• Spotkanie z panem Zbigniewem Orskim
  W piątek 19.06.2015 roku odwiedził nas tata Janka. Pan Zbigniew Orski jest lekarzem, chirurgiem kardiologiem. Pracuje w szpitalu. Opowiadał bardzo ciekawie o swojej pracy. Mogliśmy posłuchaćprzez stetoskop jak bije serce. Oglądaliśmy stymulator rozrusznik serca, kardiowerter - urządzenia wszczepiane do serca, które ratują życie chorym ludziom. Na koniec otrzymaliśmy wiele upominków. Były to: maseczki, czepki, strzykawki jednorazowe,naklejki, zakładki do książek,malowanki, breloczki i lizaki. Dzięki spotkaniu z tatą naszego kolegi poznaliśmy bliżej ciężką i odpowiedzialną pracę lekarza. Dziękujemy.
  21.06.2015 23:41 | więcej »
 • Wycieczka do Miejskiego Zoo
  W środę 03.06.2015r. byliśmy na wycieczce do Miejskiego Zoo, do którego zaprosiła nas mama Tymona, pani Lidia Maćkowiak. Pod opieką naszych rodziców ruszyliśmy na wycieczkę. Świetnie bawiliśmy się w sali zabaw. Na koniec mama naszego kolegi Tymona, poczęstowała nas lizakami i każdy otrzymał piękny balon z logo Miejskiego Zoo. Dziękujemy za zaproszenie i opiekę w czasie zabaw oraz przejazdu autobusem naszym rodzicom -  paniom: Lidii Maćkowiak, Katarzynie Bakiera, Edycie Szmigiel i panom: Tomaszowi Dudek, Wojciechowi Florczuk. 
  05.06.2015 22:19 | więcej »
 • Wycieczka do Teatru Capitol
  W poniedziałek 01.06.2015r. byliśmy w Teatrze Capitol na spektaklu "Piotruś Pan". Piotruś Pan rządzi Nibylandią - fikcyjną wyspą ze świata powieści "Piotruś Pan" Jamesa Matthew Barrie'ego, znajdującą się w poranku, do której udają się dzieci, i z której przybywają. Nibylandia jest krainą Wiecznego Dzieciństwa, Marzeń i Wyobraźni. Kolorowy - muzyczny - fantastyczny spektakl pokazuje, że Nibylandia jest stanem radości, latanie - stanem ducha, a Piotruś Pan - każdym z nas.  
  01.06.2015 22:45 | więcej »
 • Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki
  Klasa II realizuje projekt edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa "Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki". Podczas podróży po planetach z Grosikiem uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności potrzebne do samodzielnego, bezpiecznego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi. Projekt jest współtworzony przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Fundację PZU.
  11.06.2015 22:27 | więcej »
 • Wycieczka do Zamku Królewskiego
  W poniedziałek 25.05.2015 roku byliśmy w Zamku Królewskim na lekcji muzealnej "Muzyczne portrety zwierząt". Podczas lekcji ożył świat zwierząt zaklętych w zamkowych wnętrzach. Rozpoznawaliśmy wizerunki zwierzat na arrasach, obrazach i innych eksponatach. Następnie tworzyliśmy ich muzyczne portrety śpiewając i muzykując na instrumentach perkusyjnych.
  26.05.2015 22:30 | więcej »
 • Wycieczka do Kinoteki
  06.05.2015 roku byliśmy na wycieczce. Udaliśmy się do Kinoteki na lekcję " Na planie filmowym-czyli kto robi film" i film "Rio 2". Poznaliśmy zawody związane z filmem (n.p. reżyser, aktor),  specyfikę pracy nad filmem i kolejne etapy powstawania filmu. Rozpoznawaliśmy urządzenia używane na planie filmowym. Z zainteresowaniem oglądaliśmy film "Rio 2", który bardzo nam się podobał.  
  18.05.2015 22:48 | więcej »
 • Spotkanie z panem Mariuszem Cichowlasem
  W poniedziałek 04.05.2015 roku w naszej klasie gościliśmy pana Mariusza Cichowlasa. Tata Mai jest inżynierem elektronikiem. Pracuje w Firmie Medycznej zajmującej się produkcją sprzętu medycznego używanego na sali operacyjnej. Pan Mariusz Cichowlas wykorzystując technikę multimedialną przedstawił nam prezentację noszącą tytuł "Sala Operacyjna". Mieliśmy możliwość poznać sposób produkcji sprzętu medycznego. Zobaczyliśmy  jak  wykonywane są implanty. Jak wygląda sala operacyjna i w jaki sposób chirurg używa robota do przeprowadzenia operacji. Mogliśmy obejrzeć i dotknąć różne narzędzia medyczne, implanty. Na koniec tak ciekawych zajęć mieliśmy miłą niespodziankę - zostaliśmy poczęstowani krówkami. Dziękujemy.
  04.05.2015 23:31 | więcej »
 • Spotkanie z ratownikami wodnymi
  W poniedziałek 13.04.2015 roku odwiedzili nas panowie pełniący bardzo ważny, ale i niebezpieczny zawód. Tata Zuzi, pan Tomasz Dudek i pan Michał Bodzański są ratownikami wodnymi Stołecznego WOPR z Drużyny "Rekin". Zapoznali nas z zasadami bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie. Przypomnieli nam numery alarmowe i zasady wzywania pomocy. Pokazali w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy. Mogliśmy poznać sprzęt ratowniczy. Panowie demonstrowali zakładanie kamizelek ratunkowych, które później sami ubieraliśmy. Były to bardzo ciekawe i pouczające zajęcia. Dziękujemy.
  13.04.2015 23:19 | więcej »
 • Wycieczka do Domu Spotkań z Historią
  10.04.2015 roku odbyła się wycieczka edukacyjna. Odwiedziliśmy Dom Spotkań z Historią (DSH), który jest instytucją kultury m. st. Warszawy. Uczestniczyliśmy w warsztatach "W co się bawił pradziadek?". Poznaliśmy dawne zabawy, gry i zabawki naszych pradziadków. W niektóre gry graliśmy, np. w ciupy, toczyliśmy fajerkę. Warsztaty przybliżyły nam czasy, gdy nasi dziadkowie byli dziećmi. Były to zajęcia plastyczno-historyczne, które postawiły przed nami wiele pytań. Sami ocenialiśmy, czy zabawy z początku ubiegłego wieku bardzo się różnią od dzisiejszych?. Czy były ciekawsze?. Jak i czemu zabawy się zmieniają?.
  13.04.2015 22:41 | więcej »
 • Spotkanie z panią Agnieszką Zdrojewską
  Dzisiaj 09.03.2015r na pierwszej lekcji mieliśmy zajęcia z panią Agnieszką Zdrojewską. Mama Dominika opowiadała nam o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się, że jest nauczycielem-bibliotekarzem. Pracuje w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Warszawie. Pani Agnieszka na tablicy multimedialnej przedstawiła nam zdjęcia pokazujące bibliotekę z zewnątrz i pomieszczenia wewnętrzne. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób można korzystać z księgozbioru w nowoczesnej bibliotece. Mama Dominika przygotowała dla nas ciekawe zagadki dotyczące bajek. Dobra odpowiedź nagradzana była kolorowanką. Każdy z nas otrzymał także zakładkę do książki, którą ozdobił według własnego pomysłu. Dziękujemy.
  09.03.2015 20:52 | więcej »
 • Muzyczny projektor
  W czwartek 26.02.2015r. uczestniczyliśmy w warsztatach interaktywnych "Muzyczny projektor" autorstwa Pracowni Muzycznej "Montownia Dźwięku". Jest to jedyny program w Polsce. Dzieci łączyły obraz z dźwiękiem, ruchami własnego ciała tworzyły instrumenty. Wyzwolenie dźwięków następowało poprzez ruchy dzieci rejestrowane przez kamerę. Wszyscy aktywnie brali udział w warsztatach.
  26.02.2015 19:50 | więcej »
 • Spotkanie z panią Marzeną Goworek
  Dzisiaj, 24.02.2015 roku w naszej klasie gościliśmy panią Marzenę Goworek, która jest pracownikiem wojska. Mama Mateusza pracuje w Klubie Kościuszkowca jako samodzielny instruktor. Spotkanie odbyło się w ramach "Roku szkoły zawodowców". Pani Marzena w interesujący sposób opowiadała nam o swojej pracy. W Klubie prowadzi np. zajęcia teatralne, uczy języka angielskiego. Odpowiedzialna jest za organizację imprez dla wojska i społeczności lokalnej. Współpracuje z przedszkolami, szkołami, Ośrodkiem Kultury w Wesołej. Następnie mama Mateusza zaprosiła nas do zabawy. Rozwiązywaliśmy zagadki, słuchaliśmy wierszyków łamiących języki, braliśmy udział w inscenizacji bajki. Bawiliśmy się świetnie. Na koniec otrzymaliśmy drobne upominki. Dziękujemy. 
  26.02.2015 18:56 | więcej »
 • Tłusty czwartek
  12.02. 2015 roku zaledwie dzień po balu, znów w klasie czekała na nas niespodzianka. Mama Oliwki przyniosła pączki. Wszyscy raczyliśmy się słodkimi przysmakami. Nie zapomnieliśmy o kultywowaniu tradycji. Tłusty czwartek to świetna tradycja.
  16.02.2015 20:59 | więcej »
 • Bal karnawałowy
  W środę 11.02.2015 roku odbył się bal karnawałowy. Na początku wszystkie klasy zaprezentowały się. Mogliśmy podziwiać piękne stroje naszych koleżanek i kolegów oraz przedstawić własne. Przy dynamicznej muzyce tańczyliśmy indywidualnie, w parach i w grupach. Braliśmy aktywny udział w różnych konkursach i grach sprawnościowych. W przerwie zjedliśmy słodkie przekąski przygotowane w klasie przez nasze mamy i z nowym zapałem wróciliśmy na taneczny parkiet.
  16.02.2015 20:25 | więcej »
 • Magiczne opowieści Aborygenów
  W piątek 06.02.2015r. wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Celem naszej wycieczki była lekcja muzealna "Magiczne opowieści Aborygenów" oraz zwiedzanie wystawy "Tradycyjna kultura ludowa". Wielu marzy o tym, żeby wyruszyć w podróż dookoła świata. Do takiej podróży trzeba się dobrze przygotować. Zgromadzić odpowiedni ekwipunek, prowiant i przewodniki. Jednak zanim to nastąpi, warto poznać sposób myślenia i wizję świata ludzi z odległych krain. Lepiej zrozumiemy współczesnych mieszkańców, poznając ich dawne tradycje, mity i wierzenia wyrażające się poprzez dzieła lokalnej sztuki. My poznawaliśmy kulturę rdzennych mieszkańców Australii i tradycyjną kulturę ludową. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie mieszkańców Australii przed pojawieniem się Europejczyków. Oglądając slajdy słuchaliśmy opowieści o tradycyjnej i współczesnej kulturze Aborygenów, rozwiązywaliśmy tematyczne zadania. Każdy z nas ozdobił kartonowy bumerang symbolami malarstwa kropkowego. Była to ciekawa i pouczająca wycieczka.
  09.02.2015 20:31 | więcej »
 • Spotkanie z księdzem Markiem, pallotynem
  15.01.2015 roku odbyło się ciekawe spotkanie z księdzem Markiem, pallotynem. W 1991r. ksiądz wyjechał na misje do ówczesnego Zairu (dzisiaj Demokratyczna Republika Konga), gdzie pracował w parafii Rutshuru i Rugari, przy granicy z Ruandą. W pracy misyjnej zajmował się duszpasterstwem dzieci, chorych, sportowców, pomocą charytatywną dla uciekinierów z Ruandy, "Adopcją Serca". Doświadczył wojny (1996/97), która obaliła rządy prezydenta Mobutu i pogłębiła podziały plemienne. Z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści o pracy misyjnej prowadzonej wśród ludzi Czarnego Lądu. Ksiądz Marek poznał ich mentalność, zwyczaje, język, tańce i śpiewy, poprzez które wyraża się "dusza" każdego czarnego mieszkańca Afryki. Przybliżył nam codzienne życie kobiet, mężczyzn i dzieci. Poznaliśmy florę i faunę tego kontynentu. Będziemy długo pamiętali to niezwykłe spotkanie.
  04.02.2015 23:53 | więcej »
 • Klasowa Wigilia
  W czwartek 18.12.2014 roku braliśmy udział w szkolnych Jasełkach. Śpiewaliśmy kolędy. Następnie udaliśmy się do klasy na poczęstunek przygotowany przez nasze mamy. Wigilia klasowa rozpoczęła się od złożenia życzeń świątecznych przez naszego księdza proboszcza Mariusza Tłokińskiego. Później wszyscy składaliśmy sobie życzenia i śpiewaliśmy kolędy.
  03.02.2015 22:36 | więcej »
 • Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu "Bombka choinkowa"
  Dnia 18.12.2014r w SP 171 w Wesołej odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Edycji Międzyszkolnego Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego „Bombka choinkowa” pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Wesoła.  Uroczystość naszą zaszczycili swoją obecnością ważni goście: Burmistrz Dzielnicy Wesoła p. Marian Mahor, Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu p. Renata Mroczkowska, Dyrektor SP 171 p. Bogumiła Banasiak oraz grono pedagogiczne, zaproszeni laureaci konkursu wraz z nauczycielami i rodzicami ze szkół: SP172, 174, 353, a także dzieci i rodzice z naszej szkoły. Następnie pan Burmistrz, pani Naczelnik, Dyrektor SP 171 i organizatorki konkursu p. Bogumiła Jaroch i p. Ewa Kacprzak wręczali dyplomy i nagrody laureatom w kategoriach klas I-III Szkół Podstawowych oraz oddziałów przedszkolnych. W naszej klasie II miejsce otrzymali: Maja Cichowlas i Marek  Sikora, III miejsce zajął Jakub Bakiera.Konkurs jak zwykle, co roku cieszył się dużą popularnością wśród uczniów w naszej Dzielnicy. Wpłynęło wiele prac. Komisja konkursowa miała wielkie trudności z wyłonieniem laureatów, gdyż wszystkie bombki były oryginalne i pomysłowe. Prace wraz życzeniami świątecznymi zostały przekazane pensjonariuszom i pracownikom Domu Seniora ”Gniazdo Rodzinne” przy ul. Kilińskiego w Wesołej. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
  15.01.2015 22:54 | więcej »
 • Wycieczka do Teatru Kamienica
  Dnia 12.12.2014r byliśmy na wycieczce w Teatrze Kamienica na spektaklu pt. "Imieniny św. Mikołaja". Święty Mikołaj rozdał już prezenty wszystkim dzieciom na świecie. Zasiadł wygodnie w fotelu i popija gorącą herbatę z miodem. Już za chwilę uda się na zasłużony odpoczynek. Nagle porywisty, zimowy wiatr przywiewa śnieżynkę Biały Puszek! Trochę szalona i dziwna z początku śnieżynka ląduje wprost na podwórzu św. Mikołaja... Co wyniknie z tego nieoczekiwanego spotkania? Jeśli chcecie się dowiedzieć, przybywajcie do Małej Kamienicy. My już byliśmy na przedstawieniu i wiemy co było dalej. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia spektaklu.
  16.12.2014 22:53 | więcej »
 • Uczymy się żyć bez przemocy
  W środę 10.12.2014r. gościliśmy w naszej klasie funkcjonariusza Straży Miejskiej. Tematyka zajęć "Uczymy sie żyć bez przemocy" była bardzo ciekawa i interesująca, gdyż dotyczyła bliskich nam spraw. Wszyscy aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyliśmy w zajęciach.
  11.12.2014 19:46 | więcej »
 • Klasowe mikołajki
  W dniu 5.12.2014r odbyły się klasowe mikołajki. Odwiedziły nas pomocniczki św. Mikołaja: pani Elżbieta Dąbrowska, mama Eryka i pani Zofia Kaszycka mama Marysi. Przyniosły do klasy prezenty od św. Mikołaja. Każdy z nas otrzymał piękny upominek. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy bardzo święty Mikołaju!
  11.12.2014 19:01 | więcej »
 • Spotkanie z filmem dokumentalnym
  2.12.2014 roku w sali kinowej Klubu Kościuszkowca oglądaliśmy projekcje filmów z elementarza Planete+Doc. Był to zbiór czterech filmów z bloku "Okno na świat": "Bracia", "Zobacz coś, powiedz coś", "To ja i tyle", "Ale projekt" będących wstępem do świata filmu dokumentalnego. Zapoznaliśmy się z przekrojem form filmowych dla dzieci od klasycznych filmów dokumentalnych po anima-doki. Po projekcji każdego z filmów odbywała się dyskusja prowadzących spotkanie z uczniami. Filmy poruszały problemy moralno-etyczne. Dzieci uczestniczyły w realizacji jedynego w Polsce programu edukacyjnego opartego na filmowych dokumentach.
  04.12.2014 23:33 | więcej »
 • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia
  25.11.2014r.obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przekazaliśmy zebrane wcześniej przez naszą klasę pluszowe maskotki dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych w Warszawie. Dary zostały odebrane ze szkoły przez wolontariusza Fundacji Mam Marzenie.
  27.11.2014 21:29 | więcej »
 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
  Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole 20.11.2014r odbył się uroczysty apel szkolny. Wszyscy byliśmy ubrani w kolorze niebieskim, gdyż był to Dzień Błękitny. Zostały nam przybliżone prawa dziecka. W tym dniu czytaliśmy bajki australijskie. Mama Marty - pani Agnieszka Poręba czytała nam: "Wirreenun - zaklinacz deszczu" i "Siedem sióstr". Z uwagą i ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy bajek razem z przedszkolakami z "Wesołej Pszczółki". Następnego dnia pani Ewa Florczuk, mama Julka czytała nam również bajkę australijską "O chłopcu w skórze węża". Bajki omówiliśmy i wykonaliśmy do nich ilustracje. Te podjęte przez nas działania wpisują się w realizację projektu Comenius "Dziecięce oczy, dziecięce serca" oraz misję UNICEF. 
  30.11.2014 19:24 | więcej »
 • Dzień Dobrego Jedzenia
  Dnia 14.11.2014 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dobrego Jedzenia. Rozmawialiśmy o znaczeniu wody i zdrowego odżywiania niezbędnego do prawidłowego rozwoju dzieci. Degustowaliśmy na stołówce szkolnej owocowe koktajle przygotowane przez Samorząd Szkolny. Produkty do koktajli zostały zasponsorowane przez rodziców i firmę Agmar dostarczającą mleko do szkoły.  
  18.11.2014 21:45 | więcej »
 • Pamiętamy o Tych, którzy odeszli
  Tradycyjnie, jak co roku 31.10.2014 r. udaliśmy się pod Pomnik poświęcony Mieszkańcom Miasta Wesoła Poległym w Obronie Honoru Wolności i Ojczyzny, Żołnierzom, Partyzantom, Obrońcom Warszawy, Więźniom Obozów Koncentracyjnych 1939 - 1945. Złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicze. Oddaliśmy hołd Tym, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. 
  04.11.2014 00:04 | więcej »
 • Gry i zabawy z czterech stron świata
  20.10.2014r byliśmy na wycieczce w Muzeum Etnograficznym. Uczestniczyliśmy w warsztatach "Gry i zabawy z czterech stron świata". Podczas spotkania poznaliśmy zasady oraz pochodzenie egzotycznych zabaw i gier. Bawiliśmy się jak nasi rówieśnicy z Afryki, Ameryki Południowej, Azji. Na zakończenie wykonaliśmy koreańską zabawkę Jaegi-Chagi. 
  24.10.2014 20:40 | więcej »
 • Pomagamy zwierzętom
  W październiku prowadzona była akcja charytatywna mająca na celu pomoc schronisku dla psów w Józefowie. Chętnie zaangażowaliśmy się w tę akcję, gdyż los bezdomnych zwierząt nie jest nam obojętny. Wspomogliśmy schronisko darami w postaci karmy, kocyków i zabawek. 
  24.10.2014 20:25 | więcej »
 • Wycieczka do kina
  14.10.2014r - Dzień Edukacji Narodowej spędziliśmy bez zajęć dydaktycznych. Byliśmy w Kinie Cinema City na filmie "Pudłaki". Razem z bohaterami filmu przeżywaliśmy ich niezwykłe przygody. Martwiliśmy się o los chłopca i jego przyjaciół Pudłaków, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Film bardzo nam się podobał. 
  24.10.2014 20:18 | więcej »
 • Święto 1. Warszawskiej Brygady Pancernej
  10.10.2014r uczestniczyliśmy w uroczystych obchodach Święta 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. T. Kościuszki. Wycieczka do Jednostki Wojskowej została zorganizowana z inicjatywy rodziców. Uczestniczyliśmy w uroczystym apelu. Oglądaliśmy defiladę czołgów i podziwialiśmy umiejętności żołnierzy na polu walki. Poznawaliśmy sprzęt wojskowy. Mogliśmy zobaczyć wnętrze czołgu. Rozmowy z żołnierzami przybliżyły nam ich ciężką, ale ciekawą pracę. W związku z "Rokiem szkoły zawodowców" mieliśmy możliwość poznać zawód żołnierza.
  24.10.2014 20:20 | więcej »
 • Wycieczka do Teatru Roma na przedstawienie "Adonis ma gościa"
  01.10.2014r byliśmy w Teatrze Roma na sztuce "Adonis ma gościa". Przedstawienie niemieckiego dramaturga Freda Apke porusza ważny problem wolności. Pobudza do myślenia i refleksji nad życiem. Spektakl obfitował w piosenki, tańce i zabawy z publicznością. Dodatkową atrakcją przedstawienia był aktywny udział muzyków, którzy grali rocka, reggae, funk i flamenco. Spektalk był intrygujący i zabawny.
  23.10.2014 23:18 | więcej »

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 171 im.Stanisława Staszica
  ul.Armii Krajowej 39
  05-075 Warszawa
 • 22 7739052

Galeria zdjęć