• Profil szkoły

• Szkoła Podstawowa nr 171 im. Stanisława Staszica w Warszawie to kameralne miejsce, w którym łączymy przywiązanie do tradycji z nowoczesnością. W codziennej pracy dbamy o wszechstronny rozwój uczniów, wykorzystując osiągnięcia współczesnej dydaktyki. Duży nacisk kładziemy na kształtowanie kompetencji kluczowych, w szczególności rozwijanie umiejętności bezpiecznego posługiwania się technologią informacyjną
          i komunikacyjną.

Nasi uczniowie od wielu lat osiągają wysokie wyniki nauczania. W szkole  realizowane są  liczne projekty krajowe oraz międzynarodowe, dzięki którym wychowankowie mogą się wszechstronnie rozwijać. Kolejnymi działaniami, które wyróżniają naszą szkołę są akcje charytatywne i pomocowe kierowane zarówno do najbliższego otoczenia jak i do potrzebujących ludzi na całym świecie. Od wielu lat należymy do Klubu Szkół UNICEF. Nasi uczniowie chętnie biorą udział w konkursach zarówno o zasięgu szkolnym, dzielnicowym, ogólnopolskim, a także międzynarodowym, w których zajmują wysokie lokaty.

Nasi podopieczni mogą liczyć na pomoc szkolnych specjalistów, m.in. psychologa, pedagoga, pedagoga specjalnego, terapeuty pedagogicznego, logopedy oraz nauczycieli współorganizujących proces kształcenia
          i wychowania.

W szkole funkcjonuje świetlica dostosowana do potrzeb i wieku korzystających z niej uczniów, działająca
          w godzinach 7:00 - 17:00.

Dzieci mają zapewnione całodniowe wyżywienie przygotowywane w szkolnej kuchni, według diety tradycyjnej jak
          i wegetariańskiej. Posiłki dostosowywane są także do indywidualnych potrzeb
          chorych na celiakię i nietolerancję glutenu, na diecie bezmlecznej oraz innych nietolerancji/ wykluczeń pokarmowych.

O zdrowie i bezpieczeństwo naszych podopiecznych, w gabinecie profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej, dba wykwalifikowany personel medyczny.

Szkoła posiada bardzo dobrą bazę lokalową, która umożliwia naukę w trybie jednozmianowym. Wychowankowie oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas 1-3 oraz młodzież z klas 4-8 funkcjonują w oddzielnych strefach budynku szkoły.

Dysponujemy dobrze wyposażonymi pracowniami przedmiotowymi, m. in. nowoczesną salą komputerową, pracownią multimedialną, językową, biologiczno- chemiczną oraz przestronną aulą.

Sala gimnastyczna i hala sportowa, do których przynależy kompleks boisk zapewniają rozwój fizyczny uczniów
          w czasie zajęć sportowych i rekreacyjnych. Na terenie placu szkolnego znajduje się również sensoryczny ogród zabaw dla najmłodszych uczniów.