• Poszukiwacze skarbów
  We wtorek 26 maja byliśmy na wycieczce w Jakubowie, w gospodarstwie „Na końcu wsi”.
  Była to niezapomniana zabawa w plenerze. Baliśmy się trochę pogody, bo w tym roku  jest bardzo kapryśna, ale całe szczęście została zaczarowana i mogliśmy korzystać z uroków zabawy na wsi.
  Zamieniliśmy się w poszukiwaczy skarbu. Przed nami było wiele zadań, za których prawidłowe wykonanie otrzymywaliśmy fragmenty mapy. Poprawnie ułożona mapa ze zdobytych kawałków miała nam wskazać, gdzie zakopany jest skarb. Wszystkie zadania wykonaliśmy bezbłędnie i udało nam się g odnaleźć. Była to stara szkatułka z podkowami magicznego trójnogiego konia!
  Podczas naszego pobytu w Jakubowie odwiedziliśmy zwierzęta w gospodarstwie, pojeździliśmy na koniach, przeszliśmy labirynt, graliśmy w unihokeja i piłkę nożną, strzelaliśmy z łuku, a także bawiliśmy się na placu zabaw. Wycieczkę zakończyło ognisko z pieczonymi kiełbaskami.
  Nasz wyjazd był bardzo udany! Wróciliśmy z ogromem wspomnień i niezapomnianych wrażeń! 

  A.Porzezińska
  29.05.2015 10:34 | więcej »
 • Lekcja w kinie

  Dnia 6 maja byliśmy w "Kinotece" na multimedialnej lekcji. Jest to ogólnopolski program edukacji medialnej „Lekcje w kinie”.
  W czasie zajęć  poznaliśmy najważniejsze zagadnienia z zakresu języka filmu oraz dowiedzieliśmy się, jakie są możliwości wykorzystania poszczególnych środków wyrazu, co one znaczą i jaką spełniają funkcję w tekstach kultury audiowizualnej. Wiemy już jakie osoby potrzebne są, aby powstał film i jakie są ich zadania.
  Po lekcji obejrzeliśmy film pt:"Rio II".

  A. Porzezińska

  21.05.2015 11:05 | więcej »
 • Wycieczka do Teatru Lalka
  Dnia 23 kwietnia odwiedziliśmy warszawski teatr "Lalka". Oglądaliśmy spektakl zrealizowany na podstawie książki angielskiego pisarza Roalda Dahla pt:"Wiedźmy".
  Jest to historia z rodzaju niesamowitych, przedstawiona  w sposób ciepły i dowcipny. 

  Bohaterem opowieści "Wiedźmy" jest chłopiec wychowywany przez babcię, która w swoim długim życiu poznała niejedną straszliwą historię o wiedźmach. Co najważniejsze wiedziała jak je rozpoznawać i jak się przed nimi strzec. Jej zdaniem te fałszywe damy są dla dzieci bardzo, ale to bardzo niebezpieczne. Mały bohater spotkał prawdziwe wiedźmy na swojej drodze i stoczył z nimi walkę, posługując się ich własną bronią. Widowisko łączy realia współczesnego życia dziecka z elementami ludowej fantastyki.
  Mimo strasznie brzmiącego tytułu spektakl był wspaniały! Podobał się nam bardzo! Brawom nie było końca!

  A. Porzezińska
  21.05.2015 11:05 | więcej »
 • Pasowanie na czytelnika
  Dnia 9 kwietnia zaproszeni zostaliśmy do szkolnej biblioteki i uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej. Dowiedzieliśmy się jak należy zachowywać się w bibliotece, jak wygląda karta czytelnika i na jak długo możemy wypożyczać książki. Pani Ewa poinformowała nas, że również w czasie przerw możemy odwiedzać bibliotekę spędzając czas w czytelni. Dziś mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć jak duży jest nasz księgozbiór iwypożyczyć wybraną przez siebie książkę.
  Był to dla nas bardzo ważny dzień, ponieważ staliśmy się pełnoprawnymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

  A. Porzezińska
  21.05.2015 11:05 | więcej »
 • Uczymy się patrzeć na obrazy
  Dzisiaj, 18 marca, wybraliśmy się na wycieczkę do Galerii Porczyńskich na lekcję muzealną i warsztaty plastyczne pt:"Uczymy się patrzeć na obrazy".
  Dowiedzieliśmy się, że Muzeum Kolekcji Jana Pawła II zbioru państwa Zbigniewa Karola i Janiny Porczyńskich w Warszawie założone zostało w 1986 r. Kolekcję państwo Porczyńscy gromadzili od roku 1981. W skład kolekcji wchodzi 450 obrazów malarstwa europejskiego, przypisywanych między innymi Pablowi Picasso, Vincentowi van Gogh czy Rubensowi.
  Wiemy już co to jest galeria, jaka jest różnica między portretem a autoportretem, w jaki sposób możemy poznać, czy osoba przedstawiona na obrazie jest biedna,czy bogata i jak pokazywano na obrazie mądrość człowieka.
  Po obejrzeniu kolekcji udaliśmy się na warsztaty plastyczne. Naszym zadaniem było naszkicowanie martwej natury.
  Nasza wycieczka była bardzo pouczająca.

  A.Porzezińska
  18.03.2015 17:18 | więcej »
 • Wiosenne zabawy na placu zabaw
  Nareszcie zrobiło się cieplej! Korzystając z pięknej słonecznej pogody postanowiliśmy spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Często chodzimy w nasze ulubione miejsce - czyli plac zabaw, gdzie możemy szaleć do woli!
  Bardzo cieszymy się z nadejścia wiosny!

  A.Porzezińska
  18.03.2015 17:19 | więcej »
 • Spotkanie ze Strażą Miejską
  W środę 4 marca gościliśmy w naszej klasie funkcjonariusza Straży Miejskiej.
  Tematyka zajęć "Spotkanie z nieznajomym" była bardzo ciekawa i pouczająca, gdyż dotyczyła bliskich nam spraw. Wszyscy aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyliśmy w zajęciach. Były one dla nas bardzo pouczające.

  A. Porzezińska
  17.03.2015 18:27 | więcej »
 • Warsztaty muzyczne
  W piątek 27 lutego uczestniczyliśmy w warsztatach interaktywnych "Muzyczny projektor" autorstwa Pracowni Muzycznej "Montownia Dźwięku". Jest to jedyny program w Polsce. Dzieci łączyły obraz z dźwiękiem, ruchami własnego ciała tworzyły instrumenty. Wyzwolenie dźwięków następowało poprzez ruchy dzieci rejestrowane przez kamerę. Wszyscy aktywnie brali udział w warsztatach.

  A.Porzezińska
  17.03.2015 18:39 | więcej »
 • Wizyta w Muzeum Archeologicznym
  Dnia 17 lutego wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Muzeum Archeologicznego. Na początku oglądaliśmy wystawę szklanych paciorków. Dowiedzieliśmy się, że już w starożytnym Egipcie kobiety stroiły się w takie ozdoby. Następnie braliśmy udział w warsztatach gdzie pod okiem instruktora lepiliśmy z modeliny paciorki na wzór autentycznych zabytków. Wszystkim z nas udało się wykonać przepiękne naszyjniki, które podarowaliśmy naszym mamusiom.

  A. Porzezińska
  17.03.2015 18:47 | więcej »
 • Bal karnawałowy
  Dziś 11 lutego odbył się w naszej szkole długo oczekiwany bal karnawałowy.
  Wszyscy przebraliśmy się za ulubione postacie z bajek i filmów - były księżniczki, wojownicy, Batmani, wróżki i czarownice. Bawiliśmy się doskonale w rytm muzyki przygotowanej przez kolegów z klasy VI. Braliśmy udział w konkursach i różnych zabawach.
  To były niezapomniane chwile...

  A. Porzezińska
  11.02.2015 19:23 | więcej »
 • Gry i zabawy z czterech stron świata - wizyta w Muzeum Etnograficznym
  Dnia 3 lutego 2015r byliśmy na wycieczce w Muzeum Etnograficznym. Uczestniczyliśmy w warsztatach "Gry i zabawy z czterech stron świata". Podczas spotkania poznaliśmy zasady oraz pochodzenie egzotycznych zabaw i gier. Bawiliśmy się jak nasi rówieśnicy z Afryki, Ameryki Południowej, Azji. Na zakończenie wykonaliśmy koreańską zabawkę Jaegi-Chagi.

  A. Porzezińska
  11.02.2015 14:36 | więcej »
 • Wystawa klocków LEGO
  13 stycznia wybraliśmy się na zorganizowaną na Stadionie Narodowym, największą w Polsce, wystawę budowli z klocków LEGO.
  Obejrzeć mogliśmy  niezwykłe budowle złożone z kilku milionów klocków.  Wśród ponad 150 makiet zaprezentowano największą i najbardziej spektakularną budowlę z klocków w Polsce, a także jedną z największych na świecie.To rekonstrukcja TITANICA. Liczy ona ponad 500 000 elementów - ma 3 metry wysokości i 11 metrów długości.
  Eksponaty prezentują postaci, miejsca, roboty a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne, w tym m.in. Pałac Kultury.
  Było super! Bardzo nam się podobało!

  A.Porzezinska
  29.01.2015 23:17 | więcej »
 • Poznajemy zawody
  Dnia 19 grudnia w naszej klasie odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji "Poznajemy zawody". Naszymi gośćmi byli państwo Magdalena i Piotr Odoszewscy pracownicy Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
  Pan Piotr i pani Magda bardzo ciekawie opowiadali nam o swojej pracy, oraz o pracy innych ludzi zatrudnionych na terenie portu. Dla każdego z nas przygotowali drobne upominki i wręczyli karty pokładowe na lot.smiley
  Wspólnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną - uczestniczyliśmy w odprawie, wsiadaliśmy do samolotu, a nawet byliśmy w kokpicie pilotów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że praca na lotnisku jest pasjonująca! Wielu chłopców postanowiło zostać pilotami... może kiedyś, kto wie?
  Na dzień dzisiejszy mamy już dwie piękne, małe stewardessy.

  A. Porzezińska
   
  29.01.2015 21:30 | więcej »
 • Nasza laureatka
  W dniu dzisiejszym ogłoszono wyniki VIII Edycji  Międzyszkolnego Plastycznego Konkursu  Bożonarodzeniowego na formę przestrzenną " Bombka choinkowa". Wśród laureatów jest uczennica naszej klasy Natalka Stawicka. Zajęła ona IIImiejsce w kategorii klas pierwszych.
  Na zdjęciach Natalka ze swoim dziełem.
  Gratulacje Natalko!

  A. Porzezińska
  29.01.2015 21:53 | więcej »
 • Wspólne kolędowanie
  18 grudnia w naszej szkole to uroczysty dzień. Zbliża się magiczny czas...Święta Bożego Narodzenia. Każdy oczekuje ich z utęsknieniem.
  W dniu dzisiejszym w szkole obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez klasę trzecią, oraz razem z klasą 1b, uczestniczyliśmy we wspólnej klasowej wigilii. Już dziś mogliśmy poczuś magię świąt - dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia, wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Rodzice przygotowali nam słodki poczęstunek. Odwiedził nas również Mikołaj i obdarował prezentami! Jeszcze tylko jeden dzień i ferie świąteczne - czas na rodzinne spotkania.

  A.Porzezińska
   
  29.01.2015 21:46 | więcej »
 • Słodka wycieczka
  Dnia 11 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Manufaktury Cukierków na Nowy Świat.
  Długo czekaliśmy na ten dzień. Mikołaj nie przyniósł nam w klasie prezentów pod choinkę, tylko zaprosił do Manufaktury Cukierków na pokaz wyrobu słodyczy i słodki poczęstunek.
  Obejrzeliśmy, w jaki sposób panie wyrabiają cukierki, jak powstają lizaki i słodkie laski. Każdy z nas dostał torebkę cukierków i dwa lizaki.
  W drodze powrotnej pospacerowaliśmy świątecznie przystrojonym Nowym Światem. Szkoda tylko, że nigdzie nie spotkaliśmy Mikołaja....
  Nasza wycieczka była jednak bardzo udana i słodka.  Już czekamy na następną...

  A.Porzezińska
  12.12.2014 10:09 | więcej »
 • Poznajemy zawody
  Dnia 10 grudnia wspólnie z uczniami klasy 1b, spotkaliśmy się z panem Grzegorzem Biela - konstruktorem i producentem śmigieł do modeli samolotów.
  Było to niezwykle interesujące spotkanie. Pan Grzegorz opowiadał nam o swojej pasji, jaką jest modelarstwo. Przyniósł czasopisma i modele samolotów, opowiadał, w jaki sposób sterować modelami. Mówił, jak jego pasja przerodziła się w zawód, który obecnie wykonuje.
  Pod jego czujnym okiem sami pobawiliśmy się w małych modelarzy. Z papieru składaliśmy samoloty. Okazało się, że wcale nie jest to takie proste! Tylko niektóre z nich potrafiły latać...sad

  A.Porzezińska

   
  12.12.2014 09:13 | więcej »
 • W grudniu w sali kinowej Klubu Kościuszkowiec oglądaliśmy projekcje filmów z bloku "Rozumiem Cię". Blok ten obejmował dwa filmy: "Cicha" i "Trzy siostry", poruszające ważne tematy niezrozumienia i porozumienia. Filmy te pokazywały, że kluczem do zrozumienia drugiego człowieka jest próba zobaczenia świata jego oczami.Pokazywały problem z punktu widzenia dziecka. Po projekcji każdego z filmów odbywała sie dyskusja  z uczniami.
  Był to jedyny w Polsce program edukacyjny oparty na filmowych dokumentach.

  A.Porzezińska
  12.12.2014 08:25 | więcej »
 • Czekamy na Mikołaja
  Dziś w klasie wspólnie ubieraliśmy choinkę. Byliśmy zachwyceni! Uwielbiamy to robić! W klasie czuć już, że powoli zbliżają się święta. Każdy z nas jest bardzo grzeczny... czeka na prezenty od Mikołaja.

  Anna Porzezińska
  04.12.2014 13:06 | więcej »
 • Pysznie, zdrowo - sałatkowo!
  Na lekcjach rozmawialiśmy o zdrowym jedzeniu. Doszliśmy zgodnie do wniosku, że to co zdrowe, wcale nie musi być niesmaczne. 
  Dziś postanowiliśmy zrobić podczas zajęć sałatki owocowe. Każdy z nas przyniósł do szkoły swoje ulubione owoce. Było trochę problemu z ich obieraniem, ale sobie poradziliśmy... Najlepiej jak umiemy pokroiliśmy owoce, wymieszaliśmy je i udekorowaliśmy nasze sałatki.
  Wyglądały pysznie i tak samo dobrze smakowały! Polecamy wszystkim!
  Smacznego!

  A.Porzezińska
  19.11.2014 14:10 | więcej »
 • Dzień Edukacji Narodowej
  14 października to uroczysty dzień. W tym dniu w szkole zapominamy o ciężkiej pracy i spędzamy go wspólnie z wychowawcą. W tym roku wybraliśmy się do kina Cinema City „Promenada” na film pt: „Pudłaki”. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że dobro zawsze zwycięża zło i że nie „szata zdobi człowieka”. Żeby móc kogoś oceniać, trzeba go najpierw poznać. Jednak to też była lekcja, tyle, że w kinie…

  A.Porzezińska
  19.11.2014 12:28 | więcej »
 • Pasowanie na ucznia
  Nadszedł długo oczekiwany przez nas dzień -  13 października.  Po kilku tygodniach spędzonych w szkole nareszcie staliśmy się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 171 w Warszawie. W obecności Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i rodziców złożyliśmy uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor pasowała każdego na ucznia i wspólnie z wychowawcą wręczyła legitymację i tablo. Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego ślubowania!

  A.Porzezińska
  18.11.2014 19:55 | więcej »
 • "Jesień w sadzie" - wycieczka do Skibniewa
  Dnia 7 października wyruszyliśmy na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Skibniewie. Po przyjeździe obraliśmy jabłka, pokroiliśmy je, a następnie usmażyliśmy pyszne konfitury, które zjedliśmy ze świeżo upieczonymi podlaskimi pampuchami. Wybraliśmy się również do sadu, gdzie spotkaliśmy się z Babcią Lusią, która opowiedziała nam, jak wyglądało życie na wsi, gdy była małą dziewczynką , odpowiedziała na wiele naszych pytań i ugościła pachnącymi jabłkami prosto z sadu. Na koniec pobytu rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. W drodze powrotnej odwiedziliśmy zamek w Liwiu i poznaliśmy legendę o Żółtej Damie. Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale zadowoleni z tak miło spędzonego dnia.

  A.Porzezińska
  18.11.2014 19:56 | więcej »
 • Spacer do lasu "Jesienne obserwacje"
  Dnia 24 września korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybraliśmy się na spacer do lasu. Wspólnie poszukiwaliśmy oznak jesieni, obserwowaliśmy zwierzęta i rośliny. Jak przystało na młodych przyrodników – obserwatorów zabraliśmy ze sobą lupy i lornetki. Szczególnie zachwyciły nas kolory jesieni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki do lasu!

  A.Porzezińska
  18.11.2014 19:57 | więcej »
 • To My
  To nasza wesoła gromadka - 19 uczniów klasy 1A.
  Od września szkoła stała się naszym drugim domem. Tu miło spędzamy czas wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami. Jest nam dobrze i wesoło. Lubimy siebie i swoje towarzystwo.

  A.Porzezińska
  19.11.2014 12:33 | więcej »

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 171 im.Stanisława Staszica
  ul.Armii Krajowej 39
  05-075 Warszawa
 • 22 7739052

Galeria zdjęć