• Występ taneczny Zuzi Jędrzejewskiej i Blanki Bocheńskiej w Gimnazjum nr 120
  Nasze uczennice wystąpiły podczas wieczoru niemieckiego przygotowanego przez uczniów klas piątych i szóstych naszej szkoły oraz gimnazjum. Dziewczynki zaprezentowały układ taneczny we własnej choreografii i zebrały owacje!
  My mogliśmy podziwiać ich występ podczas dyskoteki w Smoleniu. Dziękujemy! (RA)
  21.06.2015 21:06 | więcej »
 • Dzień Dziecka
  Dzięki uprzejmości Brygady Pancernej tegoroczny Dzień Dziecka obfitował w same atrakcje: przejażdżki kucykami, zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, wykrywanie metali, "strzelanie" z karabinu do tarczy, zabawy w kuli, karaoke, pop corn i wata cukrowa. Nie mogło również zabraknąć lodów, szczególnie, że i pogoda dopisała. 
  Dzieci były zachwycone ! (RA)
  03.06.2015 23:32 | więcej »
 • W ostatni piątek maja nasi uczniowie spotkali się z p. Piotrem Kulickim, tatą Julii, który opowiedział im o zawodzie informatyka.
  Przy okazji porozmawiał z dziećmi o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Okazało się, że mimo tylu akcji, zajęć i pogadanek związanych z tym tematem dzieci wciaż nie zdają sobie sprawy z tego, jakie zagrożenia niesie ze sobą nieostrożne i beztroskie serfowanie w sieci.
  Bardzo dziękujemy i prosimy rodziców o czujność. (RA)
  09.06.2015 18:38 | więcej »
 • Rok Zawodowców: spotkanie z p. Marzeną Goworek
  26 maja, w ramach realizacji zadań programu "Rok Zawodowców", odwiedziła nas pani Marzena Goworek, pracownik jednostki wojskowej. Pani Marzena jest instruktorem. W Klubie Kościuszkowiec prowadzi różne zajęcia kulturalne dla dzieci i dorosłych, np. warsztaty teatralne i zajęcia językowe. Organizuje również imprezy dla wojska i społeczności lokalnej współpracując przy tym z przedszkolami, szkołami i Miejskim Ośrodkiem Kultury. 
  Pani Marzena nie tylko opowiedziała nam o swoim zawodzie, ale także zaproponowała zabawy pomagające rozwijać umiejętności aktorskie. Na koniec otrzymaliśmy drobne upominki i słodkie nagrody.
  Bardzo dziękujemy za spotkanie. (RA)
  03.06.2015 21:03 | więcej »
 • Rok Zawodowców: spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską
  14 maja uczniowie naszej klasy wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarką Renatą Piątkowską.
  Dzieci dowiedziały się na czym polega praca pisarza, a także wysłuchali zabawnych anegdot związanych z niektórymi bohaterami i historiami z książek pani Renaty. Poznali również zawód lektora i przekonali sie na własne uszy, czym jest właściwa intonacja i jak działa na słychacza. (RA)
  03.06.2015 23:58 | więcej »
 • "W pogoni za bajką", Teatr Rampa
  Pod koniec kwietnia wybraliśmy się do Teatru Rampa na muzyczną opowieść o królewnie Rebelli. Wydawałoby się - klasyczna bajka, ale w jakże nowoczesnej formie. Historia jakby wzięta wprost z naszego życia: co zrobić, żeby oderwać tatę od pracy i spędzić z nim trochę czasu... Pomysł królewny wpędza ją oczywiście w tarapaty i daje początek serii przygód z udziałem bohaterów różnych bajek. Realny świat królestwa pełnego zabieganych ludzi przeplata się z fantastycznym światem nieczytanych już przez nikogo bajek. Może warto czasem zwolnić... (RA)
  26.05.2015 22:44 | więcej »
 • Straż Miejska od lat inicjuje ciekawe akcje profilaktyczne dla najmłodszych. W marcu nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl przygotowany i zagrany przez strażniczki i strażników. Tematem tegorocznego przedstawienia było bezpieczeństwo w sieci. Dzieci śledziły losy głównej bohaterki, a jednocześnie poznawały zagrożenia jakie niesie ze sobą internet i właściwe sposoby korzystania z niego.(RA)
  26.05.2015 19:10 | więcej »
 • warsztaty wielkanocne
  Przed świętami Wielkiej Nocy, jak tradycja każe, uczniowie naszej klasy dekorowali jajka. Mimo dość trudnego zadania, wszyscy wykazali się wyjątkową cierpliwością, dokładnością i pomysłowością. Świetnie się przy tym bawili! (RA)
  04.04.2015 16:55 | więcej »
 • "Muzyczny Projektor"
  W piątek 27.02.2015r. uczestniczyliśmy w unikatowych warsztatach interaktywnych "Muzyczny projektor" autorstwa Pracowni Muzycznej "Montownia Dźwięku". Specjalny program komputerowy działa w połączeniu z kamerą wychwytującą ruch oraz systemem głośników. Dzieci mogły wejść w rolę "dyrygenta" lub "orkiestry". Ruchem swojego ciała wyzwalały dźwięki, a muzyka zależała od ich temperamentu i decyzji "dyrygenta".Ciekawe było rówież odgadywanie wierszyków - zagadek. Poszczególne wersy ukryte były w przestrzeni i trzeba je było odnaleźć skacząc z miejsca na miejsce jak po szachownicy. Było to niezwykłe doświadczenie i wspaniała zabawa. (RA)
  18.03.2015 23:09 | więcej »
 • Konkurs Plastyczny "Obraz dla Babci i Dziadka"
  Dnia 11.02.2015 r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego
  "Obraz dla Babci i Dziadka", w którym wzięły udział:
  Justynka Marciniuk, Julia Kulicka i Julia Bogusz.
  Były to naprawdę piękne prace ukazujące niezwykłe zdolności autorek.

  Laureatką wśród uczniów klas trzecich Szkół Podstawowych w Dzielnicy Wesoła została
  Julia Bogusz.


  Gratuluję!
  12.03.2015 19:18 | więcej »
 • W styczniu odbył się ogólnopolski konkurs z j. angielskiego OLIMPUSEK dla klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej.
  W konkursie udział wzięli:
  Julia Bogusz, Michał Goworek, Julia Kulicka, Małgosia Lewkowicz, Maja Pawlikowska oraz Zuzia Zielińska. 

  Laureatką została Zuzia Zielińska - 14 miejsce w skali kraju.

  Pozostali uplasowali się między 24 a 49 miejscem.
  W rankingu klasowym I miejsce zajęła Zuzia, II - Julia Bogusz a III - Maja.

  Gratuluję!
  12.03.2015 18:49 | więcej »
 • Bal Karnawałowy
  11 lutego odbył się w naszej szkole długo oczekiwany bal karnawałowy.
  Dzieci wykazały się dużą inwencją i wyobraźnią w doborze strojów. Zabawę przygotowali i poprowadzili uczniowie z klas szóstych. Uczniowie chętnie brali udział w konkursach i doskonale bawili się w rytm muzyki przygotowanej przez starszych kolegów. (RA)
  12.03.2015 18:43 | więcej »
 • 15 stycznia 2015 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z księdzem Markiem, pallotynem, który wiele lat spędził na misjach w Afryce. Ksiądz Marek bardzo ciekawie opowiadał o codziennym życiu i zwyczajach mieszkańców Afryki. Dzieci dowiedziały się, jak ważna w trudnym życiu Afrykańczyków jest muzyka, taniec i śpiew. Poznały również zwierzęta i rośliny charakterystyczne dla tego kontynentu. Chętni uczniowie mogli przymierzyć buty i etniczne szaty. Padło wiele pytań o szczegóły życia dzieci w Afryce.  Na koniec wszyscy zaśpiewali pieśń w suahili. (RA)
  12.03.2015 17:06 | więcej »
 • Curling
  Tej zimy nasi uczniowie przeżyli niezwykłą sportową przygodę - mieli okazję poznać i spróbować swoich sił w niecodziennej dyscyplinie sportu jaką jest CURLING. Dzięki tacie Darii Sikorskiej mogliśmy pojechać do jedynej w Polsce prawdziwej hali curlingowej, wejść na lód w specjalnych "slide-ach" i poćwiczyć technikę ślizgu oraz pchania kamieni do celu. Dzieci, podzielone na cztery drużyny, rozegrały mecze poznając przy tym tajniki strategii. To była wspaniała, ale i wyczerpująca zabawa. (RA)
  09.03.2015 19:58 | więcej »
 • Wizyta studentów z Brazylii i Australii
  9 stycznia 2015 roku do naszej klasy zawitała studentka z Brazylii i bardzo ciekawie opowiedziała nam o swoim kraju, mieście i rodzinie. Zobaczyliśmy zdjęcia słynnych miejsc, dowiedzieliśmy się, co robią na co dzień dzieci w Brazylii oraz zatańczyliśmy sambę. Dzieci mogły również zobaczyć i przymierzyć stroje piłkarskie różnych klubów sportowych. Było to niezapomniane przeżycie nie tylko dla chłopców! (RA)
  09.03.2015 19:29 | więcej »
 • Klasowa Wigilia
  Nasze tegoroczne spotkanie wigilijne miało dwie odsłony.
  W czwartek, 18 grudnia, tuż po przedstawieniu jasełkowym, w którym dzieci właśnie wystąpiły, przyszedł do nas ojciec Mariusz. Podzielił się z nami opłatkiem i wspólnie złożyliśmy sobie życzenia. Dzieci były bardzo wzruszone i radosne, a to nie był jeszcze koniec niespodzianek. Na drugi dzień odwiedziła nas Wiktoria Kowalska. Wspólnie zasiedliśmy do stołu i zajadaliśmy się przepysznym ciastem przygotowanym przez mamę Marysi Sobotki i innymi smakołykami. Dzieci śpiewały kolędy i opowiadały, co będą robić w święta. (RA)
  06.01.2015 00:10 | więcej »
 • "Jasełka"
  W tym roku właśnie nasza klasa przygotowywała doroczne przedstawienie jasełkowe.
  Było to dla nas nie lada wyzwanie i olbrzymie przeżycie. Dzieci musiały opanować stres, przełamać tremę, nauczyć się mówić do mikrofonu i poruszać po scenie. Poradziły sobie doskonale i tylko one same wiedzą jak wiele ich to kosztowało. Dzięki temu doświadczeniu mogły się otworzyć, udowodnić sobie i innym ile potrafią, uwierzyć w siebie lub bardziej umocnić.Wszystkie zaprezentowały się wspaniale. Jestem z nich naprawdę dumna. I nie zapominam tu również o Mateuszu i Olafie, którzy z powodów zdrowotnych nie wystąpili, ale brali czynny udział we wszystkich próbach i wysiłkach.

  Po naszym spektaklu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w VIII Edycji Międzyszkolnego Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego "Bombka choinkowa". W kategorii klas trzecich
  I miejsce zajęła Zuzia Zielińska, a III miejsce - Julia Bogusz.
  Gratuluję zwyciężczyniom i pozostałym, którzy wzięli udział, czyli Olafowi Szczypiorowi, Wiktorowi Bochynskiemu i Justynce Marciniuk !  (RA)
  06.01.2015 00:53 | więcej »
 • Wideokonferencja ze szkołą w Rumunii
  W grudniu nasi uczniowie, realizując zadania programu Comenius, poznali nowych kolegów i koleżanki.
  Najpierw dostaliśmy kolorowe listy od dzieci ze szkoły w Rumunii. Okazało się, że są w tym samym wieku, co nasi uczniowie, dlatego dzieci chętnie odpisały, ćwicząc przy tym język angielski. A tuż przed świętami, 16 grudnia, wzięliśmy udział w wideokonferencji, podczas której pokazaliśmy jak zrobić bombkę z kolorowego opłatka. Dzieci z Rumunii nauczyły nas jak zrobić „reniferka” lub inne zwierzątko. Zaśpiewaliśmy również kolędę i wysłuchaliśmy pieśni naszych nowych kolegów. Wszyscy świetnie się bawili. (RA)
  05.01.2015 23:47 | więcej »
 • "Przyjaciel zwierząt" - spotkanie ze Strażą Miejską
  11 grudnia 2014 uczniowie naszej klasy spotkali się z przedstawicielką Straży Miejskiej.
  W ramach programu „Przyjaciel zwierząt” strażniczka rozmawiała z dziećmi o tym,  jak należy chronić zwierzęta, jak o nie dbać, prawidłowo przewozić. Dzieci dowiedziały się na czym polega odpowiedzialna przyjaźń z zależnym od nas zwierzątkiem. (RA)
  05.01.2015 22:33 | więcej »
 • Przedświąteczne zabawy plastyczno - techniczne
  Podczas zajęć plastyczno-technicznych budzi się wyobraźnia i kreatywność dzieci. Czas przedświąteczny sprzyja takim zabawom. Ostatnio dzieci dekorowały klasę swoimi ażurowymi gwiazdkami, wyklejały bombki z błyszczącego papieru, a kilkoro z nich wzięło udział w VIII Edycji Międzyszkolnego Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego "Bombka choinkowa". (RA)
  05.01.2015 22:00 | więcej »
 • Klasowe warsztaty mikołajkowe
  Mikołajkową niespodzianką dla uczniów naszej klasy były warsztaty kulinarne, które odbyły się w stołówce szkolnej. Julia Kalicka ze swoją mamą upiekła w domu dla nas babeczki, które dzieci miały udekorować roztopioną czekoladą i słodkimi ozdobami cukierniczymi. Wszyscy byli zachwyceni pomysłem i z radością zabrali się do pracy. Ukoronowaniem zabawy była przepyszna uczta! (RA)
  09.12.2014 23:45 | więcej »
 • Bajki z odległego lądu
  Na początku grudnia dzieci w naszej klasie słuchały baśni i bajek afrykańskich. Dowiedziały się, dlaczego zające mają krótkie ogonki, mrówki nie są jadowite, a przyjaźń jest prawdziwa tylko, jeśli jest bezinteresowna. Dzieci wysłychały przez Internet bajek przygotowanych i czytanych przez afroamerykanów, z etniczną muzyką w tle. Słuchały również bajki "Dzioborożec i okapi" czytanej przez wychowawcę. Opowieści były inspiracją do wykonania prac plastycznych, które będzie można oglądać od 15 grudnia podczas wystawy związanej z realizacja programu Comenius organizowanej w Centrum Kultury Pogodna. (RA)
  09.12.2014 22:58 | więcej »
 • "Nasi górą!"
  W listopadzie mieliśmy okazję pojechać jako kibice na zawody "Od zabawy do sportu" organizowane co roku przez władze Warszawy. Naszym zadaniem było dopingowanie szkolnej drużyny, której trzon stanowiły dzieci z 3a: Małgosia Lewkowicz, Maja Pawlikowska, Blanka Bocheńska, Kuba Tomaszek i Staś Banaszek.
  Stanęliśmy na wysokości zadania i całą mocą naszych gardeł, rąk i nóg zrobiliśmy co trzeba. Bawiliśmy się przy tym doskonale. Tym bardziej, że nasza drużyna wygrała Puchar Dzielnicy!!! (RA)
  09.12.2014 21:50 | więcej »
 • W piątek, 14 listopada, obchodziliśmy w szkole Dzień Dobrego Jedzenia. W tym roku podkreślaliśmy znaczenie wody w odżywianiu człowieka. Dzieci obejrzały również film dokumentalny mówiący o konieczności oszczędzania i ochrony wodnych zasobów ziemi. Samorząd szkolny zorganizował w tym dniu "Bar koktajlowy", chcąc w ten sposób zachęcić kolegów do picia zdrowych napojów. Dzięki pomocy rodziców, również z naszej klasy, uczniowie mogli w stołówce szkolnej do woli kosztować napojów mleczno-owocowych o różnych smakach. Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom dzieci z naszej klasy za znaczący udział w tej akcji. (RA)
  03.12.2014 22:15 | więcej »
 • Zawody Rowerowe Szkół Podstawowych
  Z okazji otwarcia ścieżki rowerowej w Wesołej w dniu 8 listopada 2014 odbyły sie Zawody Rowerowe zorganizowane przez Burmistrza Dzielnicy Wesoła. Z radością informuję, że w zawodach wzięli udział przedstawiciele naszej klasy i mimo złej pogody pokonali resztę zawodników. Julia Bogusz i Michał Sieńko zajęli 1 miejsce w swojej kategorii.
  Gratuluję! (RA) 
  03.12.2014 21:42 | więcej »
 • Bliżej Afryki
  Uczniowie naszej klasy, realizując zadania programu Comenius, starają się w tym roku dowiedzieć jak najwięcej o życiu dzieci w Afryce. Dlatego w piątek, 31 października, powitaliśmy niezwykłego gościa. Odwiedziła nas siostra Ancilla, która spędziła 10 lat na misji w Mozambiku.
  Siostra opowiadała nam o codziennych trudach życia w Afryce – o braku wody i jedzenia, malarycznym klimacie, zagrożeniach dla ludzi. Zobaczyliśmy przedmioty codziennego użytku, a dzieci mogły nawet przymierzyć szaty i ozdoby. Obejrzeliśmy również  zdjęcia ukazujące ogromną biedę. Dzieci dowiedziały się, że jedyne zabawki afrykańskich maluchów to te, które zrobią im własnoręcznie dorośli. Najbardziej interesowało naszych uczniów do jakiej szkoły chodzą dzieci w Mozambiku i czego się uczą. Byli zaskoczeni dowiadując się, jak bardzo ich życie się różni.
  Siostra Ancilla powiedziała nam, że mimo przeciwności losu, ludzie tam są niezwykle radośni, bardzo rodzinni i potrafią cieszyć się drobiazgami, o czym my często zapominamy.(RA)
                                                                                          
                                                                                                                         
  11.11.2014 21:51 | więcej »
 • Akcja pomocy psom ze schroniska w Józefowie
  Jestem Julka Kulicka z 3a. Z okazji Miedzynarodowego Dnia Zwierząt, obchodzonego 4 października, postanowiłam pomóc biednym psiakom ze schroniska w Józefowie. Wraz z moją mamą, Julią Bogusz i panią wychowawczynią zorganizowałam zbiórkę najpotrzebniejszych pieskom rzeczy: kocy, zabawek i karmy.
  Okazało się, że wielu dzieciom w naszej szkole los psich sierot nie jest obcy.
  W dniach 6-24 pażdziernika zebraliśmy:
  • 13 paczek suchej karmy, czyli 62,99 kg jedzenia,
  • 7 puszek mokrej karmy,
  • 5 paczek przysmaków,
  • 25 zabawek,
  • 4 kocyki.
  26 października wraz z moim tatą i bratem zawiozłam nasze dary zwierzakom.
  WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPARLI AKCJĘ, BARDZO DZIĘKUJĘ !!!
  Julia Kulicka
  11.11.2014 20:43 | więcej »
 • Wycieczka do lasu
  W piatek, 24 października, wybraliśmy się na wycieczkę do lasu, aby z bliska przyjrzeć się poszczególnym jego warstwom. Uczniowie analizowali skład ściółki, przyglądali się roślinom, wyszukiwali różnice pomiędzy warstwami. (RA)
  11.11.2014 20:16 | więcej »
 • "Dzień drzewa"
  20 października nasza szkoła świętowała "Dzień drzewa". Uczniowie wzięli udział w symbolicznym tworzeniu procesu symbiozy poprzez umieszczanie przygotowanych wcześniej wizerunków roślin, zwierząt, grzybów i owadów na namalowanych na plakatach drzewach. Nasza klasa przyklejała obrazki małych leśnych zwierząt, takich jak myszy, jeże, wiewiórki itp. Uczniowie ze starszych klas opowiadali o współpracy wszystkich organizmów oraz o tym, jak ważna jest ochrona całego ekosystemu.
  Ta nietypowa lekcja przyrody bardzo się dzieciom podobała. (RA)
  11.11.2014 20:05 | więcej »
 • Dzień Nauczyciela
  W tym uroczystym dniu uczniowie zasłużyli na przerwę od poważnych obowiązków szkolnych. Dlatego wybraliśmy się do kina na film "Pudłaki". Nie obyło się bez morału, jak w każdej dobrze napisanej bajce, że dobro zawsze zwycięża i, że nie warto bać się i żle oceniać czegoś tylko dlatego, że tego nie znamy. (RA)
  16.10.2014 14:50 | więcej »
 • "Podróż do Afryki"
  1 pażdziernika na parę chwil przenieśliśmy się do Afryki. Muzeum Etnograficzne w Warszawie zorganizowało spektakl muzyczny afrykańskiej grupy tanecznej ART GIBAMI. Wszyscy świetnie się bawiliśmy w rytm bębnów i balafonu. Dzieci grały, tańczyły i śpiewały razem z muzykami w ich rodzimym języku - susu. (RA)
  16.10.2014 14:43 | więcej »
 • Święto 1. Warszawskiej Brygady Pancernej
  10 pażdziernika wzięliśmy udział w obchodach święta 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. T. Kościuszki. Mieliśmy okazję obejrzeć uroszysty apel oraz defiladę czołgów. Największe wrażenie zrobił na nas pokaz wyszkolenia żołnierzy i "bitwa pancerna" - było naprawdę głośno! Potem każdy mógł dotknąć armaty, karabinu, czy też pistoletu i posiedzieć w czołgu. Po tych emocjonujących przeżyciach wspaniale smakowała wojskowa grochówka.(RA)
  16.10.2014 14:19 | więcej »
 • "Od Grosika Do Złotówki"
  W roku szkolnym 2014/2015 klasa 3a, tak jak w roku ubiegłym, realizuje program edukacji finansowej współtworzony przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i PZU. Dzieci poznają nie tylko zasady oszczędzania i terminologię finansowo - bankową, ale przede wszystkim uczą się ekologicznego stylu życia i dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. (RA)
  16.10.2014 14:19 | więcej »

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 171 im.Stanisława Staszica
  ul.Armii Krajowej 39
  05-075 Warszawa
 • 22 7739052

Galeria zdjęć