• Karta_kwalifikacyjna_wesola_2018_Lidzbark_II_turnus.pdfDrodzy Rodzice,
  otrzymaliśmy poniższe informacje odnośnie bezpłatnych kolonii wakacyjnych organizowanych przez nasz urząd, rekrutacją zajmuje się w szkole TPD.

  Przekazuję informacje o koloniach , które organizuje  Fundacja  Kierunek Rozwój dla dzieci i młodzieży z TPD  Wesoła. Wyjazd podzielony jest na dwa turnusy pierwszy 5 - 15 sierpnia dla dzieci starszych; tegoroczne klasy 5 do dugiej gimnazjum ( nie jadą tegoroczni absolwenci Gimnazjum) .  i II turnus 15 - 25 sierpnia dzieci z klas I - IV. Prośba o nabór ok 25-30 osób na kolonie; 20 na pewno, , ponadto 5 - 10 na listę rezerwową,  Nabór trzeba zamknąć do 30 czerwca, rodzice skłdają następijace dokumenty dokumenty ( karta zgloszeniowa,  podpisany regulamin,  otrzymują - ważne info dla rodzica/opiekuna- co zabrać na kolonie)  W pierwszej kolejności jadą dzieci uczęszczające do ogniskTPD ( takie są kryteria Urzędu Dzielnicy Wesoła a dopiero w następnej kolejności dzieci , które Państwo uznacie, że taki wyjazd byłby dla nich przydatny. Nie mogą jechać dzieci ze zdiagnozowanymi zaburzeniami, które mogą spowodować zachowania niebezpieczne dla otoczenia/rówieśników, zaburzeniami odżywiania czy alergiami pokarmowymi( w placówce kolonijnej jest jedna kuchnia i ogólne produkty) nie ma możliwości odrębnych posiłków np bezglutenowych). Dzieci również muszą znać i rozumieć  język polski ( regulaminy, bezpieczeństwo, zdrowie) Wszelkie informacje o lekach rodzic musi przekazać kierownikowi kolonii.( dokładnie opisać w karcie zgłoszenia) Jedziemy do Lidzbarka Welskiego do Ośrodka Kolonijnego Danusia II.

  Pozdrawiam Maciek Barczyński W razie jakichkolwiek pytań jestem do dyspozycji

   

  Maciej Barczyński 
  Prezes 
  tel. 608 054 878
  m.barczynski@kierunekrozwoj.org

  06.06.2018 10:14 | więcej »
 • Poniedziałek 9:30-14:30
  Wtorek -9:45 -14:45
  Środa 9:00 -16:00
  Czwartek 8:50- 12:50
  Piątek  9:40-13:40

   
  11.02.2018 19:59 | więcej »
 • Szanowni Państwo, poniżej znajdziecie szereg niezbędnych informacji skierowanych do rodziców dzieci z niepełnosprawnością. Zachęcam do lektury.

  Mazowiecki_Informator_dla_Rodzicow_i_Opiekunow_Dziecka_z_Niepelnosprawnoscia__1_.pdf

  27.11.2017 20:42 | więcej »
 • Informacja dotycząca konsultacji terapii pedagogicznej dla klas siódmych

  w roku szkolnym 2017/2018

  Informuję, iż w bieżącym roku szkolnym prowadzone są na terenie szkoły konsultacje terapii pedagogicznej dla uczniów klas siódmych wg poniższego harmonogramu:

  Poniedziałek – godz. 11:30 – 11:50 oraz 12:35 -12:55 – uczniowie klasy 7a

  Wtorek - godz. 11:30 – 11:50 oraz 12:35 -12:55 –  uczniowie klasy 7b

  Środa - godz. 11:30 – 11:50 oraz 12:35 -12:55 –  uczniowie klasy 7c

  pokój nr 116 , I piętro.

  Zapraszam wszystkich zainteresowanych uczniów.

  13.11.2017 12:25 | więcej »
 • W bieżącym roku szkolnym uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o pomoc materialną w postaci stypendium szkolnego, zasiłku szkolnego oraz stypendium "Posiłek dla ucznia".
  Wnioski o stypendium szkolne nalezy składać w szkole do dnia 15 września 2017r.
  Druki wnisosków znajdują się w sekretariacie szkoły oraz na stronie Biura Edukacji m.st. Warszawy.
  http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/pomoc-socjalna-dla-uczniow/6243-wnioski-o-przyznanie-stypendium-szkolnego-i
  12.09.2017 08:43 | więcej »

 • Zachęcam do zapoznania się z ciekawym artykułem , którego autorką  jest pani Elżbieta Manthey.
  http://www.juniorowo.pl/dzieci-ktore-nie-popelniaja-bledow-ucza-sie-mniej/
   

  Kiedy małe dziecko uczy się chodzić, każdy jego upadek jest… po prostu upadkiem, po którym podnosi się i próbuje iść dalej. Stawiającemu pierwsze niezdarne kroki brzdącowi bijemy brawo zachwyceni jego próbami i wytrwałością. Wiemy, że w końcu nabierze wprawy, może nawet za ileś tam lat będzie biegał maratony. Jesteśmy więc dumni z jego postępów i prób, choć wciąż się potyka. Dokładnie tak samo jest ze wszystkimi innymi umiejętnościami, na tym polega rozwój. A właściwie – powinno być. Jednak kiedy dzieci są starsze, zamiast doceniać również te nieudane próby z wiarą, że któraś w końcu okaże się zwycięska, marszczymy brwi i okazujemy dezaprobatę, gdy dziecku coś pójdzie niedoskonale. Niezbyt zgrabnie napisane wypracowanie, niska ocena z klasówki, a w konkursie miejsce poza podium – są powodem naszych zmartwień, które okazujemy dzieciom. Boimy się, że nasze dziecko „jest za słabe”, albo chcemy chronić dzieci przed porażkami, żeby nie doznały przykrości. Kiedy boimy się błędów zamiast je docenić, ograniczamy dzieci w rozwoju. Jak to się dzieje?

  Do czego prowadzi unikanie błędów?

  Błąd w naszej kulturze (i edukacji) wiąże się ze wstydem. Ten, kto się pomylił jest postrzegany i czuje się jak głupiec, ignorant, ktoś nierozważny, nierozsądny. Generalnie – mniej wartościowy niż ci, którzy błędu nie popełnili. Tego wstydu uczeni jesteśmy od dzieciństwa, a apogeum tej bolesnej edukacji przeżywamy w szkole. Uczymy dzieci, że błąd jest czymś, czego należy unikać, a jego popełnienie wiąże się z nieprzyjemnymi uczuciami. Dzieci (i każdy z nas) nie chcą czuć się źle, nie chcą czuć wstydu, kompromitacji. Będą się starały uniknąć tych nieprzyjemności, a więc uniknąć popełniania błędów. To jednak – wbrew pozorom, wcale nie prowadzi do doskonalenia umiejętności.

  Najprostszą strategią uniknięcia nieprzyjemności związanych z popełnieniem błędu jest bowiem… niepodejmowanie wyzwań. W obawie przed dezaprobatą dzieci wycofują się z zadania, gdy pojawiają się trudności, zamiast poszukać kreatywnego rozwiązania. Albo nawet nie przystępują do niego. Czyli rezygnują z tego, co istotnie rozwija. Lęk przed popełnieniem błędu może zupełnie zniszczyć ciekawość świata i zamiłowanie do zdobywania wiedzy.

  Dlaczego powinniśmy docenić pomyłki?

  Błędy i pomyłki są sposobem na poznanie siebie i świata, na rozwinięcie umiejętności i wiedzy, na nabieranie doświadczenia i doskonalenie się. Począwszy od nauki chodzenia, w którą naturalnie wpisane są upadki. Aby poznać czy nauczyć się czegoś nowego, trzeba podjąć pewne ryzyko – „wyruszyć w nieznane”, próbować i mylić się, poszukiwać i niekoniecznie od razu znaleźć, wymyślać rozwiązania, z których nie wszystkie zadziałają. Jak możemy pomóc dzieciom, by przestały obawiać się popełnienia błędu? Najpierw zmieńmy własny stosunek do nich. To od nastawienia dorosłych zależy, jaką postawę przyjmą dzieci.

  Doceń błędy

  Zaprzyjaźnijmy siebie i nasze dzieci z pomyłkami i błędami. Zamiast naburmuszyć się, że „tylko trója”, spójrzmy razem z dzieckiem, czego może nauczyć się dzięki błędom, które popełniło, czego może się dowiedzieć, jakie wyciągnąć wnioski.

  Patrz długofalowo

  Kiedy spojrzymy na rodzicielstwo i edukację, jako na długofalowe zadania, którymi w istocie są, zyskamy perspektywę pozwalającą na dostrzeżenie, że ta konkretna klasówka usiana czerwonymi uwagami nauczyciela to nie koniec świata, lecz krok w rozwoju. Pomyślmy, gdzie nasze dziecko było rok temu, zobaczmy, jak się niesamowicie rozwinęło od tamtego czasu. Rzadko to robimy, zwykle nisko pochyleni nad codziennymi porażkami i niedoskonałościami martwimy się „co z niego wyrośnie”. Spojrzenie z dystansu daje nam szerszy obraz i pokazuje, że nasze dziecko, rozwija się i doskonali.

  Skoryguj oczekiwania

  Często bywa tak, że to, co postrzegamy jako błąd, obiektywnie błędem nie jest. Jesteśmy niezadowoleni, bo dziecko nie spełniło naszych oczekiwań, nie jest doskonałe, choć wykonało zadanie, pracę, czy swoje dzieło najlepiej jak potrafiło. Jeśli oczekujemy, że dziesięciolatek napisze wypracowanie spójne, błyskotliwe, że zdania będą pięknie sformułowane, ortograficznie i stylistycznie poprawne, że myśli będą precyzyjnie wyrażone – to się prawdopodobnie rozczarujemy i to wypracowanie będzie dla nas kiepskie. Jeśli jednak podejdziemy do tego dzieła bez oczekiwań i dostrzeżemy w nim, że młody człowiek przemyślał temat, sięgnął po interesujące słowa, miał jakiś własny pomysł, przemyślenia, wnioski – zobaczymy, że to jest jego wypracowanie, jego kolejny szlif umiejętności myślenia i wyrażania tych myśli w języku. Rok temu by takiego nie napisał. A za rok napisze dużo lepsze.

  Spójrz na siebie i nie praw kazań

  Odkąd uszkodziłam zderzak w samochodzie, bo spieszyłam się i byłam nieuważna podczas parkowania, zawsze gdy parkuję staram się myśleć wolniej. Raz dolałam mleka do herbaty z cytryną – dzięki temu wiem już, że mleko w kontakcie z kwasem ścina się. Wielu z was pewnie pokiwa głową ze zrozumieniem, gdy się przyznam, że kiedyś nie robiłam kopii zapasowych danych z mojego komputera. Teraz je robię – odkąd straciłam całą zawartość twardego dysku z powodu awarii.

  Wszyscy popełniamy błędy. To one najskuteczniej nas uczą, jak należy postępować. I wcale nie potrzeba do nich pełnego dezaprobaty komentarza kogoś, kto czuje się mądrzejszy, bo akurat w taki sposób się nie pomylił. Własny błąd uczy sam z siebie. Dzieci również, więc jeśli trudno nam docenić ich błędy i rozmawiać o nich, jak o czymś co ma wartość poznawczą, przynajmniej możemy oszczędzić dziecku kazania. W większości przypadków ono samo widzi, że jego sposób działania nie przyniósł zadowalających rezultatów.

  Jeśli postawa dorosłych wobec błędów będzie pełna zrozumienia i docenienia, dzieci chętnie przyjdą porozmawiać i poradzić się, przedyskutować swoje doświadczenie i wnioski. Otwarta, akceptująca rozmowa nauczy wiele więcej niż kazanie w stylu „znowu zniszczyłeś spodnie” czy „jak możesz nie znać stanów skupienia wody?!”.

  Postawa dorosłych

  Postawa dorosłych – rodziców, nauczycieli – wobec dzieci determinuje ich strategię doświadczania i poznawania świata. Zapewnienie dzieciom większej akceptacji, autonomii, wolności od naszych ocen i wyroków – „to robisz dobrze, to robisz źle”, stworzenie środowiska i atmosfery przyjaznych podejmowaniu prób ze wszystkimi tego konsekwencjami, docenienie błędów jako wzbogacającego doświadczenia sprawi, że dzieci będą swobodniejsze, mniej zestresowane, śmielsze i szczęśliwsze. Śmielej będą podejmować wyzwania, dzięki czemu bardziej rozwiną swój potencjał i więcej się nauczą.

  Nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi.
  autorka: Elżbieta Manthey

  21.11.2016 18:28 | więcej »
 • Szanowni Państwo,


  decyzje stypendialne są już dostępne w szkole, zapraszam po odbiór .

  Stypendia_wydatki_na_cele_edukacyjne_informacja_dlarodzica.pdf

  21.11.2016 18:38 | więcej »


 • Szanowni Państwo,
  informujemy, iż w bieżącym roku szkolnym psychologiem opiekującym się naszą szkołą z ramienia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 23
   jest Pani Aleksandra Jabłkowska.
  W przypadku stwierdzenia trudności w funkcjonowaniu dziecka w szkole prosimy Państwa o zapisywanie się na wizyty właśnie do  Pani Oli .
  Telefon do Poradni:  22 760 03 87
  Adres: ul. 1-go Praskiego Pułku 8
  05- 075 Warszawa,  dzielnica  Wesoła      
  e-mail: ppp23@edu.um.warszawa.pl
  strona www:
  http://ppp23.speen.pl/

  Godziny pracy poradni:

  PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK: 8-20

  SOBOTA 8-12

  Godziny pracy sekretariatu:

  PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK: 8-18
  W SOBOTY SEKRETARIAT JEST NIECZYNNY

  Oferta Poradni na rok szkolny 2016/2017:


  http://ppp23.speen.pl/oferta/

   
  26.10.2016 11:19 | więcej »
 • W roku szkolnym 2016/2017 rodzice mogą składać wnioski o stypendium " Posiłek dla ucznia" do dyrektora szkoły. Warunkiem przyznania stypendium jest uprzednie jednoznaczne stwierdzenie faktu, iż uczeń nie może uszyskać wsparcia z OPS w postaci dofinanasowania posiłków.
  Przy przyznawaniu stypendium dyrektor kieruje się następującymi kryteriami:
  - sytuacja materialna rodziny, uwzględnianie nw progów dochodowych:
    1. wysokość dochodu netto na osobę w rodzinie do 1100 zł -100%
    2. wysokość dochodu netto na osobę w rodzinie  od 1100, 01 zł do 1280,00 zł - 50 %
    3. wysokość dochodu netto na osobę w rodzinie  od 1280,01 zł do 1400 zł - 30%
  - bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych,
  - patologiczne uwarunkowania funkcjonowania rodziny- m.in. uzależnienia,
  - wielodzietność rodziny,
  - ciężka, przewlekła choroba, niepełnosprawność członka rodziny,
  - zdarzenia losowe i sytuacje kryzysowe.
  Druki wniosków znajdują się w sekretariacie szkoły.
  02.09.2016 11:18 | więcej »
 • Drodzy rodzice, Biuro Edukacji uaktualniło druki wniosków o stypendium szkolne i zasiłek szkolny na bieżacy rok szkolny.
  Zarówno wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego jak i wniosek o przyznanie stypendium szklonego zawierają instrukcje dotyczącą wypełnienia.
   
  UWAGA!
  W rubryce WNIOSKODAWCA powinny znaleźć się dane obydwojga rodziców.
  Wnioski powinny być podpisane także przez obydwoje rodziców.
  W przypadku gdy rodzinna jest niepełna należy dołączyć odpowiednie oświadczenie.
   
  Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2016/2017 należy złożyć w szkole w terminie do 15 września 2016 r. u pedagoga lub w sekretariacie szkoły.

  http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/pomoc-socjalna-dla-uczniow
   
   
   
   
  02.09.2016 11:19 | więcej »
 • Kochani, zachęcam wszystkich do udziału w  niżej wymienionej kampanii społecznej:
   

  To ogólnopolska kampania społeczna, dzięki której tworzymy biblioteki w szpitalach, domach dziecka, hospicjach, świetlicach i wszędzie tam gdzie książki są potrzebne.

  Dzięki prowadzonym akcjom mali pacjenci mogą zapomnieć o chorobie. Poprzez działania własne, zaangażowanie wydawnictw oraz osób prywatnych chcemy stale dostarczać książki do placówek leczniczych i nie tylko, w całej Polsce. Punktami zbiórek są biblioteki, przedszkola, szkoły, gimnazja, klubokawiarnie, galerie handlowe, urzędy. Angażujemy również biznes – pracownicy w ramach programów wolontariackich zbierają książki w swoich miejscach pracy.

              Celem akcji jest aby każde dziecko, które zostanie przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało
  książkę, którą będzie mogło zabrać do domu

  • W jak największej ilości szpitali powstawały biblioteki z wartościowymi książkami
  • Biblioteczki powstały w miejscach, gdzie potrzebne są książki
  • Zachęcać do czytania polskiej literatury dzieci, przebywające poza granicami naszego kraju
  • Rozwijać wyobraźnie i zachęcać do czytelnictwa
  •  Więcej informacji można znależć pod linkiem: http://zaczytani.org/o-nas/

  31.03.2016 13:08 | więcej »
 • Drodzy Rodzice,
  pod poniższym linkiem można znaleźć aktualne druki wniosków o pomoc materialną w postaci stypendium szkolnego, zasiłku szkolnego czy też wyprawki szkolnej. Do każdego wniosku dołączona jest na koncu instrukcja wypełniania.
  http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/pomoc-socjalna-dla-uczniow
  Jednocześnie informuję, iż w roku szkolnym 2015/2016 (po części) zmienione zostaną zasady przyznawania stypendiów i zasiłków szkolnych.
  Jedna ze zmian umożliwia otrzymanie stypendium przy dochodzie na osobę do 514 zł, o ile wniosek zostanie złożony po 1 października br.

  W związku z powyższym wnioski stypendialne mogą być przyjęte po 01.10.2015r. (stypendium będzie przyznane za 3 miesiące, to jest za okres od X do XII).
  Jeśli jednak dochód w rodzinie nie przekracza 456 zł na osobę, to korzystniejsze jest złożenie wniosku we wrześniu – w szkole do 15.09.2015r., ponieważ uczeń otrzyma wtedy stypendium za 4 miesiące (od IX do XII).

   
  10.09.2015 12:09 | więcej »
 • Szanowni Państwo,
   
  rusza III edycja rekrutacji do projektu pn. „Argos – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dzieci i młodzieży w Warszawie”, która będzie trwała w okresie 14 – 30 września br.
  Grupę docelową projektu stanowią dzieci i młodzież uczące się oraz zamieszkałe na terenie m.st. Warszawy. W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 projektem zostanie objętych 200 uczniów: V i VI klasy szkół podstawowych, I-III klasy gimnazjów oraz I klasy szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez m.st. Warszawę. W ramach projektu, wszystkim uczestnikom zostaną bezpłatnie użyczone laptopy wraz z dostępem do Internetu na ponad 5 lat. Przez cały okres udziału w projekcie, uczestnicy będą mogli bezpłatnie korzystać ze wsparcia technicznego, świadczonego zdalnie lub w miejscu zamieszkania. Ponadto wszystkie osoby, zostaną przeszkolone z zakresu podstawowej obsługi sprzętu komputerowego, oprogramowania i korzystania z Internetu. Informacje, dotyczące trybu i  warunków rekrutacji, dostępne są na stronie http://argos.um.warszawa.pl
  Osoby zainteresowane proszę o zapozanie się z projektem i kontakt  ze mną tel. 22 773 90 52.
   
   
  10.09.2015 11:16 | więcej »
 • Nie ma jednej recepty na idealnego rodzica, jednak jest kilka zasad, których  codzienne stosowanie może pomóc nam w pelnieniu tej niełatwej roli. Oto one :


  Okazuj dziecku miłość – zapewni mu to poczucie bezpieczeństwa i akceptacji.

  1. Bądź otwarty na problemy dziecka – uważnie słuchaj, o czym dziecko opowiada.
  2. Wyznaczaj granice – ustalone zasady  pomogą dziecku odnaleźć się w codziennych sytuacjach.
  3. Bądź empatyczny – warto popatrzeć na świat oczami dziecka, by lepiej je zrozumieć.
  4. Dostrzegaj sukcesy dziecka – budować w ten sposób będziesz jego poczucie własnej wartości i  motywować do dalszej pracy.
  5. Bądź konsekwentny – w ten sposób zbudujesz swój autorytet i będziesz wiarygodny.
  6. Żartuj i śmiej się z dzieckiem jak najczęściej – poczucie humoru rozładuje trudne sytuacje.
  7. Pozwól dziecku być samodzielnym – w ten sposób przygotujesz je do dorosłego życia.
  8. Rozwijaj zainteresowania  i pielęgnuj pasje dziecka – będzie mogło poznać swoje mocne strony.
  9. Pamiętaj o własnych potrzebach i przyjemnościach – dzieci chcą mieć szczęśliwych rodziców.
  22.10.2014 21:16 | więcej »
 • W życiu człowieku mogą pojawić się sytuacje ekstremalne, jeśli dotyczą one łamania praw dziecka należy skontaktować się z Rzecznikiem Praw Dziecka.
  W minionym roku szkolnym Pan Marek Michalak odwiedził naszą szkołę i długo rozmawiał z dziećmi na temat ich praw. Realizujemy projekt międzynarodowy " Dziecięce oczy, dziecięce serca" , który m.in. w dużej mierze dotyczy praw dzieci na całym świecie. Dzięki temu nasi uczniowie mają coraz większą świadomość swoich praw , ale także i obowiązków.

  Rzecznik Praw Dziecka

  ul. Przemysłowa 30/32

  00-450 Warszawa

  telefon: (22) 583 66 00 

  fax: (22) 583 66 96

  Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 08.15-16.15.

  21.10.2014 10:24 | więcej »
 • W szczególnie trudnych sytuacjach życiowych uczniom i ich rodzinom pomaga Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy , który mieści się nieopodal szkoły przy ul. 1-go Praskiego Pułku 21 A. Dyrektorem ośrodka jest Pani Marzenna Todorska.
  strona internetowa
  www.opswesola.waw.pl
   
  telefon: tel./fax 22 773 44 12
  tel. 22 773 94 40
  tel. 22 773 94 34
  godziny pracy: poniedziałek 1000 - 1800
  wtorek - piątek 800 - 1600
  20.10.2014 19:08 | więcej »
 • W sytuacjach trudności dziecka z nauką szkolną bądź z zachowaniem wspomaga naszą szkołę rejonowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 23 , której dyrektorem jest Pani Anna Skibniewska-Kwiatkowska, zaś psychologiem opiekującym się naszą szkołą jest Pani Agnieszka Osior.
   

  tel. 22 760 03 87

  fax 22 773 40 84

  godziny pracy Poradni : od poniedziałku do piątku: 900 - 1900

  soboty: 900- 1300
  adres : ul 1-go Praskiego Pułku 8

   

  20.10.2014 19:12 | więcej »
 • Jeśli stan zdrowia dziecka uniemożliwia lub utrudnia uczęszczanie do szkoły , możliwe jest zorganizowanie nauczania indywidualnego na podstawie orzeczenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz decyzji lekarza. Rodzic składa podanie do dyrektora szkoły wraz z orzeczeniem poradni.
  Przyznanie godzin nauczania indywidualnego reguluje nowe ROZPORZĄDZENIE
  MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 28 sierpnia 2014 r.
  w sprawie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci
  i indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży.
  20.10.2014 18:42 | więcej »
 • Każdy uczeń, którego rodzina znajduje się w trudnej sytuacji materialnej może otrzymać pomoc ze strony szkoły . Dostępnymi formami pomocy są :
  - stypendium szkolne- termin składania wnisków15 września;
  - zasiłek szkolny -  termin składania  wniosków- nie dłużej niż 3 miesiące od zdarzenia, które spowodowało trudną sytuację;
  - stypendium Wyprawka szkolna  - termin składania  wniosków 10 września ;
  - stypendium Posiłek dla ucznia - w każdej chwili, gdy zaistnieje taka potrzeba.

  Wnioski składać można  u pedagoga szkolnego bądź w sekretariacie szkoły.
  Druki wniosków znajdują się na stronie Biura Edukacji w zakładce  Pomoc socjalna dla uczniów  pod poniższym linkiem :
  http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/pomoc-socjalna-dla-uczniow
   oraz w u pedagoga szkolnego i w sekretariacie szkoły.
      
  21.10.2014 22:11 | więcej »

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 171 im.Stanisława Staszica
  ul.Armii Krajowej 39
  05-075 Warszawa
 • 22 7739052

Galeria zdjęć