• Rok 2016 został ustanowiony Rokiem Henryka Sienkiewicza.

"Senat Rzeczpospolitej Polskiej ustanawia rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by w setną rocznicę śmierci oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości oraz idei  zawartych w Jego książkach- przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości"

W tym roku przypada również 170  rocznica urodzin pisarza.
    W naszej szkole podejmiemy różne działania aby przybliżyć uczniom sylwetkę wielkiego pisarza:
    • zapoznanie uczniów z życiorysem Henryka Sienkiewicza
    • wspólne czytanie powieści "W pustyni i w puszczy"
    • wykonanie prac plastycznych na temat podróży Stasia i Nel
    • umieszczenie w gablotce biblioteki gazetki poświęconej pisarzowi
    •  promowanie książek Henryka Sienkiewicza
    Jak mawiał sam Sienkiewicz: "Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym co mu dolega, albo zaśnie - w każdym razie wygra"
    10.10.2016 11:40 | więcej »
  • Z OKAZJI DNIA BIBLIOTEKARZA, KTÓRY W TYM ROKU PRZYPADA 8 MAJA W NIEDZIELĘ
       KRÓLOWA MOLI  KSIĄŻKOWYCH
     (czytaj: pani z biblioteki)
    OGŁASZA LISTĘ SWOICH DWORZAN
    (czytaj : najbardziej aktywnych czytelników)

1. Klasa Ia –Zosia Jesionek
    2. Klasa Ib – Michał Sobieniowski
    3. Klasa Ic – Dawid Stepczyński
    4. Klasa IIa – Staś Korzeń
    5. Klasa IIb – Paulina Kaliszewska
    6. Klasa IIc – Sara Abichor
    7. Klasa IIIa – Nadia Mariak
    8. Klasa IVa – Zuzia Szredzińska
    9. Klasa Va – Dagna Przypaśniak
    10. Klasa Vb – Agata Golubska
    11. Klasa Vc – Paulina Kowalska
    12. Klasa VIa – Gabrysia Sadkowska
    13.Klasa VIb – Julia Zakrocka

05.05.2016 09:18 | więcej »
  • Nasza szkoła uczestnicy w programie "Książki naszych marzeń".

Prosimy uczniów o zgłaszanie do biblioteki szkolnej tytułów książek, które chcieliby, żeby znalazły się w naszej bibliotece.

Zgłoszenie powinno zawierać nazwisko autora oraz tytuł książki. Mile widziany będzie krótki opis pozycji.

24.09.2015 11:37 | więcej »
  • Klub Młodego Czytelnika - uczniowie szkoły podstawowej 171 i 174 polecają lektury "do poduszki" i nie tylko.
    W gablocie obok biblioteki znajdziecie recenzję książki "Fajna Ferajna" przygotowaną przez Nadię z klasy IIa, ponieważ praca ma formę plastyczną, została zamieszczona tylko w gablocie. Na stronie szkoły będziecie mogli przeczytać recenzje innych uczniów. Zapraszamy do zamieszczania swoich recenzji.
    13.04.2015 14:51 | więcej »
  • Nowości w szkolnej bibliotece
    16.03.2015 14:55 | więcej »
  • 17 lutego 2015 roku klasa VI a spotkała się z pisarką Moniką Kowaleczko-Szumowską autorką książki "Fajna Ferajna"- wzruszających i niepozbawionych humoru wspomnień dzieci, uczestników Powstania Warszawskiego.KSIĄŻKA DOSTĘPNA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

26 lutego klasy VI a i b spotkałysię z Kajetanem Rajskim autorem książki - "Wilczęta.Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych"KSIĄŻKA DOSTĘPNA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Obydwa tytuły dostępne są w bibliotece szkolnej. Zapraszamy do lektury.
    19.03.2015 10:48 | więcej »
  • Notka o autorze
    05.02.2015 12:10 | więcej »
  • Zuzanna Orlińska
    Absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, ilustratorka książek i podręczników. Autorka "Matki Polka" - wyróżnionej w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego w 2011 roku oraz "Pisklaka". Za książkę "Ani słowa o Zosi" otrzymała II nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.
    Jej książka "Cierpienia Sięciolatka"KSIĄŻKA DOSTĘPNA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ opowiada o trudach sięciolatkowego życia. Sięciolatek (Conradus sentiolatex) żyje w trudnych warunkach. Przedstawiciel tego gatunku osiąga dojrzałość w chwili założenia konta na portalu społecznościowym. By zdobyć pożywienie (kebab i czipsy) jest w stanie pokonać wiele trudności. W szkole nieustannie musi walczyć o pozycję w stadzie i wciąż ma trudności ze zrozumieniem, o co chodzi płci przeciwnej
    19.03.2015 10:47 | więcej »
  • Grzegorz Kasdepke
    23.10.2014 08:39 | więcej »