• Kolorowe krajki
  Dnia 27 kwietnia byliśmy na wycieczce w Państwowym Muzeum Archeologicznym. Wspólnie z panią przewodnik obejrzeliśmy warsztat tkacki i dowiedzieliśmy się w jaki sposób w dawnych czasach tkano.
  Następnie udaliśmy się do pracowni, gdzie pod czujnym okiem pani instruktor utkaliśmy kolorowe krajki. Okazało się, że wcale nie było to takie proste i łatwe zajęcie. Staraliśmy się jednak bardzo i nasze dzieła są piękne! Zobaczcie sami...

  Anna Porzezińska
  06.05.2016 10:22 | więcej »
 • Bezpieczeństwo jest najważniejsze
  Dnia 18 kwietnia spotkaliśmy się w naszej klasie z ratownikami WOPR. Wakacje tuż, tuż, więc przed nami wyjazdy w różne fantastyczne miejsca. Musimy pamiętać o bezpiecznym zachowaniu! Z panami ratownikami rozmawialiśmy właśnie o zasadach zachowania na plaży i podczas kąpieli . Okazało się, że wszystko wiedzieliśmy, ale nigdy nie zaszkodzi przypomnieć! Bezpieczeństwo jest najważniejsze!
  Panowie ratownicy pokazali nam również w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy i przypomnieli w jaki sposób właściwie wezwać pomoc. 
  To były interesujące i bardzo potrzebne zajęcia.

  Anna Porzezińska
  04.05.2016 14:51 | więcej »
 • Klasowy teatrzyk - " Kto zjadł sałatę? "
  Dnia 15 kwietnia urządziliśmy w naszej klasie małe przedstawienie teatralne. Przygotowywaliśmy się do niego kilka dni. Najpierw nauczyliśmy się wiersza P. Baręsewicza pt: " Kto zjadł sałatę? ", następnie własnoręcznie wykonaliśmy kukiełki potrzebne nam do przedstawienia. 
  Nareszcie nadszedł dzień przedstawienia. Przygotowaliśmy scenę i prezentowaliśmy przygotowaną przez nas inscenizację. Mieliśmy trochę tremy, ale wszystkim bardzo się podobało. Następnym razem będzie lepiej...

  Anna Porzezińska
  04.05.2016 14:22 | więcej »
 • Święto Pszczoły
  W naszej szkole z okazji Dnia Wiosny obchodziliśmy Święto Pszczoły. Nasze hasła to: "Pszczeli ród kocha trud", "Praca pszczół inspiracją dla szkół". W kolorowym pochodzie przeszliśmy z kwiatami ulicami naszej dzielnicy. Następnie na sali gimnastycznej odbył się konkurs piosenki angielskiej i parada pszczół, podczas której wybrano najbardziej pomysłowo przebrane osoby. U nas laureatką została pszczółka Oliwka. Z okazji pszczelego święta wzięliśmy również udział w pszczelich warsztatach.

  Annna Porzezińska

   
  06.05.2016 09:56 | więcej »
 • Dzień Chłopca w naszej klasie
  Dnia 10.03.2016 r. w naszej klasie uczciliśmy "Dzień Mężczyzn", każdy chlopiec otrzymał niespodziankę - latarkę, którą będzie mógł ze sobą zabierać na nasze klasowe plenerowe wycieczki.

  Anna Porzezińska
  06.05.2016 09:57 | więcej »
 • 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali w tym dniu dla swoich koleżanek z klasy niespodzianki - eleganckie bransoletki. Dziewczynki były bardzo mile zaskoczone. 

  Anna Porzezińska
  05.05.2016 12:23 | więcej »
 • Wystawa motyli - żywa lekcja przyrody
  Dnia 09.03.2016 r. uczestniczyliśmy w "żywej" lekcji przyrody - była to wystawa motyli zorganizowana w naszej szkole. Pasjonat i hodowca motyli pokazał nam swoje najpiękniejsze okazy. Mogliśmy równiez zobaczyć prawdziwe kokony motyli, dowiedzieć się i zobaczyć czym motyle się odżywiają, a niektóre okazy podziwaiać całkiem z bliska.  

  Anna Porzezińska
  06.05.2016 10:24 | więcej »
 • Poznajemy legendę o Bazyliszku i Złotej Kaczce
  Dnia 07.03.2016r wybraliśmy się na spektakl teatralny pt. "Legenda o złotej Kaczce i Bazyliszku" w wykonaniu aktorów z Teatru Lektur Szkolnych. 
  06.05.2016 10:27 | więcej »
 • Poznajemy swoją przeszłość
  Podczas lekcji języka polskiego rozmawialiśmy o naszych rodzinach. Opowiadaliśmy o rodzicach, rodzeństwie, babciach i dziadkach - wszystkich naszych najbliższych. Następnie, w domu, z pomocą starszych członków naszej rodziny - rodziców lub dziadków wykonaliśmy drzewa genealogiczne naszych rodzin. Niektórzy z nas dopiero wtedy dowiedzieli się jakie imiona nosili  przodkowie i czym się zajmowali. Było to bardzo ciekawe.

  Anna Porzezińska
  04.05.2016 09:56 | więcej »
 • Koncert muzyczny
  Dnia 26 lutego w naszej szkole odbył się spektakl muzyczny pt. "Po co nam zdrowie?" w wykonaniu Małej Orkiestry Dni Naszych.
  Jest to nowy spektakl muzyczny bazujący na płycie „Piosenki zdrowych dzieci” (premiera: wrzesień 2015), której Patronem Honorowym jest Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. To jednocześnie pierwsze w Polsce autorskie przedstawienie, które można określić, jako "szeroka profilaktyka dla najmłodszych". Tematy piosenek oraz interakcji z dziećmi nawiązują do zdrowego trybu życia ("Piosenka o brudasie i czyściochu", "Piosenka o niezdrowym jedzeniu"), ale nie tylko. Mówimy o kulturze osobistej ("Piosenka bardzo kulturalna"), o zdrowym spędzaniu czasu, nie koniecznie przy komputerze ("Piosenka o straconym czasie"), o odpowiedzialności za swojego domowego zwierzaka ("Piosenka mojego zwierzaczka"), o tym, że swoje prawa mają nie tylko dorośli ("Piosenka o prawach dziecka"), o ograniczonym zaufaniu do obcych. Wszystko jest jak zwykle podane na luzie i z humorem, treści dostosowane do wieku odbiorców. Pomysł, scenariusz, teksty i muzyka, jak zawsze: Jerzy Kobyliński (sceniczny Jurek - Ogórek).
   
  01.03.2016 11:37 | więcej »
 • Dnia 24 lutego po raz kolejny odwiedziła nas pani ze Straży Miejskiej. Przeprowadziła z nami zajęcia profilaktyczne pt. "Jak radzić sobie z emocjami ?"

  A.Porzezińska
  01.03.2016 12:07 | więcej »
 • Bal karnawałowy
  Po uroczystości z okazji Święta Szkoły odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci klas I - III. DJ przebrany za supermena swym zjawiskowym wyglądem, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy.Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Zabawa urozmaicona była w ciekawe konkursy, które były nagradzane nagrodami. W czasie balu dzieci miały bileciki do kawiarenki, gdzie mogły skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Po 2 godzinach zabawy zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się, Radzie Rodziców i pomagającym Rodzicom – serdecznie dziękujemy! 
   
  01.03.2016 11:33 | więcej »
 • Święto Szkoły
  Dnia 28 stycznia nasza szkoła obchodziła swoje święto pod hasłem "Warszawo, moja Warszawo". Każda szkoła to miejsce, gdzie pielęgnuje się wartości. To wreszcie instytucja mająca swój wymiar państwowy, gdyż stoi ona na straży wolności słowa i służy krzewieniu wiedzy o przeszłości narodu. Część artystyczna przedstawiona przez uczniów wszystkich klas miała dać wyraz szacunku wobec ważnych postaci, które w przeszłości odegrały znaczącą rolę dla narodu, to także próba pokazania młodym pokoleniom wzorów do naśladowania. Nasza klasa przygotowała krótką pantomimę o powstaniu Warszawy, oraz wykonała piosenkę "Neonowa krowa".

  A.Porzezińska
   
   
  01.03.2016 11:32 | więcej »
 • Poznajemy swoje pochodzenie
  Podczas lekcji rozmawialiśmy o naszych rodzinach. Każde z nas opowiadało o swoich najbliższych - mamie, tacie, rodzeństwie, oraz dziadkach. Okazało się jednak, że mieliśmy już problem z podaniem imion rodziców naszych dziadków. Postanowiliśmy wspólnie z naszymi rodzinami wykonać drzewa genealogiczne. W ten sposób poznaliśmy choć trochę naszych przodków. Przecież każdy z nas musi znać swoje korzenie.

  A.Porzezińska
  01.03.2016 12:18 | więcej »
 • "Kartka bożonarodzeniowa" - nasi laureaci konkursu
  Dnia 22.12.2015r w SP 171 w Wesołej odbyło się uroczyste podsumowanie IX Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Kartka bożonarodzeniowa”.  Uroczystość  poprzedziły Jasełka w wykonaniu uczniów z klas III. Dyrektor SP 171 pani Bogumiła Banasiak powitała grono pedagogiczne, zaproszonych laureatów konkursu wraz nauczycielami i rodzicami ze szkół: SP172, 174, 353, a także dzieci i rodziców z naszej szkoły. Dyrektor SP 171 i organizatorki konkursu panie Ewa Kacprzak i Małgorzata Męczyńska wręczyły dyplomy i nagrody laureatom w kategoriach klas I-III Szkół Podstawowych oraz oddziałów przedszkolnych.
  Z naszej klasy w konkursie wzięło udział pięć osób. Patrycja i Oliwka zdobyły wyróżnienie, a Róża trzecie miejsce.
  Gratulujemy naszym laureatom!

  A.Porzezińska
   
  01.03.2016 10:37 | więcej »
 • Szkolne jasełka i wspólne kolędowanie
  Do tego dnia przygotowywaliśmy się prawie dwa tygodnie. Najpierw pięknie przystroiliśmy choinkę i wykonaliśmy dekorację sali. Wspólnie wyszukiwaliśmy opisy różnych tradycji, zwyczajów i obrzędów związanych z Wigilią i Świętami Bożego Narodzenia. Po czym nadszedł dzień Wigilii, najpierw byliśmy gośćmi Jasełek przygotowanych przez klasy trzecie, a następnie wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie najserdeczniejsze życzenia. Po wspólnym poczęstunku, śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.

  A.Porzezińska
  29.02.2016 10:56 | więcej »
 • Koncert kolęd
  W dniu 10.12.2015 r. w naszej szkole odbył się wspaniały koncert kolęd w wykonaniu Wojskowej Orkiestry Dętej zorganizowany z inicjatywy rodziców uczniów klas drugich panów: Tomasza Kicińskiego i Ireneusza Borowskiego. W tym dniu nie tylko słuchaliśmy kolęd, ale także śpiewaliśmy. Sprawiło nam to bardzo dużą radość. Wspólne kolędowanie w tak dużym gronie kolegów i koleżanek było niesamowitym przeżyciem.

  A.Porzezińska

   
  29.02.2016 11:39 | więcej »
 • Warsztaty bożonarodzeniowe
   W każdy grudniowy czwartek odbywały się w naszej klasie bożonarodzeniowe warsztaty. Podczas ich trwania wykonywaliśmy rózne prace plastyczne związane z Bożym Narodzeniem. Na jednych z nich wycinaliśmy i ozdabialiśmy bombki, a podczas dzisiejszych 10 grudnia ozdabialiśmy pierniczki. 
  Warsztaty mogły się odbyć dzięki zaangażowaniu mam, ktore własnoręcznie przygotowały dla nas te wspaniałe i nie ma co ukrywać pyszne pierniki. Nasza klasa oczywiście bardzo, bardzo dziękuje p. Ewelinie Popławskiej mamie Oliwki.

  A.Porzezińska

   
  29.02.2016 11:27 | więcej »
 • Wspieramy Fundację "Znajdki"
  Kierując się zasadą, że każde dobro jakie zrobimy nawet to najmniejsze, ale z potrzeby serca jest najpiękniejszym prezentem dla innych, postanowiliśmy zrobić coś dla kogoś. W tym roku nasze serca skierowały się w stronę zwierzaków z Fundacji "Znajdki". Dnia 9.12.2015 r. odwiedziła naszą klasę p. Beata Zowczak wolontariuszka z Fundacji "Znajdki" i opowiedziała nam o potrzebach podopiecznych. W imieniu wszystkich zwierząt podziękowała za dary dla "Znajdek". 

  A.Porzezińska
  26.02.2016 10:40 | więcej »
 • Odwiedziny Mikołaja
  Dnia 7 grudnia naszą szkołę odwiedził muzykalny Mikołaj, Każdemu z nas podarował czekoladową figurkę, która przedstawiała jego samego. Było słodko i bardzo przyjemnie. 
  Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy ponownie, wkrótce gwiazdka...

  A.Porzezińska
  29.02.2016 11:28 | więcej »
 • Wycieczka do Teatru Capitol
  Dnia 3 grudnia byliśmy na wycieczce w Teatrze Capitol na przedstawienie pt: "Porwanie Baltazara Gąbki". Pewnej nocy znakomity badacz i uczony w tajemniczych okolicznościach zniknął ze swojego rodzinnego miasta - Krakowa. Wszelkie poszlaki wskazywały na porwanie. Czy uda się go jednak odnależć? My już to wiemy! Kto tak jak my zainteresowany jest losem profesora zapraszamy Go do wizyty w teatrze i obejrzenia spektaklu.
  W związku z tym, że był to czas przedświąteczny, po spektaku przybył na spotkanie z nami Mikołaj! Było to bardzo miłe spotkanie.

  A.Porzezińska
  26.02.2016 10:20 | więcej »
 • Dzień Zdrowego Żywienia
  Dzisiejszy dzień 20 listopada był pełen wrażeń.
  Nasza stołówka szkolna zamieniła się w coctail bar, gdzie  uczniowie z samorządu szkolnego pod czujnym okiem pani Grażyny Tucholskiej przygotowywali pyszne jogurtowo -  owocowe coctaile. Wybór był naprawdę duży. Każdy mógł skosztować tyle smaków coctaili na ile miał ochotę. Niektórzy z nas odkryli, że są one naprawdę pyszne. Wypiliśmy na zdrowie. Bardzo dziękujemy. 

  A.Porzezińska
  23.11.2015 10:43 | więcej »
 • Dzień Niebieski
  Dziś, 20 listopada po raz kolejny zorganizowano w naszej szkole Dzień Niebieski. Wszyscy ubrani w tym kolorze świętowaliśmy Dzień Praw Dziecka. Czytaliśmy Kodeks Praw Dziecka by przypomnieć, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. 

  A.Porzezińska
   
  23.11.2015 11:26 | więcej »
 • Spotkanie z pisarzem
  Dnia 19.11.2015r w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Tomem Justyniarskim, autorem nowej lektury szkolnej pt. "Psie troski". Książka ta zajęła I miejsce w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej "Wybierzmy wspólnie lektury" w dwóch kategoriach: wg głosów nauczycieli i rodziców. Wcześniej stanęła na podium w konkursie RMF FM na "Najpiękniejszą książkę dla Dzieci".
  Spotkanie było okazją do dyskusji o zwierzętach i o roli człowieka jako ich opiekuna. Naszą największą sympatię zyskała mała towarzyszka pisarza - suczka Toya. 

  A.Porzezińska
   
  23.11.2015 10:45 | więcej »
 • Jesteśmy mistrzami Wesołej !
  Dnia 17 listopada na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 353 odbyły się dzielnicowe zawody Od Zabawy Do Sportu. Udział w nich wzięło pięć szkół z naszej dzielnicy.Reprezentacja naszej szkoły, w skład której weszło sześciu uczniów naszej klasy, zajęła pierwsze miejsce i w dniu 26 listopada będzie reprezentowała naszą dzielnicę w zawodach warszawskich.
  Gratulujemy naszym zawodnikom i trzymamy za nich kciuki!

  A.Porzezińska
  23.11.2015 10:41 | więcej »
 • Świętujemy niepodległość
  W dniu 10 listopada 2015 r. ogłoszono wyniki konkursu zorganizoanego przez Radę Rodziców na kartkę pocztową z okazji Dnia Niepodległości. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej klasy  Aleksandra Maciszewska, która zajęła II miejsce. Pozostali nasi koledzy i koleżanki biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
  Wszystkim laureatom gratulujemy!

  A.Porzezińska
  23.11.2015 11:11 | więcej »
 • Ciche święto
  Przed namim dni zadumy..., "takie ciche święta, rozjarzone świeczkami". Każdy z nas wybierze się na groby swoich bliskich, których niestety nie ma już z nami. My wspólnie udaliśmy się pod Pomnik Poświęcony Mieszkańcom Miasta Wesoła Poległym w Obronie Honoru Wolności i Ojczyzny, Żołnierzom, Partyzantom, Obrońcom Warszawy, Więźniom Obozów Koncentracyjnych 1939 - 1945. Zapaliliśmy znicze i oddaliśmy hołd Tym, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. ​

  A.Porzezińska
   
  23.11.2015 10:43 | więcej »
 • Wycieczka do Teatru Syrena - spotkanie z Kotem w butach
  14.10.2015r z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasy: IIa,b, c iklasy  IIIa,b pojechały na wycieczkę do Teatru Syrena na przedstawienie pt. "Kot w butach". Spektakl opowiada o tym jak najmłodszy z trzech braci młynarza otrzymuje w spadku po ojcu jedynie... kota. Chłopiec i sympatyczny zwierzak szybko się zaprzyjaźniają, a próbą ich braterstwa jest wspólna podróż pełna przygód, porywającej muzyki i tańca. Podczas przedstawienia świetnie bawiliśmy się i miło spędziliśmy ten świąteczny dzień.

  A.Porzezińska
  20.11.2015 15:13 | więcej »
 • Dzień Drzewa
  Dnia 12.10.2015r wszyscy przyszliśmy ubrani w kolorach jesieni, ponieważ obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Drzewa. Każda klasa wcześniej otrzymała zadanie przygotować wiadomości o wybranym drzewie. Nasza klasa zebrała informacje na temat lipy. Podczas uroczystego apelu reprezentanci klas przedstawili zebrane wiadomości. Dzięki takiej lekcji przyrody dużo dowiedzieliśmy się różnych gatunkach drzew rosnących w polskich lasach.

  A.Porzezińska
  20.11.2015 15:12 | więcej »
 • Tropimy dinozaury

  Pod koniec września wspólnie z klasą 2b i 2cwybraliśmy się na wycieczkę do Bałtowa w celu zwiedzenia Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Czekało nas tam wiele atrakcji. Pierwszego dnia wyruszyliśmy w podróż po Bałtowie kolejką turystyczną. Mieliśmy możliwość podziwiania pięknych widoków. Dodatkowo od przewodnika uzyskaliśmy informacje o historii tego miejsca oraz rozpościerającym się wokół świecie przyrody ożywionej i nieożywionej. Kolejka dowiozła nas do przystani „Gierczakówka” znajdującej się u stóp położonego na wzgórzu pałacu książąt Druckich - Lubeckich, z której rozpoczęliśmy spływ tratwami. Z pokładu tratwy podziwialiśmy odsłonięcia wapiennych skał, zabytkowy kościół i panoramę Bałtowa. W towarzystwie flisaków szczęśliwie dopłynęliśmy do Jura Parku i odwiedziliśmy Kino Emocji – CINEMA 5D, gdzie obejrzeliśmy film pt:” Tajemnice podziemia”. To był niezapomniany seans!!! Prócz trójwymiarowego obrazu doznaliśmy także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych. Efekty te pozwoliły nam przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.
  Wieczorem udaliśmy się do naszego miejsca noclegowego, gdzie zjedliśmy pyszną kolację.
  Drugi dzień pobytu rozpoczęliśmy od zwiedzania ścieżki dydaktycznej - jednej z głównych atrakcji JuraParku. Odbyliśmy wędrówkę przez kolejne etapy dziejów życia na Ziemi. Wzdłuż ścieżki znajduje się ponad 100 modeli prehistorycznych zwierząt w skali 1:1, wiele tablic podających istotne informacje z dziejów życia na Ziemi oraz liczne repliki tropów pozostawionych przez prezentowane w JuraParku dinozaury. Następnie w Prehistorycznym Oceanarium stanęliśmy „oko w oko” z morskimi bestiami. Dzięki osiągnięciom współczesnej techniki przed naszymi oczyma rozgrywało się jedyne w swoim rodzaju widowisko. Obserwując niesamowite, dziś już wymarłe, morskie zwierzęta ulegaliśmy iluzji spotkania z żywymi stworzeniami, spotkania, które niekiedy potrafi naprawdę zmrozić krew w żyłach...
  Realizując kolejny punkt programu – odwiedzając Zwierzyniec Bałtowski – odbyliśmy podróż przez kontynenty. Ten wyjątkowy obiekt dał nam szansę spotkania z wieloma egzotycznymi zwierzętami oraz stanięcia „oko w oko” ze stworzeniami, które niegdyś liczne w Europie, dziś stanowią rzadkość. Przykładem mogą być żubry . Ze względu na potrzeby zwierząt w nim zamieszkujących Zwierzyniec podzielony został na dwie części. Przez „górną część” Zwierzyńca (ponad 50 ha) podróżowaliśmy prawdziwym amerykańskim schoolbusem. Ponad 400 zwierząt biegło swobodnie w kilku sektorach. Słuchając opowieści przewodnika ubarwiającej podróż, dowiedzieliśmy się wiele o ich zwyczajach.
  Pod koniec naszego pobytu uczestniczyliśmy w warsztatach plastyczno – paleontologicznych. Malowaliśmy figurki dinozaurów i amonitów ubarwione opowieściami o życiu tych wymarłych grup zwierząt.
  Nasza wycieczka wiele nas nauczyła i była niezwykle udana!

  A.Porzezińska

  25.11.2015 12:22 | więcej »
 • Mali kucharze
  Jesień w pełni. Postanowiliśmy samodzielnie przygotować sobie zdrowe śniadanie. Z zapałem zabraliśmy się do pracy. Nasze kanapki były piękne, kolorowe i bardzo pyszne ! 

  A. Porzezińska
  20.11.2015 14:58 | więcej »
 • Witamy w drugiej klasie
  To nasza gromadka w drugiej klasie.
  Było nam miło spotkać się po wakacjach. Jesteśmy wszyscy w komplecie. Dołączyła do nas jeszcze Asia i Bartek . 
  Mamy nadzieję, że w tym roku również czeka nas mnóstwo przygód i wspaniałej zabawy!
  A. Porzezińska
  20.11.2015 14:34 | więcej »

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 171 im.Stanisława Staszica
  ul.Armii Krajowej 39
  05-075 Warszawa
 • 22 7739052

Galeria zdjęć