• Po co właściwie CARITAS (Miłość)?

• 19.10.2014 19:32

• "Panie, gdy jestem głodny, daj mi człowieka,który jest bardziej głodny, bym mógł się jeszcze podzielić. Gdy jest mi zimno, daj mi człowieka, któremu mogę oddać coś ze swego ubrania. Gdy jestem sam, takiego, którego mógłbym ugościć. Gdy jestem smutny, Panie, takiego, którego mogę pocieszyć. Gdy potrzebuję czułości, daj mi człowieka, którego mogę wziąć w ramiona."

• Celem działania SKC jest organizowanie form pomocy dla dzieci, najpierw na terenie szkoły a nastepnie poza nią. Przynależność do Koła uczy dzieci miłości bliźniego, kształtuje wrażliwość na potrzeby innych ludzi. Uczy też akceptacji, zrozumienia i poszanowania osób starszych, samotnych, chorych. Zorganizowane pomaganie przyczynia się do wzrostu samodzielności i odpowiedzialności, uczy zespołowego działania, przyjmowania odpowiedzialności za siebie i grupę, wdraża do bezinteresownej aktywności społecznej.

Specyfiką SKC, któa odróżnia go od powszechnie znanego wolontariatu jest formacja duchowa dzieci w  ewangelicznej miłości, która jest bezinteresownym darem z siebie samego – darem ofiarowanym bliźnim, zwłaszcza tym najuboższym i potrzebującym.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w SKC!!!