• Wycieczka do Teatru Capitol
  W poniedziałek 01.06.2015r. byliśmy w Teatrze Capitol na spektaklu "Piotruś Pan". Piotruś Pan rządzi Nibylandią - fikcyjną wyspą ze świata powieści "Piotruś Pan" Jamesa Matthew Barrie'ego, znajdującą się w poranku, do której udają się dzieci, i z której przybywają. Nibylandia jest krainą Wiecznego Dzieciństwa, Marzeń i Wyobraźni. Kolorowy - muzyczny - fantastyczny spektakl pokazuje, że Nibylandia jest stanem radości, latanie - stanem ducha, a Piotruś Pan - każdym z nas.  
  02.06.2015 16:48 | więcej »
 • Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki
  Klasa II realizuje projekt edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa "Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki". Podczas podróży po planetach z Grosikiem uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności potrzebne do samodzielnego, bezpiecznego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi. Projekt jest współtworzony przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Fundację PZU.
  28.05.2015 16:29 | więcej »
 • Wycieczka do Zamku Królewskiego

  Dnia 25.05.2015r byliśmy w Zamku Królewskim na lekcji muzealnej pt. " Pałac z 1001 nocy". Orientalne opowieści, dźwięki i zapachy przybliżyły nam niezwykłą krainę Bliskiego Wschodu. Bawiąc się, poznaliśmy jej mieszkańców oraz panujące tam zwyczaje, a zamieniając się w tkaczy, mieliśmy niepowtarzalną okazję utkać dywan. Lekcja odbyła się w pałacu Pod Blachą na wystawie kobierców wschodnich, jednej z  największych na świecie.

  25.05.2015 19:26 | więcej »
 • Wycieczka do Kinoteki
  06.05.2015 roku byliśmy na wycieczce. Udaliśmy się do Kinoteki na lekcję " Na planie filmowym-czyli kto robi film" i film "Rio 2". Poznaliśmy zawody związane z filmem (n.p. reżyser, aktor),  specyfikę pracy nad filmem i kolejne etapy powstawania filmu. Rozpoznawaliśmy urządzenia używane na planie filmowym. Z zainteresowaniem oglądaliśmy film "Rio 2", który bardzo nam się podobał.  
  25.05.2015 18:52 | więcej »
 • Spotkanie z panią Renatą Dąbrowską - Rytel
  Dnia 15.04.2015 r odwiedziła nas pani Renata Dąbrowska - Rytel, mama naszej koleżanki Asi. To już kolejne spotkanie przygotowane dla nas przez rodziców w ramach Roku Szkoły Zawodowców. Pani Renata, która jest radcą prawnym, opowiedziała nam o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się czym zajmują się radcowie prawni, co to jest prawo polskie i na co się dzieli. Poznaliśmy niektóre wykroczenia, przestępstwa i grożące za nie kary. Było to bardzo ciekawe spotkanie.
  25.05.2015 18:22 | więcej »
 • Spotkanie z ratownikami wodnymi
  W poniedziałek 13.04.2015 roku odwiedzili nas panowie pełniący bardzo ważny, ale i niebezpieczny zawód. Tata Zuzi, pan Tomasz Dudek i pan Michał Bodzański są ratownikami wodnymi Stołecznego WOPR z Drużyny "Rekin". Zapoznali nas z zasadami bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie. Przypomnieli nam numery alarmowe i zasady wzywania pomocy. Pokazali w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy. Mogliśmy poznać sprzęt ratowniczy. Panowie demonstrowali zakładanie kamizelek ratunkowych, które później sami ubieraliśmy. Były to bardzo ciekawe i pouczające zajęcia. Dziękujemy.
  14.04.2015 21:41 | więcej »
 • Wycieczka do Domu Spotkań z Historią
   
  10.04.2015 roku odbyła się wycieczka edukacyjna. Odwiedziliśmy Dom Spotkań z Historią (DSH), który jest instytucją kultury m. st. Warszawy. Uczestniczyliśmy w warsztatach "W co się bawił pradziadek?". Poznaliśmy dawne zabawy, gry i zabawki naszych pradziadków. W niektóre gry graliśmy, np. w ciupy, toczyliśmy fajerkę. Warsztaty przybliżyły nam czasy, gdy nasi dziadkowie byli dziećmi. Były to zajęcia plastyczno-historyczne, które postawiły przed nami wiele pytań. Sami ocenialiśmy, czy zabawy z początku ubiegłego wieku bardzo się różnią od dzisiejszych?. Czy były ciekawsze? Jak i czemu zabawy się zmieniają?
  14.04.2015 21:01 | więcej »
 • Muzyczny projektor
  W piątek 27.02.2015r. uczestniczyliśmy w warsztatach interaktywnych "Muzyczny projektor" autorstwa Pracowni Muzycznej "Montownia Dźwięku". Jest to jedyny program w Polsce. Dzieci łączyły obraz z dźwiękiem, ruchami własnego ciała tworzyły instrumenty. Wyzwolenie dźwięków następowało poprzez ruchy dzieci rejestrowane przez kamerę. Wszyscy aktywnie brali udział w warsztatach.
  02.03.2015 22:09 | więcej »
 • Tłusty czwartek
  12.02. 2015 roku zaledwie dzień po balu, znów w klasie czekała na nas niespodzianka. Mama Eryka przyniosła pączki. Wszyscy raczyliśmy się słodkimi przysmakami. Nie zapomnieliśmy o kultywowaniu tradycji. Tłusty czwartek to świetna tradycja.
  02.03.2015 21:53 | więcej »
 • Bal Karnawałowy
  W środę 11.02.2015 roku odbył się bal karnawałowy. Na początku wszystkie klasy zaprezentowały się. Mogliśmy podziwiać piękne stroje naszych koleżanek i kolegów oraz przedstawić własne. Przy dynamicznej muzyce tańczyliśmy indywidualnie, w parach i w grupach. Braliśmy aktywny udział w różnych konkursach i grach sprawnościowych. W przerwie zjedliśmy słodkie przekąski przygotowane w klasie przez nasze mamy i z nowym zapałem wróciliśmy na taneczny parkiet.
  02.03.2015 18:36 | więcej »
 • Wycieczka do Państwowego Muzeum Etnograficznego
  W piątek 06.02.2015r. wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Celem naszej wycieczki była lekcja muzealna "Magiczne opowieści Aborygenów" oraz zwiedzanie wystawy: „ Inne Oblicza” - Maski, marionetki i sztuka cieni ze zbiorów Chińskiego Narodowego Muzeum Sztuki. Wielu marzy o tym, żeby wyruszyć w podróż dookoła świata. Do takiej podróży trzeba się dobrze przygotować. Zgromadzić odpowiedni ekwipunek, prowiant i przewodniki. Jednak zanim to nastąpi, warto poznać sposób myślenia i wizję świata ludzi z odległych krain. Lepiej zrozumiemy współczesnych mieszkańców, poznając ich dawne tradycje, mity i wierzenia wyrażające się poprzez dzieła lokalnej sztuki. My poznawaliśmy kulturę rdzennych mieszkańców Australii i tradycyjną kulturę ludową. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie mieszkańców Australii przed pojawieniem się Europejczyków. Oglądając slajdy słuchaliśmy opowieści o tradycyjnej i współczesnej kulturze Aborygenów, rozwiązywaliśmy tematyczne zadania. Każdy z nas ozdobił kartonowy bumerang symbolami malarstwa kropkowego. Była to ciekawa i pouczająca wycieczka.
   
  10.02.2015 20:11 | więcej »
 • Spotkanie z księdzem Markiem, pallotynem
  15.01.2015 roku odbyło się ciekawe spotkanie z księdzem Markiem, pallotynem. W 1991r. ksiądz wyjechał na misje do ówczesnego Zairu (dzisiaj Demokratyczna Republika Konga), gdzie pracował w parafii Rutshuru i Rugari, przy granicy z Ruandą. W pracy misyjnej zajmował się duszpasterstwem dzieci, chorych, sportowców, pomocą charytatywną dla uciekinierów z Ruandy, "Adopcją Serca". Doświadczył wojny (1996/97), która obaliła rządy prezydenta Mobutu i pogłębiła podziały plemienne. Z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści o pracy misyjnej prowadzonej wśród ludzi Czarnego Lądu. Ksiądz Marek poznał ich mentalność, zwyczaje, język, tańce i śpiewy, poprzez które wyraża się "dusza" każdego czarnego mieszkańca Afryki. Przybliżył nam codzienne życie kobiet, mężczyzn i dzieci. Poznaliśmy florę i faunę tego kontynentu. Będziemy długo pamiętali to niezwykłe spotkanie.
  08.02.2015 20:23 | więcej »
 • Klasowa Wigilia
  W czwartek 18.12.2014 roku braliśmy udział w szkolnych Jasełkach. Śpiewaliśmy kolędy. Następnie udaliśmy się do klasy na poczęstunek przygotowany przez nasze mamy. Wigilia klasowa rozpoczęła się od złożenia życzeń świątecznych przez naszego księdza proboszcza Mariusza Tłokińskiego. Później wszyscy składaliśmy sobie życzenia i śpiewaliśmy kolędy.
  08.02.2015 20:09 | więcej »
 • Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu "Bombka choinkowa"
  Dnia 18.12.2014r w SP 171 w Wesołej odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Edycji Międzyszkolnego Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego „Bombka choinkowa” pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Wesoła.  Uroczystość naszą zaszczycili swoją obecnością ważni goście: Burmistrz Dzielnicy Wesoła p. Marian Mahor, Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu p. Renata Mroczkowska, Dyrektor SP 171 p. Bogumiła Banasiak oraz grono pedagogiczne, zaproszeni laureaci konkursu wraz nauczycielami i rodzicami ze szkół: SP172, 174, 353, a także dzieci i rodzice z naszej szkoły. Następnie pan Burmistrz, pani Naczelnik, Dyrektor SP 171 i organizatorki konkursu p. Bogumiła Jaroch i p. Ewa Kacprzak wręczali dyplomy i nagrody laureatom w kategoriach klas I-III Szkół Podstawowych oraz oddziałów przedszkolnych. W naszej klasie I miejsce otrzymali: Magda Olczak i Jakub Szczypiór i III miejsce Tomek Mędzecki.Konkurs jak zwykle, co roku cieszył się dużą popularnością wśród uczniów w naszej Dzielnicy. Wpłynęło wiele prac. Komisja konkursowa miała wielkie trudności z wyłonieniem laureatów, gdyż wszystkie bombki były oryginalne i pomysłowe. Prace wraz życzeniami świątecznymi zostały przekazane pensjonariuszom i pracownikom Domu Seniora ”Gniazdo Rodzinne” przy ul. Kilińskiego w Wesołej. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
   
  19.12.2014 18:25 | więcej »
 • Spotkanie z panią Barbarą Turowicz
     Dnia 17.12.2014r odwiedziła nas pani Barbara Dziadowicz-Turowicz, mama Helenki, która pracuje w firmie airberlin. Pani Barbara zapoznała nas z pracą ludzi na lotnisku. Pokazała nam na prezentacji zdjęcia lotniska, wnętrza samolotu, kabiny pilota i wiele innych. Dowiedzieliśmy się, że samolotem można przewozić nie tylko ludzi, ale też różne zwierzęta. Pani Barbara opowiedziała nam o trudnej i odpowiedzialnej pracy pilotów i stewardes. Wykonaliśmy modele samolotów, którymi bawiliśmy się i rzucaliśmy do celu. Dziewczynki przebrały się za stewardesy, pozowały do zdjęć i rozdawały cukierki.

   
  19.12.2014 17:54 | więcej »
 • Dnia 12.12.2014r byliśmy na wycieczce w Teatrze Kamienica na spektaklu pt. "Imieniny św. Mikołaja". Święty Mikołaj rozdał już prezenty wszystkim dzieciom na świecie. Zasiadł wygodnie w fotelu i popija gorącą herbatę z miodem. Już za chwilę uda się na zasłużony odpoczynek. Nagle porywisty, zimowy wiatr przywiewa śnieżynkę Biały Puszek! Trochę szalona i dziwna z początku śnieżynka ląduje wprost na podwórzu św. Mikołaja... Co wyniknie z tego nieoczekiwanego spotkania? Jeśli chcecie się dowiedzieć, przybywajcie do Małej Kamienicy. My już byliśmy na przedstawieniu i wiemy co było dalej. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia spektaklu.
  16.12.2014 17:38 | więcej »
 • W środę 10.12.2014r. gościliśmy w naszej klasie funkcjonariusza Straży Miejskiej. Tematyka zajęć "Uczymy się żyć bez przemocy" była bardzo ciekawa i interesująca, gdyż dotyczyła bliskich nam spraw. Wszyscy aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyliśmy w zajęciach.
  15.12.2014 16:39 | więcej »
 • W dniu 5.12.2014r odbyły się klasowe mikołajki. Odwiedziły nas pomocniczki św. Mikołaja: pani Elżbieta Dąbrowska, mama Eryka i pani Zofia Kaszycka mama Marysi. Przyniosły do klasy prezenty od św. Mikołaja. Każdy z nas otrzymał piękny upominek. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy bardzo święty Mikołaju!
  11.12.2014 22:58 | więcej »
 • Dnia 3.12.2014r odwiedził nas pan Paweł Witkowski, tata Zuzi. Pan Paweł jest prezesem firmy Pimco i opowiedział nam czym polega jego praca, czym zajmuje się firma i co produkuje.  Pan Paweł pokazał nam wiele ciekawych zdjęć z różnych części świata, ponieważ w swojej pracy dużo podróżuje po świecie. Opowiedział nam o tym jak ciężko żyje się dzieciom w innych krajach np. Indonezji i Gruzji.
  09.12.2014 21:44 | więcej »
 • 2.12.2014 roku w sali kinowej Klubu Kościuszkowca oglądaliśmy projekcje filmów z elementarza Planete+Doc. Był to zbiór czterech filmów z bloku "Okno na świat": "Bracia", "Zobacz coś, powiedz coś", "To ja i tyle", "Ale projekt" będących wstępem do świata filmu dokumentalnego. Zapoznaliśmy się z przekrojem form filmowych dla dzieci od klasycznych filmów dokumentalnych po anima-doki. Po projekcji każdego z filmów odbywała się dyskusja prowadzących spotkanie z uczniami. Filmy poruszały problemy moralno-etyczne. Dzieci uczestniczyły w realizacji jedynego w Polsce programu edukacyjnego opartego na filmowych dokumentach.
  08.12.2014 19:25 | więcej »
 •    25.11.2014r.obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przekazaliśmy zebrane wcześniej przez naszą klasę pluszowe maskotki dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych w Warszawie. Dary zostały odebrane ze szkoły przez wolontariusza Fundacji Mam Marzenie.
  30.11.2014 16:59 | więcej »
 •   Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole 20.11.2014r odbył się uroczysty apel szkolny. Wszyscy byliśmy ubrani w kolorze niebieskim, gdyż był to Dzień Błękitny. Zostały nam przybliżone prawa dziecka. W tym dniu czytaliśmy bajki chińskie. Mama Marysi - pani Zofia Kaszycka czytała nam: "Uparty Jun-Su", "Jak zważyć słonia"i "Wyspa Słońca". Z uwagą i ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy bajek. Następnego dnia pani Magdalena Dworzyńska, mama Ani czytała nam baśń rosyjską "O Aleksym i Szarym Wilku" . Bajki omówiliśmy i wykonaliśmy do nich ilustracje. Te podjęte przez nas działania wpisują się w realizację projektu Comenius "Dziecięce oczy, dziecięce serca" oraz misję UNICEF
  02.12.2014 17:18 | więcej »
 •    Dnia 14.11.2014 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dobrego Jedzenia. Rozmawialiśmy o znaczeniu wody i zdrowego odżywiania niezbędnego do prawidłowego rozwoju dzieci. Degustowaliśmy na stołówce szkolnej owocowe koktajle przygotowane przez Samorząd Szkolny. Produkty do koktajli zostały zasponsorowane przez rodziców i firmę Agmar dostarczającą mleko do szkoły. W poprzednich dniach wykonywaliśmy piramidy żywieniowe, pisaliśmy przepisy na ulubione sałatki i wykonywaliśmy ludziki z warzyw.
  30.11.2014 16:35 | więcej »
 • Dnia 05.11.2014r spotkaliśmy się z panią Anną Świątek - mamą Zuzi. Pani Ania zajmuje się bezpieczeństwem w pracy jako pracownik BHP. Opowiedziała nam o tym, co to jest zagrożenie, jakie mogą być jego konsekwencje i jak go unikać. Dowiedzieliśmy się, że lepiej zapobiegać wypadkom, niż je leczyć.

   


   
  21.11.2014 19:29 | więcej »
 •  Tradycyjnie, jak co roku 31.10.2014 r. udaliśmy się pod Pomnik poświęcony Mieszkańcom Miasta Wesoła Poległym w Obronie Honoru Wolności i Ojczyzny, Żołnierzom, Partyzantom, Obrońcom Warszawy, Więźniom Obozów Koncentracyjnych 1939 - 1945. Złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicze. Oddaliśmy hołd Tym, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. 
   
  20.11.2014 15:12 | więcej »
 • Dnia 27.10.2014r spotkaliśmy się z panią Iwoną Bal - mamą Mikołaja. Pani Iwona jest architektem. Opowiedziała nam na czym polega jej praca i jak zostać architektem. Pod kierunkiem pani Iwony przygotowaliśmy makietę naszego wymarzonego miasta.
  20.11.2014 15:11 | więcej »
 • 20.10.2014r byliśmy na wycieczce w Muzeum Etnograficznym. Uczestniczyliśmy w warsztatach "Gry i zabawy z czterech stron świata". Podczas spotkania poznaliśmy zasady oraz pochodzenie egzotycznych zabaw i gier. Bawiliśmy się jak nasi rówieśnicy z Afryki, Ameryki Południowej, Azji. Na zakończenie wykonaliśmy koreańską zabawkę Jaegi-Chagi.   
  18.11.2014 23:24 | więcej »
 • 14.10.2014r - Dzień Edukacji Narodowej spędziliśmy bez zajęć dydaktycznych. Byliśmy w Kinie Cinema City na filmie "Pudłaki". Razem z bohaterami filmu przeżywaliśmy ich niezwykłe przygody. Martwiliśmy się o los chłopca i jego przyjaciół Pudłaków, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Film bardzo nam się podobał.
  18.11.2014 23:02 | więcej »
 • 10.10.2014r uczestniczyliśmy w uroczystych obchodach Święta 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. T. Kościuszki. Wycieczka do Jednostki Wojskowej została zorganizowana z inicjatywy rodziców. Uczestniczyliśmy w uroczystym apelu. Oglądaliśmy defiladę czołgów i podziwialiśmy umiejętności żołnierzy na polu walki. Poznawaliśmy sprzęt wojskowy. Mogliśmy zobaczyć wnętrze czołgu. Rozmowy z żołnierzami przybliżyły nam ich ciężką, ale ciekawą pracę. W związku z "Rokiem szkoły zawodowców" mieliśmy możliwość poznać zawód żołnierza.   
  18.11.2014 22:56 | więcej »
 •  
  01.10.2014r byliśmy w Teatrze Roma na sztuce "Adonis ma gościa". Przedstawienie niemieckiego dramaturga Freda Apke porusza ważny problem wolności. Pobudza do myślenia i refleksji nad życiem. Spektakl obfitował w piosenki, tańce i zabawy z publicznością. Dodatkową atrakcją przedstawienia był aktywny udział muzyków, którzy grali rocka, reggae, funk i flamenco. Spektakl był intrygujący i zabawny.


   
  18.11.2014 22:40 | więcej »
 • W klasie IIa w ramach "Roku Szkoły Zawodowców" odbywają się cykliczne spotkania z rodzicami, którzy zapoznają dzieci ze swoimi zawodami.
  Dnia 19.09.2014r. spotkaliśmy się z panem Jakubem Sobieniowskim, znanym dziennikarzem TVN, a prywatnie tatą Hani. Pan Jakub przybliżył nam zawód dziennikarza. Wyczerpująco odpowiedział na wszystkie nasze pytania. Opowiedział jak pasjonująca jest praca dziennikarza i wyjaśnił, dlaczego nim został. Pan Jakub zachęcił wszystkich, by realizowali swoje marzenia, w przyszłości wybrali taki zawód, który da im satysfakcję, a praca sprawi  przyjemność.

   
  18.11.2014 23:30 | więcej »

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 171 im.Stanisława Staszica
  ul.Armii Krajowej 39
  05-075 Warszawa
 • 22 7739052

Galeria zdjęć