• SP 171 dla Zuzi
  Nie wolno przechodzić obojętnie. Musimy zatrzymać się obok cierpiącego, bez względu na to, kim jest. To dar z nas samych.
  (Jan Paweł II)
  17.04.2018 20:15 | więcej »
 • DZIEŃ SPÓDNICY-DZIEŃ KOBIET


  Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.
  ( Joseph Conrad )
  08.03.2018 17:02 | więcej »
 • WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY DZIELNICY WESOŁA
  Zachęcamy do startowania w wyborach!!!
  wink

  SZCZEGÓLY NA PLAKACIE

  wymagany wiek: 13 lat
  30.01.2018 21:02 | więcej »
 • KLASO WYSTYLIZUJ NAUCZYCIELA


  ZBIERAMY dla małej, chorej ZUZI
  29.01.2018 20:52 | więcej »
 • Wieczory filmowe
   

  STARTUJEMY!!! :)
  29.10.2017 19:37 | więcej »
 • Samorząd Uczniowski 2017/2018

  "Dziecko ma prawo do poważnego traktowania jego spraw,
  do sprawiedliwego ich rozważania".
                                                                                                                            (Janusz Korczak)
  24.10.2017 17:00 | więcej »
 • Zobacz film i zagłosuj na kandydatów https://www.surveymonkey.com/r/B9BLMDH
  Zwycięzca - NAGRODA PUBLICZNOŚCI - ZUZIA DUDEK !!!
  GRATULACJE!!!
  25.05.2017 17:42 | więcej »
 • Raport UNICEF - Wszystkie Kolory Świata

   

  Z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie do udziału w akcji, która po raz drugi przyniosła nam wiele radości, satysfakcji i wzbogaciła wiedzę naszą, naszych uczniów i ich rodzin. Od dłuższego czasu udział w takich dużych przedsięwzięciach szkolnych jest konsultowany z samorządem uczniowskim, który w pełni zaakceptował to działanie.

  Udział w akcji był okazją do prowadzenia edukacji globalnej dotyczącej współzależności i współodpowiedzialności za kształt naszego świata - uczyliśmy się o prawach do pełnowartościowego odżywiania, czystego środowiska, prawie do własnej tożsamości.

  Uczniowie  klas 6 przeprowadzili warsztaty  dla najmłodszych uczniów w szkole z klas 1-3 na temat praw dziecka oraz prawa do zdrowego odżywiania.

  W ramach edukacji kulturowej klasy indywidualnie realizowały spotkania, które pomagały uczniom poznać geografię, historię, kulturę wybranych krajów. Takie działania są w naszym programie wychowawczym, a edukacja wielokulturowa toczy się równolegle z realizacją programu Erasmus+.

  • klasy 4 i 5 uczestniczyły w spotkaniach w Państwowym Muzeum Etnograficznym poznając Koreę Południową,

  • klasy 3 gościły przedstawicieli Stowarzyszenia Geografów Polskich i Przyjaciół Geografii, którzy prezentowali kraje skandynawskie, a szczególnie Islandię, a na kolejnych spotkaniach Australię oraz Japonię

  • klasa 2 wzięła udział w spotkaniu z podróżnikiem - Opowieść o Australii

  • klasy 1 w spotkaniu z podróżnikiem Markiem Łasiszem poznały kraje Ameryki Łacińskiej - Ekwador

  Chcieliśmy, aby nasi uczniowie nie koncentrowali się na stereotypowych obrazach i sięgnęli po informacje, którymi będą mogli podzielić się z innymi. Na zajęciach języka polskiego - klasy 5-6 i w domach - klasy 4 zbierały podstawowe dane o krajach i informacje o ważnych wydarzeniach, problemach, z jakimi mogą borykać się mieszkańcy; czy mają jedzenie, jakie domowe zwierzęta trzymają, czy nie spotkała ich klęska żywiołowa lub nie dręczy wojna, jak wygląda ich rodzina, gdzie mieszkają.  Stawiali wiele podobnych pytań, na które szukali odpowiedzi. W ten sposób powstały zapiski - mini życiorysy - ok 100 dzieci. Z fragmentów tych dziecięcych wypowiedzi obrazujących codzienne troski i radości powstał scenariusz przedstawienia podsumowującego akcję. Prace uczniów zebrane w zeszyty są dostępne w kąciku czytelniczym w szkole, niektóre wraz z fotografiami laleczek i ich twórców tworzą album pamiątkowy.

  Ponadto każda klasa wyszukała, poznała proste, tradycyjne zabawy dziecięce i wyliczanki, a następnie wszyscy uczniowie danej klasy nauczyli się ich i zademonstrowali na gali i aukcji “Wszystkie Kolory Świata w naszym ogrodzie”. Na wyróżnienie zasługuje klasa 1b, która z pomocą amerykańskiej mamy opanowała dość długą zabawę słowno-ruchową.

   

  Wszyscy uczniowie klas 4-6 zrealizowali projekty dotyczące 3R - Reduce-Reuse-Recycle. Jednym z efektów była selektywna zbiórka odpadów przez klasy 1-6 i utworzenie z zebranych odpadów dekoracyjnych drzew do ogrodu, które stały się elementami scenografii na galę .

  W dniu 24 listopada - w br.szkolnym obchodziliśmy Dzień Błękitny czyli Dzień Praw Dziecka. Wtedy ogłosiliśmy oficjalnie przystąpienie do akcji i rozdaliśmy klasom przygotowane kopie wykrojów na lalki. Chcemy się podzielić ciekawym działaniem, którego wcześniej nie udało się włączyć do akcji organizowanych w szkole - współpracą z Klubem Seniora “Złota Jesień”. Zaprzyjaźnione wolontariuszki podjęły się uszycia kilkunastu lalek, i poprowadziły warsztaty dla uczniów klas 3, gdzie pod ich okiem powstawały elementy garderoby, biżuteria, fryzury. Uczniowie utworzyli metryczki dla powstałych lalek. W klasie 1b dwie mamy uszyły kilka ciałek lalek, a następnie na warsztatach w szkole wspólnie z dziećmi je dokończyły, a w klasie 2a uczniowie wraz z wychowawcą “stworzyli” żywot lalki. Pozostałe powstawały w domach i sukcesywnie zapełniały gabloty szkolne. Stworzyliśmy także album pamiątkowy, w którym znajdują się portrety lalek, ich wykonawców, wspomniane prace literackie, a także podpisy nowych lalczynych rodziców.

  Na gali, w baśniowej scenerii kolorowych ogrodów, występowali wszyscy uczniowie, którym udało się obronić przed grypą. Po raz kolejny zostaliśmy zaszczyceni obecnością przedstawiciela Unicef Polska, tym razem naszym gościem była pani Monika Kacprzak - rzecznik prasowy. Nasi lokalni VIP owie - burmistrz dzielnicy, proboszcz, posłowie, nie tylko obserwowali wydarzenie, ale wszyscy wsparli finansowo akcję zaopiekowując się wybranymi lalkami. Z 72 lalek najwyższą cenę uzyskał Leon i Kasia po 290 złotych. Obie lalki były robione wspólnie przez grupy uczniów. Dowodem na udaną akcję jest zarówno liczba lalek i kwota 7468 złotych, którą udało nam się przekazać na konto Unicef jak i rozradowane twarze naszych uczniów, rodziców, nauczycieli i gości.

  Fragmenty wielu opisanych działań zostały nagrane i można je obejrzeć na szkolnym kanale YouTube sp171wesola TV.

  27.03.2017 00:27 | więcej »
 • Nasze cotygodniowe spotkania są okazją do przedyskutowania działań, planowania, podsumowywania akcji. Zapraszamy wszystkich uczniów do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami - na drzwiach sali 36 znajduje się skrzynka na wiadomości. Możecie też przekazywać je do opiekuna lub do gospodarzy klas.
  22.01.2017 20:49 | więcej »
 • Zapraszamy do posłuchania wywiadu z kandydatami!
  22.01.2017 19:14 | więcej »
 • W środę 7 września przedstawiciele klas 4-6 przybyli po lekcjach na trzygodzinną sesję roboczą. Rozpoczęliśmy od przygotowania informacji dla klas na temat wyborów przedstawicieli samorządu szkolnego. Pracowaliśmy nad określeniem cech i umiejetności jakie powinien posiadać przewodniczący szkoły. Dowiecie się o tym na spotkaniach, które uczniowie przeprowadzą w klasach przed kampanią wyborczą. 
  Kolejnym zadaniem był wybór inicjatyw uczniowskich, które będziemy realizowali w bieżącym roku. Już wkrótce będziecie mogli zobaczyć plan pracy samorządu. Oprócz tego jak zwykle bobrze się bawiliśmy.
  Zapraszamy do współpracy chętnych uczniów. Na pewno znajdzie się dla was ciekawa robota.

   
  11.09.2016 21:10 | więcej »
 • Witajcie w nowym roku szkolnym. Samorząd uczniowski w dniu 2 września na pierwszym spotkaniu dokonał wyboru opiekuna. Po raz kolejny zostałam obdarzona zaufaniem uczniów za co dziękuję Wam i postaram się zrobić wszystko, aby wasze inicjatywy przyniosły wspaniałe rezultaty. Będzie mnie wspierała p. Joanna Sokulska, choć sądzę iż wielu innych nauczycieli także. 
  Dziękuję uczniom za wpisanie swoich pomysłów do chmurek. Już na najbliższym spotkaniu z samorządem będziemy wybierali inicjatywy do realizacji.
  Udanego roku
  Grażyna Tucholska
  11.09.2016 20:49 | więcej »
 • Grupa uczniów z klasy 6a przeprowadziła dla swoich kolegów i koleżanek warsztaty w terenie
  06.06.2016 00:34 | więcej »
 • Wielki sukces odniosła akcja samorządu szkolnego pt. "Ciastolandia". Wszystkie klasy 4-6 prowadziły podczas zebrań nauczycieli z rodzicami akcję sprzedaży domowych ciast. Inwencja nie miała granic. Uczniowie przygotowywali naleśniki, kanapki, tartinki.... wszystko by uzyskać fundusze na własne potrzeby, czyli realizację zadań wdług własnych pomysłów. 
  W sumie zebraliśmy niemałą kwotę 1584,08 złotych!!! Udało nam się sfinansować nagrody na Dzień Wiosny i Dzień Dziecka oraz warsztaty samorządu dla klas 1-3. Samorząd postanowił pozostałą kwotę przeznaczyć na realizację inicjatyw w przyszłym roku szkolnym.
  Zapraszamy do współpracy, zbierajcie pomysły!!!
  07.06.2016 09:44 | więcej »
 • Pierwszego czerwca 2016 Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował I Turniej Sportowy, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas 5-6. 
  Uczniowie zaplanowali to działanie, nie tylko aby spędzić czas inaczej niż na lekcji. Podstawowym motywem była realizacja takiego przedsięwzięcia dla klasy, aby każdy z uczniów mógł być kreatorem sukcesu. Wybraliśmy ulubione sporty drużynowe i tak rozgrywki odbywały się w trzech dyscyplinach: piłka nożna, unihokej i zbijak. Pomysł z ubiegłego roku, ale tym razem udało nam się zgromadzić fundusze na nagrodę!!! Klasa 6a przed opuszczeniem murów szkoły będzie świętowała swój triumf ogladając wybrany film w kinie dzięki "Ciastolandii" - cyklicznej akcji sprzedaży ciast podczas zebrań rodzicielskich. Dziękujemy rodzicom za wsparcie, a w przyszłym roku poprosimy Was także o sędziowanie!!!!
  06.06.2016 00:08 | więcej »
 • Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny samorząd szkolny wraz z nauczycielami przygotował akcję poszerzająca wiedzę na temat pszczół. Zorganizowaliśmy "Pszczeli Przemarsz" ulicami Wesołej, zabawy dla klas 0-3, konkursy, oraz warsztaty dla wszystkich klas 1-3. Warsztaty z inicjatywy szóstoklasistów, całkowicie samodzielnie opracowane, zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez uczniów jak i wychowawców. 
  07.05.2016 21:06 | więcej »
 • Kochani, macie możliwość zagłosowania na własnego kandydata do Nagrody Publiczności. Obejrzyjcie film na szkolnym kanale YouTube i dokonajcie głosowania. Głosowanie do środy do godziny 24.00     NAGRODA PUBLICZNOŚCI DLA JULII BOGUSZ!!! GRATULACJE!!!
  26.03.2016 01:26 | więcej »
 • Ze zbiórki, którą przeprowadziliśmy w naszej szkole utworzyliśmy pięciokilową paczkę, która została wysłana do dzieci w Maputo, w Mozambiku. Nasz dar został zainspirowany działalnością misyjną Sióstr Służebnic Ducha Świętego, oraz wideokonferencją, podczas której nasi uczniowie rozmawiali z dziećmi z misji i Siostrą Rozalią.
  26.12.2015 22:05 | więcej »
 • 20 listopada odbyła się akcja samorządu "Koktail Bar". Druga edycja nawiązywała do Dnia Zdrowego Żywienia. Uczniowie promowali prawo do zdrowego odżywiania oraz do informacji na temat tego co spożywają. Prowadzący bar udzielali informacji uczniom co do składu podawanego bezpłatnego koktailu mleczno-owocowego.
  26.12.2015 21:52 | więcej »
 • Poniżej załączony jest link do strony, na której można zobaczyć dokument z planem pracy. Klikając dwukrotnie na pole tej właśnie strony można dodać wiadomość, która bezposrednio pojawi się na planszy.
   
  06.06.2016 00:06 | więcej »
 • 11 września duża grupa samorządowców spotkala się aby zaplanować pracę na nowy rok. Padło wiele interesujących propozycji, na które wkrótce zagłosujecie. PYTAJCIE gospodarzy klas lub waszych reprezentantów do samorządu.
  16.09.2015 23:53 | więcej »
 • Przewodniczący        Agata Golubska

  Zastępca Przewodniczącego     Agata Jamiołkowska

  Opiekun Samorządu   Grażyna Tucholska

  Zastępca opiekuna Samorządu  Elżbieta Potyrało

  17.09.2015 00:42 | więcej »
 • ZAGŁOSUJ TUTAJ
   
  25.04.2015 01:24 | więcej »
 • Oglądaj na szkolnym kanale YouTube !!!   Wybrane filmy poniżej

  Kolorowe Dni 2014/2015 - Dzień Praw Dziecka
  Przypomnienie - Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka 

  Koktail Bar
  Kolorowe Dni 2014/2015  -   Dzień Drzewa
  Kolorowe Dni 2014/2015   -   Dzień Żółty 
  Debata z Burmistrzem Dzielnicy 2014
  Debata z Dyrektorem Szkoły 2014
  20.11.2014 23:21 | więcej »
 • Czekamy na propozycje Kolorowych Dni na kolejny rok 2015
  20.11.2014 23:24 | więcej »
 • Spotkania przedstawicieli klas 4-6 odbywają się w każdy poniedziałek na drugiej przerwie obiadowej w sali 36.

  O czym mówiliśmy na ostatnim zebraniu
  02.12.2014 00:28 | więcej »
 • Przewodniczący        Kaja Krupa

  Zastępca Przewodniczącego     Małgorzata Wińska   Michalina Stopczyńska

  Sekretarz  Alicja  Mroczek    Zofia Rudnicka   Paulina Bieńkowska

  Opiekun Samorządu   Grażyna Tucholska

  Zastępca opiekuna Samorządu   Ewa Fromelc

  19.11.2014 21:25 | więcej »

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 171 im.Stanisława Staszica
  ul.Armii Krajowej 39
  05-075 Warszawa
 • 22 7739052

Galeria zdjęć