• Poszukiwacze skarbów

• 29.05.2015 10:34
        • We wtorek 26 maja byliśmy na wycieczce w Jakubowie, w gospodarstwie „Na końcu wsi”.
          Była to niezapomniana zabawa w plenerze. Baliśmy się trochę pogody, bo w tym roku  jest bardzo kapryśna, ale całe szczęście została zaczarowana i mogliśmy korzystać z uroków zabawy na wsi.
          Zamieniliśmy się w poszukiwaczy skarbu. Przed nami było wiele zadań, za których prawidłowe wykonanie otrzymywaliśmy fragmenty mapy. Poprawnie ułożona mapa ze zdobytych kawałków miała nam wskazać, gdzie zakopany jest skarb. Wszystkie zadania wykonaliśmy bezbłędnie i udało nam się g odnaleźć. Była to stara szkatułka z podkowami magicznego trójnogiego konia!
          Podczas naszego pobytu w Jakubowie odwiedziliśmy zwierzęta w gospodarstwie, pojeździliśmy na koniach, przeszliśmy labirynt, graliśmy w unihokeja i piłkę nożną, strzelaliśmy z łuku, a także bawiliśmy się na placu zabaw. Wycieczkę zakończyło ognisko z pieczonymi kiełbaskami.
          Nasz wyjazd był bardzo udany! Wróciliśmy z ogromem wspomnień i niezapomnianych wrażeń!

A.Porzezińska
        • Lekcja w kinie

• 21.05.2015 11:05
        • Dnia 6 maja byliśmy w "Kinotece" na multimedialnej lekcji. Jest to ogólnopolski program edukacji medialnej „Lekcje w kinie”.
          W czasie zajęć  poznaliśmy najważniejsze zagadnienia z zakresu języka filmu oraz dowiedzieliśmy się, jakie są możliwości wykorzystania poszczególnych środków wyrazu, co one znaczą i jaką spełniają funkcję w tekstach kultury audiowizualnej. Wiemy już jakie osoby potrzebne są, aby powstał film i jakie są ich zadania.
          Po lekcji obejrzeliśmy film pt:"Rio II".

• Wycieczka do Teatru Lalka

• 21.05.2015 11:05
        • Dnia 23 kwietnia odwiedziliśmy warszawski teatr "Lalka". Oglądaliśmy spektakl zrealizowany na podstawie książki angielskiego pisarza Roalda Dahla pt:"Wiedźmy".
          Jest to historia z rodzaju niesamowitych, przedstawiona  w sposób ciepły i dowcipny.

Bohaterem opowieści "Wiedźmy" jest chłopiec wychowywany przez babcię, która w swoim długim życiu poznała niejedną straszliwą historię o wiedźmach. Co najważniejsze wiedziała jak je rozpoznawać i jak się przed nimi strzec. Jej zdaniem te fałszywe damy są dla dzieci bardzo, ale to bardzo niebezpieczne. Mały bohater spotkał prawdziwe wiedźmy na swojej drodze i stoczył z nimi walkę, posługując się ich własną bronią. Widowisko łączy realia współczesnego życia dziecka z elementami ludowej fantastyki.
          Mimo strasznie brzmiącego tytułu spektakl był wspaniały! Podobał się nam bardzo! Brawom nie było końca!

• Pasowanie na czytelnika

• 21.05.2015 11:05
        • Dnia 9 kwietnia zaproszeni zostaliśmy do szkolnej biblioteki i uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej. Dowiedzieliśmy się jak należy zachowywać się w bibliotece, jak wygląda karta czytelnika i na jak długo możemy wypożyczać książki. Pani Ewa poinformowała nas, że również w czasie przerw możemy odwiedzać bibliotekę spędzając czas w czytelni. Dziś mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć jak duży jest nasz księgozbiór iwypożyczyć wybraną przez siebie książkę.
          Był to dla nas bardzo ważny dzień, ponieważ staliśmy się pełnoprawnymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

A. Porzezińska
        • Uczymy się patrzeć na obrazy

• 18.03.2015 17:18
        • Dzisiaj, 18 marca, wybraliśmy się na wycieczkę do Galerii Porczyńskich na lekcję muzealną i warsztaty plastyczne pt:"Uczymy się patrzeć na obrazy".
          Dowiedzieliśmy się, że Muzeum Kolekcji Jana Pawła II zbioru państwa Zbigniewa Karola i Janiny Porczyńskich w Warszawie założone zostało w 1986 r. Kolekcję państwo Porczyńscy gromadzili od roku 1981. W skład kolekcji wchodzi 450 obrazów malarstwa europejskiego, przypisywanych między innymi Pablowi Picasso, Vincentowi van Gogh czy Rubensowi.
          Wiemy już co to jest galeria, jaka jest różnica między portretem a autoportretem, w jaki sposób możemy poznać, czy osoba przedstawiona na obrazie jest biedna,czy bogata i jak pokazywano na obrazie mądrość człowieka.
          Po obejrzeniu kolekcji udaliśmy się na warsztaty plastyczne. Naszym zadaniem było naszkicowanie martwej natury.
          Nasza wycieczka była bardzo pouczająca.

A.Porzezińska