudził kameleon, jego sposób polowania jak i reakcje obronne. Uczniowie mogli zakupić patyczaki do hodowli własnej.
    28.11.2015 17:27 | więcej »

• Dnia 3 listopada br. kl.III a i III b odwiedziły pensjonariuszy Domu Seniora Fundacji "Gniazdo Rodzinne" w Wesołej. Dzieci zaprezentowały tańce krakowiaka i polki. Występy zostały przyjęte entuzjastycznie i bardzo ciepło przez pensjonariuszy ośrodka.

14.11.2015 20:21 | więcej »
  • "Kreatywne biesiady u Warsa i Sawy" to cykliczne spotkania poświęcone wymianie doświadczeń, między szkołami wyróżnionymi certyfikatem Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA, szkół tworzących optymalne warunki do rozwijania talentów, uzdolnień i zainteresowań uczniów. W tym roku nasza szkoła była gospodarzem spotkania. Zaproszeni goście z zachwytem obejrzeli taniec polki wykonany przez uczniów naszej klasy.
    01.11.2015 18:30 | więcej »
  • 14 października, w teatrze Syrena obejrzeliśmy spektakl pt.:"Kot w butach". Udana gra aktorska, kolorowe stroje oraz wspaniałe piosenki były walorami tego przedstawienia. Przedstawiona historia wzbudzała pozytywne emocje, a pomysłowa scenografia dodatkowo ubarwiła spektakl. Z wieloma wrażeniami wróciliśmy z tej, niewątpliwie udanej wycieczki.
    31.10.2015 18:11 | więcej »