• W ciągu kilku kolejnych spotkań mieliśmy możliwość zapoznać się z zawodami wykonywanymi przez naszych rodziców. Mama Matysi pani Olga Molska podzieliła się z nami tajnikami swojej pracy nauczyciela. Chociaż zawód ten jest nam zanany nie od dziś to spotkanie z mamą Matysi było niezwykle interesujące. Poznaliśmy tajemnicze mikstury i bawiliśmy się kolorami. Wiemy już co to barwy podstawowe i pochodne, które kolory można zmieszać aby powstał kolor np. pomarańczowy.
    Mama Zosi Rytel pani Ania opowiedziała nam o pracy psychologa. Wspólnie rozwiązaliśmy psychologiczny quiz i okazało się, że całkiem nieźle radzimy sobie z emocjami.
    Bardzo ciekawe zajęcia podczas których wspólnie stworzyliśmy naszą pierwszą, klasową książkę prowadziła mama Jagny pani Renata Mianowska - grafik komputerowy.
    Tuż przed feriami naszym gościem był mtata Toli pan Włodzimierz Prządka, który opowiedział nam o pracy ratownika wodnego. Dostaliśmy wiele cennych wskazówek jak należy zachować się w sytuacjach niebezpiecznych i zagrażających naszemu życiu.
    Pani Anna mama Sary Abichou zabrała nas w podróż balonem dookoła Europy, opowiadając nam o pracy przewodnika wycieczek turystycznych.
    Wszystkie lekcje były niezwykle ciekawe i bardzo nam się podobały. Dziękujemy.
    30.01.2015 12:34 | więcej »
  • Realizując zadanie programu Comenius w tym roku szkolnym mamy dowiedzieć się jak najwięcej o Afryce i dzieciach tam mieszkajacych. W związku z tym 31 października gościliśmy niezwykłą osobę siostrę Ancillę, misjonarkę, która przez 10 lat mieszkała w Mozambiku.  Siostra bardzo ciekawie i z dużym zaangażowaniem opowiedziała o warunkach życia w Afryce. Mieliśmy także okazję zapoznać się z przedmiotami codziennego użytku, ubraniami,których używają mieszkańcy tak dla nas egzotycznego kraju. Siostra podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami na temat  trudnych warunków życia dzieci afrykańskich , ich codziennych zabaw  i nauki w szkole. To było bardzo ciekawe i ważne spotkanie.
    14.11.2014 09:47 | więcej »
  • W dniu 20 października obchodziliśmy Dzień Drzewa.  Wspólnie z innymi uczniami przygotowaliśmuy się do tego dnia, naszym  zadaniem było wykonanie owadów, które przyczepiliśmy do drzew. Poza tym wiele dowiedzieliśmy się od starszych kolegów na tamat drzew i innych organizmów żyjących z nimi w symbiozie. Bardzo podobała nam się taka lekcja przyrody.
    14.11.2014 09:24 | więcej »
  • 13 października staliśmy się UCZNIAMI Szkoły Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica. Była to pierwsza i ważna uroczystość w naszym szkolnym życiu. Spędzimy tu kilka najbliższych lat i mamy nadzieję, że zawsze będzie tak miło jak podczas Ślubowania.
    15.10.2014 22:07 | więcej »
  • Postanowiliśmy się lepiej poznać, dlatego w piękny jesienny dzień opuściliśmy mury szkolne. Odwiedziliśmy gospodartwo rolne w Skibniewie. Braliśmy udział w licznych konkursach. Zebraliśmy jabłka w sadzie Babci Lusi i pod okiem Pani Gospodyni przerobiliśmy owoce na pyszny, zdrowy dżem. Pod koniec wycieczki zjedliśmy pyszne kiełbaski własnoręcznie upieczone na ognisku.
    15.10.2014 21:54 | więcej »
  • 1 października odbyła się nasza pierwsza wycieczka. Wraz z zespołem Art Gibami wyruszyliśmy w podróż do Afryki. Przy dźwiękach bębnów i balafonu uczyliśmy się tańców i śpiewów plemiennych typowych dla Afryki Zachodniej. Bardzo nam się podobało.
    15.10.2014 21:54 | więcej »