• 2 czerwca uczniowie naszej klasy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych "Akcja Labirynt". Odbywały się one na terenie siedziby orkiestry Sinfonia Varsovia, przy ul.Grochowskiej 272.
  Dzieci miały okazję stworzyć orkiestrę, złożoną z różnorodnych instrumentów - także nietypowych, wykreować taniec z wachlarzami, pobawić się dźwiękami z instumentalistą, uruchomić maszynę życzeń oraz wziąć lekcję beatboxu  u profesjonalisty.
  Poniżej relacja zdjęciowa z tego wydarzenia.

  zdjęcia: Maria Czyżewska
  18.06.2015 21:25 | więcej »
 • 23 maja odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Był wyjątkowy, ponieważ gościliśmy uczniów i nauczycieli z zagranicznych szkół z Programu Comenius "Dziecięce oczy, dziecięce serca". Było to ostatnie spotkanie w tym programie.
  Nasi uczniowie wraz z gośćmi zatańczyli poloneza, który składał się z charakterystycznych elementów tańców narodowych poszczególnych krajów. A były to: Rumunia, Turcja, Katalonia, Grecja, Portugalia,Włochy oraz Polska.
  Następnie każda klasa wystapiła ze swoim programem, w którym były prezentowane tańce z krajów partnerskich z Programu Comenius oraz przedstawiane wszystkie kontynenty naszego świata.
  Nasza klasa miała zaprezentować Afrykę Północną. Oto relacja zdjęciowa z tego wydarzenia.
  Relacja: Maria Czyżewska.
  Zdjęcia: Katarzyna Szulc
  30.05.2015 18:33 | więcej »
 • Jak zobaczyć to, co niewidzialne?  Jak funkcjonować w świecie niewidomych? 
  6 maja odbyła się wycieczka na „Niewidzialną Wystawę”. Mogliśmy na własnej skórze odczuć jak to jest być niewidomym. Poznaliśmy dużo ciekawych sprzętów ułatwiających życie tym ludziom. Mogliśmy posłuchać zegarka, informującego, która jest godzina, skorzystać ze specjalnego sitka do jajek, zobaczyć jak wygląda tabliczka do pisania brajlem oraz obejrzeć maszynę do pisania dla niewidomych. 
  Po wystawie oprowadzał nas niewidomy. Doświadczyliśmy, jak dać sobie radę  w miejskim zgiełku, jak zapłacić za napój w barze, jak poruszać się po mieszkaniu w zupełnych ciemnościach. Musieliśmy wytężyć zupełnie inne zmysły: słuchu, węchu  i równowagi. Na początku naszej wycieczki wszyscy czuli się dość nieswojo, ale z biegiem czasu nasze ręce zaczęły „widzieć”. Nawet nie poczuliśmy, jak szybko i niespodziewanie zakończyło się zwiedzanie wystawy. Myślę że cała klasa wyniosła z tej wycieczki dużo nowych i odkrywczych wrażeń.
  Relacja: Emilia Gadzińska
  Zdjęcia: Maria Czyżewska

   
  10.05.2015 21:05 | więcej »
 • 13 kwietnia w czasie godziny wychowawczej odwiedziła naszą klasę moja Mama - Kasia Szulc. Przyszła opowiedzieć nam o swoim zawodzie, w którym kiedyś pracowała. Była architektem krajobrazu. Najpierw wytłumaczyła nam kim jest architekt i co to jest krajobraz. Potem opisała jakie zadania ma architekt krajobrazu. Przede wszystkim jest to planowanie i zagospodarowywanie terenów prywatnych i publicznych oraz ochrona i odnawianie środowiska naturalnego. Dowiedzieliśmy się jak się projektuje ogrody przydomowe i obejrzeliśmy kilka jej projektów. Opowiedziała nam też jak wygląda nauka zawodu architekta krajobrazu, o tym że jest to zawód interdyscyplinarny (to znaczy, że trzeba mieć wiedzę z wielu dziecin np. botaniki, ogrodnictwa, budownictwa, sztuki, historii, psychologii, matematyki ) i o tym jakie daje on możliwości rozwoju i działania. Mówiła też, że większość czasu architekt spędza w terenie. Usłyszeliśmy, że jest to zawód, który na świecie jest bardzo ceniony. W Polsce dopiero się on rozwija, ale zapotrzebowanie na takie usługi z każdym rokiem rośnie. Moja mama mówi, że to najcudowniejszy zawód na świecie mimo, że czasami jest to naprawdę ciężka praca. Myślę, że klasie podobało się spotkanie z moją Mamą i że dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy o pracy architekta krajobrazu. 
  Relacja: Wiktor Hornung
  Zdjęcia: Maria Czyżewska

  17.04.2015 15:44 | więcej »
 • 2 i 3 grudnia poszliśmy do Klubu Kościuszkowca na Przegląd Filmów Dokumentalnych.Tematem wszystkich filmów była inność, niepełnosprawność. Niektóre mówiły o osobach niesłyszących inne o osobach chorych.
  Obejrzeliśmy - między innymi - następujące filmy: "Usłysz to!", "Latająca Anne", "Trzy siostry". Filmy bardzo mi się podobały.
  Relacja: Michalina Stopczyńska

   
  09.02.2015 16:33 | więcej »
 • Dnia 17.11.2014 r. do naszej klasy przyszła na lekcję Pani Magdalena Skała- mama naszego kolegi Błażeja. Pokazała nam taniec zwany Zumbą oraz opowiedziała o nim. Oto kilka wiadomości przekazanych przez Panią Magdę: "Zumba to zainspirowane muzyką latynoamerykańską zajęcia taneczno-ruchowe, które poprzez świetną zabawę, kształtują sylwetkę, dbają o dobrą kondycję, a przede wszystkim napawają optymizmem i wprawiają w świetne samopoczucie, które pozostaje długo po zajęciach. Zumba jest łatwa, stworzona dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych, kondycyjnych lub umiejętnościowych, po prostu każdy może to robić. Prosta kombinacja kroków oraz unikalna formuła Zumby sprawia, że uczestnicy bawią się już od pierwszych zajęć i chętnie na nie wracają”
  Po takim wprowadzeniu nie pozostało nam nic innego, jak zacząć…
  Pani zachęciła nas do wspólnego wykonania Zumby. Dziewczynkom od razu spodobał się ten pomysł, ale większość chłopców nie była zbyt zadowolonych, sądząc po ich twarzach. Gdy pani włączyła muzykę, wszyscy byli na początku troszeczkę onieśmieleni, ale potem coraz bardziej wkręcaliśmy się w taniec. Część chłopaków nadal nie była przekonana do tańca, ale pozostali powoli zaczęli łapać rytmy Zumby. Po następnych kilkunastu minutach tańczenia wszyscy się rozkręcili! Pani pokazywała nam nowe, bardzo fajne kroki. Widziałam, że większości z nas sprawiło to dużo radości. Pod koniec zajęć wszyscy byli w dobrym humorze.
  Myślę, że długo będziemy wspominali dobrą zabawę z Zumbąsmiley


  Relacja: Dagna Przypaśniak kl.IVa
  Redakcja i zdjęcia: Maria Czyżewska
  17.04.2015 15:46 | więcej »
 • Nasze działania rozpoczęliśmy od spotkania z panem Gabrielem Dębowcem, majorem Wojska Polskiego.
  Pan Gabriel opowiedział o jednostce, w kórej służy oraz o jej patronie -Tadeuszu Kościuszce, o specyfice pracy w służbie wojskowej oraz o zadaniach wojska wobec cywilów w razie zagrożenia wojenego, a także o misjach pokojowych, w których nasi żołnierze brali udział.Przygotował także ciekawą prezentację na temat działania jednostek pancernych.
  Dzieci słuchały zaciekawione i były wyraźnie zainteresowane, ponieważ po zakończonej prezentacji miały wiele pytań, na które Pan Dędbowiec starał się odpowiedzieć wyczerpująco.
  Myślę,że to spotkanie nasi uczniowie będą mieli długo w pamięci.
  15.11.2014 19:59 | więcej »
 • 7 października wybraliśmy się do teatru Kamienica na spektakl pt.:"Kulek". Przedstawienie miało za zadanie zapoznać dzieci z zasadami, które należałoby stosować w życiu codziennym, aby być bezpiecznym.
  15.11.2014 19:44 | więcej »
 • 10 października, wraz  z uczniami klasy IVb, wybraliśmy się na obchody Święta Jednostki Pancernej.Od rana świeciło słońce, zapowiadał się piękny, jesienny dzień.
  Byliśmy bardzo podekscytowani, ponieważ czekały na nas nielada atrakcje.
  Przy wejściu zostaliśmy powitani przez żołnierzy oraz przydzielono nam przewodnika, który miał się nami opiekować podczas pobytu na terenie jednostki.
  Najpierw odbył się uroczysty apel, po czym nastąpiła parada jednostek pancernych oraz, między innymi, pokazy sprawności batalionu rozpoznawczego i pozorowany atak czołgów, który wywołał chyba najwięcej emocji wśród widzów.
  Można było obejrzeć z bliska sprzęt wojskowy, wejść do środka wozu bojowego, usiąść za kierownicą olbrzymiej ciężarówki. Słowem-poczuć się jak "pancerniak".
  Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się na posiłek- wojskową grochówkę.
  Z głowami pełnymi wrażeń, po mile spędzonym dniu ,wróciliśmy do szkoły.
  Dziękujemy panu Gabrielowi Dębowcowi za zaproszenie oraz pani Annie Dębowiec za świetne zdjęcia.

   

   
  11.11.2014 19:53 | więcej »

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 171 im.Stanisława Staszica
  ul.Armii Krajowej 39
  05-075 Warszawa
 • 22 7739052

Galeria zdjęć